Konu Başlıkları: Müslümanız ama, Ahlâk yok!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Kasım 2011, 16:24   Mesaj No:3

Esma_Nur

Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4525
Beğendi:6114
Takdirleri:24126
Takdir Et:
Standart Cevap: Müslümanız ama, Ahlâk yok!

Çığ gibi büyüyen virüs, AHLAKSIZLIK!

Son yıllarda kadın ve kız çocukları için olan kıyafetlerin bu derece edepsizce hazırlanması, “Bu sistemli bir çalışma mı?” sorusunu aklıma getiriyor. Çok açık giyinmeyen en fazla kısa kollu giyinen bir hanım bile kendisine normal kısa kollu t-şört veya gömlek bulmakta zorluk çekiyor. Kısa kollu denilen kıyafetler bile japone kol dediğimiz iki parmak uzunluğunda kollara sahip…

Birde anne kıyafeti denen kıyafetler var. Anne kazağı, anne buluzü gibi. Özellikle geniş ve uzun kıyafetler sadece annelere yani yaşını başını almış hanımlara uygunmuş gibi yaftalanıp, genç kızların bu tarz kıyafetleri giymesinin utanç verici olduğu bilinçaltımıza dayatılıyor…
(alıntıdır)
Teşhircilik Ahlaksızlığı Körüklüyor!

Eskiden halk içinde japone kol giyen hanımlar bile azınlıktayken, kadınlar kızlar şimdi omzu, sırtı, göbeği tamamen açık bir şekilde sokakta dolaşabiliyorlar. Hanımlarını, kızlarını bu şekilde gururla! Yanında taşıyan adam (!) lara söylemek için ise halk içinde söylenen meşhuuur sözden başkası aklıma gelmiyor…

Örneğin gelinler eskiden nasıl saklanır, korunurlardı. Duvakları öyle ulu orta açılmazdı. Şimdi öyle mi ya? Dekolteli gelinlik giymeyen, düğününde iyi kıvırtamayan gelinler dışlanıyor, ayıplanıyor…

Düğünler sanki bir et pazarı! Herkes “kendimi nasıl daha iyi teşhir ederim?” çabasında gibi. İnsanlar utanma duygularını kaybettikçe ahlaksızlığın da alabildiğine önü açılıyor. Malesef teşhircilik, hayasızlığı ve tacizi körüklüyor…

Küçük Kızlara Giydirilen yüz kızartıcı Kıyafetler!

Gördükçe içimi acıtan bir konu da kız çocuklarına açık saçık kıyafetler giydirilmesi. Parkta, sokakta oynayan kız çocuklarına bakıyorum. Sanki değersiz bir et parçası gibi, sıradan kıymetsiz bir varlıkmış gibi sokağa bırakılan, özensiz yetiştirilen çocuklar.

Giydirdiğimiz kıyafetler, çocuğun ilerde nasıl giyinmesi gerektiğine dair bir öğreti niteliğinde. Çocuk nasıl bir giyim tarzına alışıyorsa ilerde de o tarzı benimsiyor, aksini kabul etmiyor. Seyrettirdiğiniz diziler, açık saçık klipler, aldığınız dekolteli kıyafetler çocuğun kodlarına işleniyor.

Kız çocuğunun erkek kardeşlerine, babasına karşı bile edepli olması gerekirken, bu zavallı çocuklar saçma sapan, korumasız kıyafetlerle dışarı çıkarılıyor. Sokaklar, okullar, parklar, apartman araları güvenli değil artık! Yarı çıplak dışarı saldığınız çocuğun, çocuk olduğunu unutan kötü niyetli bir sürü hayvan var sokaklarda. Sizin giyemeyeceğiniz giysileri çocuklarınıza giydirirken “ben ne yapıyorum” diye bir kere daha sorun kendinize!

Nesil Bozuluyor!

Bu şekilde giyim tarzına alışan çocuklar, buluğ çağına girdiklerinde ne tesettürü, ne de edepli kıyafetleri kabul etmiyorlar. Sonra anormalleşen çoğunluklar, doğruyu yapan normalleri dışlıyor ötekileştiriyorlar.

Müslüman olmanın verdiği ağır ve önemli sorumlulukla hareket ederek çocuklarımı yetiştirmeye çalışıyorum. Kızıma altına tayt giydirmeden etek giydirmiyorum. Kısa kollular için ise bu yıl son diye karar aldık. Çünkü kız çocuğu korunası, kollanası bir varlıktır. Narindir, çabuk incitilir. Benim bunca çabama rağmen, beraber oynadığı komşu kızı, hava sıcak diye neredeyse çıplak geziyor. Çocuk bir kendine bakıyor, bir arkadaşına bakıyor. Küçücük aklıyla bu duruma anlam veremiyor. Hele “sen neden böyle kapalı giyiniyorsun” diye soran arkadaşlarına masumca ve şaşırarak bakıyor.

“Ben giyemedim kızım giysin”, “Hayatını yaşasın”, “Dünyaya bir daha mı gelecek?” “Daha küçük ilerde yapar” diyen Müslüman anneler; bilin ki sizler çocuklarınızı cehennem yakıtı olarak hazırlıyorsunuz. Ve bu umarsız davranışlarınızla, çocuklarını İslam çizgisinde tutmaya çalışan anneleri ve çocuklarını incitiyor, ahlaksızlık virüsünün yayılmasına, bir neslin bozulmasına yardımcı oluyorsunuz. Evet, çocuğunuz bir daha dünyaya gelmeyecek ama ebedi hayatı kazanmak için de tek fırsatı bu dünya…

“Utanırdı burnunu göstermekten sütninem,
Kızımın gösterdiği kefen bezine mahrem…” N.F.K

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....