Konu Başlıkları: "Seyyid Kutub kimidir...?"
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Şubat 2012, 14:00   Mesaj No:6

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: "Seyyid Kutub kimidir...?"

Aslında kamer34 abim,cevabı vermeden önce ,gerek yasemin ablanın gerek mahsun hocanın kaçırdığı ayrıntıyı vermeye çalışacam kamer34 hoca daha sonra detaylı anlatır zaten inşaallah...

Yasemin hoca ve mahsun hoca,sizlerin verdiğiniz tevhidi yazıların içerisnde şirk olan unsurları şirk görmeyip bunlar şirk değildir diyen kişiler bu çıkışlarından dolayı hakkı kabul etmediklerinden ŞİRKE bulaşmış ve bundan tevbe edip dönmedikleri halinde müşrik olmazlar mı... soruma evet diyorsanız...

Bu tür davranan insanlara,siz Allah razı olsun,Allah rahmet etsin gibi dualarda,dileklerde bulunamassınız delilide,tevbe 113,114,115..tir...AYRICA ALLAH HUCURAT 10 müminler ancak kardeştir demesine rağmen verdiğiniz delilleri takmayanlarla KARDEŞİM demekte,hakkı batılla karıştırmak olmaz mı...BAKARA 42.Hakkı ve batı birbirine karıştırmayın ve siz gerçeğide biliyorsunuz..

Allah, rasulullaha,hakı ve batılı apaçık söyle ve müşriklerden yüz çevir[hicr 94 ve davemındaki ayetlere bakın dehşete düşeceksiniz]...

Ayrıca şirk ameliyle ölen kişiler kendini müslüman olarak tanımlasalar bile ,onların cenaze namazına bile katılım yasaklanmıştır....

kamer hocanın bahsettiği şekilde davranmassak bu AYETLER HEP UYGULAMADAN UZAK HAVADA KALMAZ MI...

NOT. ben konuyu açım dedim kamer hoca daha detaylı açıklar inşaallah...yani siz bu ayetleri[müşrikler le olan ilişkiler hakkındaki ayetleri nasıl anlıyorsunuz] sorun burda işte...amacım kimseyi kırmak değil hakkı ve batılın ortaya çıkmasında bi nebze olsun faydamın olmasıdır.