Konu Başlıkları: mail
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13 Ağustos 2007, 17:47   Mesaj No:1

ayel

Medineweb Üyesi
Durumu:ayel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41
Üyelik T.: 02 Temmuz 2007
Arkadaşları:0
Konular: 18
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart mail

mail

Hoş Ötesi Bir Hikaye

Bir temizlik işçisi iş bulma ümidiyle dünyaca ünlü microsoft firmasına baş vurmuş. Bir ön görüşmeden sonra firma çalışanları bu temizlik işçisini işe alabileceklerini söylemişler ve kesin kararı bildirmek için e-mail adresini istemişler. Adam başı öne eğik bir şekilde cevap vermiş "Benim e-mail adresim yok." Firma çalışanları bu temizlik işçisinini hemen kenara almışlar. Adam üzgün eve giderken ne yaptığını düşünüyormuş. Cebinde sadece bir kaç doları varmış ve bu bir kaç dolarla ne yapacağını bilmez halde dolaşırken aklına bir kasa elma almak gelmiş ve temizlik işçisinin şansı o gün iyi gitmiş ve o bir kasa elmayı verdiği paranın iki katına satabilmiş. Yarın gidip iki kasa elma almış ve bu iki kasa elmayı da iyi fiyata satmış ve bunun yerine dört kasa elma almış, bu böyle devam ederken adam birikimleri ile önce bir el arabası almış, daha sonra küçük bir kamyonet, küçük kamyonet derken büyük bir kamyonet ve bu kamyoneti de bir sürü kamyonet izlemiş ve adam sonunda Amerika'nın en büyük taşımacılık şirketinin sahibi durumuna gelmiş. Eski temizlik işçisi bugün artık Amerika'nın en büyük taşımacılık şirketinin patronu durumuna gelmiştir ve bu mal varlığını sigortalamak amacıyla bir sigortacı çağırmıştır. Sigortacı gerekli formları çıkardıktan sonra adama önce ismini, sonra soyismini ve daha sonra da e-mailini sormuş. Adam benim e-mailim yok deyince sigortacı şaşırmış ve şöyle demiş, "Çok ilginç efendim, e-mailiniz yok ve böyle bir hanedanlığa sahipsiniz ya bi de e-mailiniz olsa kimbilir ne olurdu" demiş. Eski temizlik işçisi yeni işadamı hafif gülümseyerek cevap vermiş "microsoft'a temizlik işçisi olurdum"

Ali İhsan Armağan

Konu Sahibi ayel 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
sağ tarafa yatmak... Tıbbı Nebevi ve Alternatif Tıp Tuba_ 2 2982 11 Eylül 2007 00:59
Allah'a teslimcilik.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Kara Kartal 2 2042 06 Eylül 2007 23:53
Nefis Muhtelif Konular su damlası 5 1865 30 Ağustos 2007 17:57
Debbağ Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Kara Kartal 4 2067 30 Ağustos 2007 17:49
elif... Şiirler ve Şairler Esma_Nur 1 1696 26 Ağustos 2007 20:02