Konu Başlıkları: "Mevlid/Bidat'mıdır?"
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Şubat 2012, 13:09   Mesaj No:9

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: "Mevlid/Bidat'mıdır?"

sayın kamer34 hocam, verdiğiniz bilgilerden dolayı Allah razı olsun,Rabbimiz müslümanları bu tür kuranı ve peygamberin pratikliğinde olmayan peygamberin ashabı tarafından uygulanmamış, islam dinine tuleka dönemlerinde giren ve atalarının geleneğini ve örflerini birlikte taşıyıp getiren ve bunuda ibadet gören zihniyetten muhafaza etsin.Rabbimiz bütün müslümanları bu tür tağutun maslahatını ve kendi menfaatlerini düşünen ve peygamberin davasından uzak bi tavırla peygamberi sevgiye ulaştığını zanneden zihniyettende ve oluşumundan koruyup herdaim uyanık kalmada yardım ve korusun..

Peygamberi sevmek ,peygamberi anmak peygamberin davası olan islamın yani ALLAH TAN BAŞKA İLAH OLMADIĞINI,insanlara ulaştırmak ve bu bu dönemin sahte ilahlarını insanlara ifşa etmek olur,bu tür [mevlit] uygulamalarına katılan hocalardan varmıdır peygamberlerin indiriliş gayesi olan ve vefatlarına kadar mücadele ettikleri ALLAHTAN BAŞKA İLAH YOKTUR ilkesine binaen bu dönemin sahte ilahlarını insanlara anlatıp bu sahte ilahlık taslayanlarla mücadeleye yönlendiren,gerek tv lerde gerek camilerde bu kutlamaları yapanlar mevcut HÜKÜMET[Allahın hükmüyle hükmetmeyen ,hükmetme yetkisini kendinde gören sahte ilahlar] ve sistemlerle birbirlerinin menfaatinin maslahatını gözetenlerle ALAN RAZI VEREN RAZIYA GİDERLER...Böylecede peygamberi andıklarını zannederler,ayrıca bütün katılımcı arkadaşlara soruyorum,ŞU SORUYU AZ DA OLSA PEYGAMBERDEN HABERDAR OLAN HER İNSANIN KOLAYLIKLA CEVAPLAYA BİLECEĞİ Bİ SORUDUR LÜTFEN POLİMİĞE GİRMEDEN CEVAPLAR MISINIZ.

SORU ŞU...Gerek kandillerde,gerek diğer günlerde camileri veya tv ekranlarını dolduranların karşısına [farazi] Hz Muhammed çıksa ve onlara sadece ALLAHIN ŞERİATİNE UYUN,müslümanlar ancak şeriatçı olmakla emrolunmuş ve ancak şeriatçi olmakla kurtulurlar derse,camideki hoca Peygamberden mikrofonu alıp,hangi tv kanalında çıkmışsa peygamber o kanalıda mevcut ASAYİŞ,basıp PEYGAMBERİ ŞERİAT PROPAGANDASI YAPIYOR DİYE TUTUKLAMAZ MI,cami hocasıda peygamberi minberden aşağı atmaz mı...[ATMAYAN HOCAYIDA O CAMİDE TUTARLAR MI]

Bütün peygamber sevdalısı havariliği yapanların halen ölmemiş hayatlarına ve kalplerine çağrıdır bu soru.....

ve bütün sesimle haykırıyorum Ey alemlerin rabbi olan ALLAH ,Kendini ,dinini ve peygamberini nasıl anmamız gerektiğiyle ,gerek vahiyni,gerek peygamberini örnek gösterdiğin gibi ben ve benim gibiler öyle anıyoruz ve peygamberinide bu anışımızdan haberdar et ve müslümanları muhafaza et..

ve esmanur ablam ister kız,ister bağır ,güzel bacım nÖNEMLİ OLAN ALAN VE VERNİN RAZI OLMASI DEĞİL, ALLAHIN RAZI OLMASIDIR,Allahın razı olacağıda ALLAH İÇİN, Allah a göre ,rasulunun uygulamasına göre ile olur...