Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Aralık 2010, 12:50   Mesaj No:3

sahra-i cedit

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:sahra-i cedit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13001
Üyelik T.: 09 Aralık 2010
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Ve aleykumselam verahmetullahi vebarakatüh...
Yazınız çok güzel anlayabilene ve çok yönlü bana hitap eden tarafından nacizane yorumumu yazmak isterim.
Eskilerin bir sözü var:''ihtişam baktığında değil,bakışında olmalı ''diye
Yine güzel bir söz de şöyle:''iki mahkum,hapsanenin demir parmaklıklarından dışarı bakar.Biri gökteki yıldızları görür diğeri ise yerdeki çamurları.''
Sonsuza çevrili bir akılla eşyaya bakanlarla.sadece yeme içmeden öte bir şey düşünmeyen bir akılla eşyaya bakanlar arasında önemli farkların olması gayet doğal.bütün bu ifadelerin bizi getireceği noktada ise şu gerçek saklıdır ''Hiç kimse herşeyi bilemeyeceği gibi,bir şeyin tüm ayrıntılarını da bilemez ve herkesin bilgi üstünlüğü bir bakış açısına göredir.''
Malumumuz olduğu üzere Yaratıcı kudret'in varlık sahnesine çıkardığı her insan fizik açıısndan olduğu gibi akıl ve yetenek açısından da faklılıklar göstermekte.Farklı olmak ise düşüncede,bakışta zenginlik demek...
Kitabımız bize ALLAH'ıtanıtırken şu ifadeleri kullanır:
''O Evveldir.O Ahirdir,O Zahirdir,O Batındır,O herşeyi en güzel bir biçimde bilendir.''(Hadid,3 )
Çok uzattım özür diliyorum son olarak sözünü ettiğimiz bu ideali yakalamak hem eğitim hemde nasip işidir..

KALIN SAĞLICAKLA SELAM VE DUA İLE....