Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Ağustos 2011, 23:52   Mesaj No:7

MERVE DEMİR

Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Beğendi:0
Takdirleri:270
Takdir Et:
Standart Cevap: Ergenekon, Kemalist Yüzyıl Projesidir!

İslam dininde "şu daha az zulümdür bunu tercih et diye bir teşvikte yok" söylemi konuyu ciddi ciddi sığlaştırmaktadır.
bu demogojiye bir son vermek gerekir.
bu türden parçacı yaklaşım dini terimleri/hükümleri referans alıp gerçekten uzak durmak vebal açısından önem teşkil eder mi bilmem ama bu zihniyet algının ve bilincin olmadığı durumlarda yapılan saptamaların havada kalacağı realist bir söylemden uzak kalacağı kesin.

maide suresindeki ayeti keyfi yorumlayanlar işte bu bahsettiğim söyleme tekabül ediyor.

1400 yıl öncesinin ortadoğusunun siyasi/konjonktürel/toplumsal atmosferinde yaşamış insanları bugüne rol model olarak sunmak yanlış istikamete götürür insanı.
kemalizmin toplumsal bir ifsad formunu aldığı kendini daha çok zengin finans piyasaları/islam karşıtı oluşumlar üzerinden varlığını sabitelendirdiği dünyanın iki gücü olan sovyet (her ne kadar geri çekilsede desteğinin var olduğu gerçek) ve abd-israil (bu ikisi bağımsız düşünülmemeli) desteklendiği bir ortamda hala bu türden mavallar okunması gerçekten feraset yoksunluğudur..

zihniyet olarak bir olsada; güç olarak.
ebu cehil nerdee dökme kurşun faili israil nerde?
velid bin muğire nerdee geçmişine 2 dünya savaşı sığdıran batı emperyalizmi nerde?

güç bambaşka yöntem dinamikleri daha başka... insanlar koyun gibi boğazlanırken (dünyayı geçtim türkiyedekiler daha iyi bilir doğudaki faili meçhulleri) sizin tağut rejimcileri ne yapıyordu acaba?

bence bu idrak edildiği taktirde maidedeki ayet için "biz oturalım yerimizde, tağuta karşı olalım ama icraat yok çaba sarfetmeye hiç gerek yok karşı olmak kafi" kabilinden söylemler geliştirmekten kurtulur hemde oradaki ayetteki ikazların neler olduğunu günümüze daha uygun şekilde anlamaya bir adım daha yaklaşırsınız.
ümidim var sizden