Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Nisan 2013, 02:19   Mesaj No:23

Zeynebİslamoğlu

Medineweb Acemi Üyesi
Zeynebİslamoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Zeynebİslamoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13944
Üyelik T.: 18Haziran 2011
Arkadaşları:0
Memleket:Adana_Mısır
Konular: 1
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Aklımdaki ? işaretlerini gidermeme yardım edr misiniz...

ferdi abinin bir mesajını alıntılamak buraya süper gider diyerek eklemek isterim;

Alıntı:
F*E*R*D*İ´isimli üyeden alıntı [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Insanları eleştirmekten sıra hiç kurana gelmedi berhimin.kuran kuran deyıp sayıklamadan öte de gitmiyor.icraat nerde onu görelim.24 saat müslümanları karalama,rencide etme peşinde dolaşmaktan,delil bulmaktan fırsatın kalmadı ki kuranı yaşayasın.
Burada şaronu eleştirdiğine,abd puştlarını,siyonizmi,ekmek arası 100 dolar misyonerlerini,müslüman kızları umumhanelere sermaye eden yahudileri eleştidiğine az şahit olalım.istediğin ayetı bul getir ,onu yaşamadıktan sonra,kuran yüklü merkep olmaktan kurtulamayız.hepimiz için diyorum sana özel değil berhimin.
Evet müslümanlarda,cemaatlerde negatiflikler çok.bunu geçmişte çok eleştirmiş defalarca banlanmıştım.
Ama artık yapmıyacağım.çünkü bana hiç bir şey kazandırmadı.hep kaybettim.pislikleri eleştirirken pisliğin ortasında kokudan burnumun direği kırıldığını geç farkettim.
Müşrikler necistir nidası bana yeterli davadır.necasetleri temizleyeceksem müşriklerden başlamak gerekecek.biz müslümanlardan fırsat bulamadık.ve tebliğ ettiğimizi sandık hep.
Varımız yoğumuz enerjimiz hind ve zürriyetini eleştirmekle geçti.
Ne kazandık bakalım!?
Ben tevbe ettim yitik.sende yap derim.
şu kuranın kapağını açalım artık ama abdestlice.
Okuyalım inceleyelim ama nefsi emAremiz için.
öğrenmek için değil amel etmek için inceleyelim.

Mesela;

namazın bizi niye fuhşiyattan korumadığını...kıldığımız namaz mı namaz değil,kuranmı yanılıyor haşa?

Mesela ;

işkembemizi tıka basa doldurup,allah resulunun karnına taş bağladığını timsah gözyaşlarıyla dinliyoruz,anlatıyoruz.

Mesela ;

günde kırk yalan ile yaşıyoruz ama hadis uydurucuları hep hedefimizde.hani lanet yalancıların üzerinde idi! Hep başkasının yalanı bizi ilgilendirdi.biz aklımıza gelmedik.

Mesela ;

ayda üç beş farz namazı kaçırdığımız bize normal geliyor ama, geylaniyi eleştirmek daha şehvetli gelir.

Mesela ;

cebimizde kredi kartı eksik olmaz,her türlü rıba bize artık normal gelirken,dünyaya kabul etsekde etmesek de islamı (öyle yada böyle) yayan fethullah güleni eleştirmek daha bi orgazm ediyor bizi.

Mesela ;

kuranın bir ayeti hoşumuza gittiğinde,hemen not alıp başkasına aktarma hevesine düşeriz.kendinizi unuttmayın ayeti aklımıza bile gelmez.

Mesela ;

allahı unutanlar gibi olmayın ayeti nefsimizi ilgilendirmiyor.onu ibn teymiyeye tebliğ ediyoruz,allahı ona hatırlatmaya çalışıyoruz!

Mesela ;

evimizdeki konfordan ödün vermeyız,ama hiç bir zaman evi olmayan bediüzzamana tasaruf etmeyı öğretiyoruz.

Mesela ;

edepten adaptan mahrum konuşmalarımızı,şakalarımızı unutuyoruz,imam gazaliye edep öğretmeye kalkıyoruz.

Mesela ;
mesela ;
mesela ;
mesela ;
mesela ;
mesela ;

...............

Ey nefsi mutmainne,dön rabbine artık,yaklaş,secde et artık!