Konu Başlıkları: Öğrencilerimden Dualar...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Temmuz 2008, 14:11   Mesaj No:1

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Öğrencilerimden Dualar...

Öğrencilerimden Dualar...

Dün Allah ın subuti sıfatları konusunu işliyoruz.kelam sıfatına geldik.kitabımız önümüzde tabi ki,

kelam : Allah ın konuşması demektir.

peki dedim,Allahla nasıl konuşuruz? çoğu hemen dua ederek diye cevap verdi.ben de yarına herkes Allah a içinden geldiği gibi dua etsin, öğrendiğiniz güzel isimleryle ,kalbinizden neler geçiyorsa, ne istiyorsanız hepsini kağıtlara yazın dedim.bu gün onlar elimde , ve okurken öyle duygulandım ki paylaşmadan geçemedim.meğer küçücük bedenlerinde koca yürekler taşırlarmış ta haberimiz yokmuş...

1-

Allahım,

Sana sonsuz şükürler olsun...bize başımızı sokabileceğimiz bir ev, karnımızı doyurabileceğimiz yemekler, giyebileceğimiz giysiler, kıyafetler verdiğin için...Allahım , bize verdiklerini tüm yoksullara da ver.mazlumlara yardım et.çaresizler çare ver.beni, ailemi, tüm müslümanları kazalardan belalardan koru yarabbim

amin...

2-

Ey yüce Allahım,

Sen rahmansın, rahmet edersin, rahmetini esirgemezsin...kuddüssün, haliksin...sen yücesin.ne olur Alahım dualarımı kabul et...tüm ailemi cennet bahçene al.onları günahkar eyleme.şeytanın vesvesesinden uzaklaştır.hidayet nasip eyle.Peygamber efendimiz hz. Muhammet Mustafa s.a.v. a kapı komşusu yap...

amin..

3-

Allahım sen en büyüğümüzsün,

bizi affeden ve bağışlayan rahman ve rahimsin.senden bir ricada bulunmak istiyorum:

bebeğe, çocuğa, ablaya , abiye, amcaya, teyzeye, anneme, babama, nineye, dedeye, tüm müslümanlara doğru yolu göster ve tüm müslümanları affeyle...

bizim elimizden tut ve hiç bir zaman bırakma...

amin...

devamı gelecek inş.

Konu Sahibi NUR 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hadîsi anlamak için nelere dikkat etmeli Hadis-i Şerif NUR 0 2459 10 Ağustos 2009 21:09
Allah Rızası İçin Hadis Uyduranlar/Medineweb Hadis-i Şerif Mihrinaz 1 2851 10 Ağustos 2009 21:07
18.HAFTANIN KONUSU:Çocuklar Dünya Hayatının Süsü... Hafta'nın Konusu NUR 1 2860 10 Ağustos 2009 00:05
35.Haftanın Misafiri Elifzişan Hafta'nın Misafiri kurtmehmet 11 6173 09 Ağustos 2009 23:35
Çocuklar Ümmetin Geleceğidir! Çocuk ve Aile Sağlığı NUR 0 2453 07 Ağustos 2009 23:03