Konu Başlıkları: Siirte esrarengiz yangın...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Ocak 2013, 10:22   Mesaj No:1

muuskem

Medineweb Sadık Üyesi
muuskem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muuskem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21263
Üyelik T.: 02 Kasım 2012
Arkadaşları:9
Memleket:-
Konular: 38
Beğenildi:32
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Siirte esrarengiz yangın...

Siirte esrarengiz yangın...

Son 4 ayda belirlenemeyen nedenle evlerinde 300 defadan fazla yangın çıkan Toprak ailesi tüm Türkiye'nin ilgisini çekti.
Son 4 ayda henüz belirlenemeyen nedenle evlerinde 300 defadan fazla yangın çıkan Toprak ailesi, tüm Türkiye'nin ilgisini çekti.

Toprak ailesinden Zeki Toprak,haberin Anadolu Ajansı tarafından servis edilmesinin ardından Türkiye'nin farklı yerlerinden birçok kişinin kendisini aradığını ve yardım etmek istediklerini söylediklerini aktardı.

Zeki Toprak, "Hayırsever vatandaşlar bizi arayıp derdimize çare bulmak ve yardım etmek istediklerini belirtiyor. Telefonlara yetişemez oldum. Ayrıca birçok televizyon kanalı da canlı yayın programlarına çıkarmak istiyor. İnşallah bu yardımlar gerçekleşir" dedi.

Öte yandan onlarca kişi ve kuruluş temsilcisi de, AA Siirt muhabirleri ve Müftü Faruk Arvas'ı arayarak aileye yardımcı olmak istediklerini iletti. Müftü Arvas, "Yurdun birçok yerinden kişiler beni arayıp aileye ulaşmak istediklerini belirtiyorlar. Bunlar arasında Almanya Frankfurt'ta yaşayan psikiyatri uzmanı bir Türk doktor da var. O da gelip bu aileye yardımcı olacağını söyledi" diye konuştu.

İSTANBUL'A GÖNDERECEKLER

Milliyet'e konuşan Siirt Valisi Ahmet Aydın, ailenin 4 çocuğunun bulunduğunu, ikisinin okula gittiğini ve sadece bunlardan birinin okulunda olayların gerçekleştiğini belirterek, "Bunun neden olduğu açıklanamıyor. Mesela çocuğun okulda aniden kitapları yanıyor. Bunu çözümlemek mümkün değil. Biz valilik olarak maddi anlamda elimizden geleni yapıyoruz. Siirt Üniversitesi'nden hocalar ilgileniyor, rektör takip ediyor. Müftülükten hocalar ise cin olabileceğini söylüyor. Fiziksel olarak bunu açıklamak mümkün değil. Şimdi aile İstanbul'dan bir hocanın numarasını bulmuş. Bu hoca daha önce böyle bir şey yaşayan bir ailenin sorununu çözmüş. 'Bizi ona gönderin' dediler, şimdi onları İstanbul'a göndereceğiz. Biz de çaresiziz ve maddi olarak arkalarındayız" dedi.

Konu Sahibi muuskem 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
AÖF İlahiyat Arapça Dersi Soru Cevap Bölümü Arapça 1 muuskem 84 29235 20 Ocak 2016 11:12
Sabırlı bir kanser hastasının insanları ağlatan... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler mehmet akif2 1 2162 02 Mayıs 2013 14:40
Hangi insanlar evlenmesin? Evlilik-Nikah Konuları mehmet akif2 5 2534 26 Nisan 2013 12:40
Selam Filmi.Gİtmiyinlere tavsiye ederim. Duyurular/Öneriler/Şikayetler enderhafızım 6 2821 01 Nisan 2013 11:09
İnternetin Neden Yavaşladığı Belli Oldu Bilgi Dağarcığı muuskem 0 1643 28 Mart 2013 12:20