Konu Başlıkları: Eşler için yapılası yedi dua
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13Haziran 2008, 18:33   Mesaj No:1

Seher Yeli

Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:Seher Yeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 778
Üyelik T.: 02 Şubat 2008
Arkadaşları:0
Konular: 138
Beğenildi:14
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Eşler için yapılası yedi dua

Eşler için yapılası yedi dua

1. Allah’ım, biliyorum ki Sen rahmetinle İbrahim’in [as] tenini ateşe yaktırmadın. Ben de İbrahim [as] gibi Sana teslim olmaya niyetlenmiş bir kulunum. Besbelli ki nefsimin Nemrutluğu ile İbrahim [as] kadar başa çıkabilmiş değilim, görünen o ki kolayca başa çıkamayacağım. Nefsim, içimde sık sık inatçılığın ateşini körüklüyor, kalbimi kıskançlığın alevlerine savuruyor. Nasıl ki İbrahim [as] Senden ateşi söndürmeni istememiş ama bu ateşin içinde kalarak kurtuluş istemişti. Elçin İbrahim biliyordu ki, Senin kendisine selamet vermen ateşin söndürülmesi şartına bağlı değildir. Rabbim, şimdi Sana kulun ve elçin İbrahim’in [as] teslimiyeti hatırına yakarıyorum ki, beni, fıtratıma sonsuz hikmetinin gereğince yerleştirdiğin inatçılığımla ve kıskançlığımla bıraksan da, bu duygularımı benim ve eşim için “serin ve selâmetli” eyle. Kıskançlığın ve inatçılığın ortasından bizi mutluluğun ve sadakatin gül bahçelerine eriştir. İnatçılığımı evliliğimi yürütecek istikametli bir kararlılığa, kıskançlığımı evliliğimi koruyacak sağlam bir kalkana dönüştür.

Hergün 1 tane yazarım inşallah....

Kılınmayı bekleyen vakit namazından

daha önemli değildir!!

Konu Sahibi Seher Yeli 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
20 kuruş (Bir İmamın İmtihanı) Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler maşuk 3 2603 18 Nisan 2009 12:08
pc leşmiş insanlar Serbest Kürsü Seher Yeli 0 1861 17 Nisan 2009 15:34
İmanın tadına varmak için… Adap-Edep-Ahlak Seher Yeli 0 1942 15 Nisan 2009 18:45
Tüm kötülüklerden Allah’a sığınmanın sırları! Adap-Edep-Ahlak İLAHİ AŞK 1 1917 15 Nisan 2009 18:43
Allah’la aramızı nasıl düzeltiriz? Adap-Edep-Ahlak Kara Kartal 5 2105 15 Nisan 2009 18:37