Konu Başlıkları: Altı Çizilesi Sözler
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Temmuz 2008, 08:43   Mesaj No:6

medinelii

Medineweb Sadık Üyesi
medinelii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:medinelii isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1808
Üyelik T.: 11 Mayıs 2008
Arkadaşları:0
Konular: 89
Beğenildi:4
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart sizin için seçtiklerimm

• [FONT=Comic Sans MS][SIZE=6][COLOR=#c00000]Eğer erkekler evlendikten sonra da nişanlılık zamanlarındaki gibi davranmaya devam etseydi, muhakkak boşanmalar yarıya inerdi ama iflaslar da iki katına çıkardı! Family Happiness Dergisi
  • İnsan her gün bir parça müzik dinlemeli, iyi bir şiir okumalı, güzel bir tablo görmeli ve mümkünse birkaç mantıklı cümle söylemelidir. Goethe
  • Çaresizlik öğrenilmiştir.
  • Başarılı olmak da öğrenilebilir.
  • Sende sandığından fazlası var!
  • Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
  • Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
  • Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
  • Rüzgarı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
  • Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
  • Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
  • Her şey seninle başlar!
  • Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
  • Hayatta ya tozu dumana katarsın,
  • Ya da tozu dumanı yutarsın.
  • Seçim senin!
    (Herşey Seninle Başlar adlı kitabın arka kapak yazısı)
  • Ya bir yol bul, ya bir yol aç, ya da yoldan çekil!
    (Mümin sekman’ın ilk kitabının adı)
  • ''Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir.'' diyor Eflatun. Bruıce Barton ise çağlar sonrasından bir yanıt veriyor sanki ''Bazen büyük sonuçların, küçük şeylerin sonucunda ortaya çıktığını dikkate alınca, düşünüyorum ki, küçük şey yoktur.''
  • Hiçbir işi imkansız diyerek bırakma. Ertesi gün başkalarının o işi başarırken çıkardığı gürültüyle uyanırsın.
  • Eflatun''a sormuşlar;İnsanoğlunun sizi en çok şaşırtan iki davranışı nedir ?
    Eflatun tek tek sıralamış, Çocukluktan sıkılırlar ve büyümek için acele ederler. Ne var ki çocukluklarını özlerler. Para kazanmak için sağlıklarını yitirirler.Ama sağlıklarını geri almak için de para öderler. Yarınlarından endişe ederken bugünü unuturlar. Sonuçta, ne bugünü, ne de yarını yaşarlar. Hiç ölmeyecek gibi yaşarlar. Ancak hiç yaşamamış gibi ölürler.
  • ‘Ben bir işte nasıl başarılı olacağımı düşünmem. O işe neler mani olur diye düşünürüm. Engelleri ortadan kaldırdım mı iş kendi kendine yürür’.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
  • Mutluluk istemiyorum artık, yaşamak mutluluktan da asildir.
    Bernard Shaw
  • İnsan zihni yeni bir fikre uzandığında, bir daha asla eski boyutlarına dönmez. Oliver Holmes
  • Başkalarından daha akıllı olmaya çalış, yalnız kimseye söyleme...Lord Chesterfield
  • Zihin de paraşüt gibidir. Ancak açıldığında iş görür! Dennis Waitley
  • Umuda bin kurşun sıksa da ölüm, unutma umuda kurşun işlemez gülüm. Nazım Hikmet
  • Mümkün olsaydı her karış toprağa buğday eker gibi kitap ekerdim. Horace Man
  • Güzel düşün, iyi hisset, yanılma, aldanma.
  • Ne varsa doğrudadır, doğruluk şaşar sanma. Tevfik Fikret
  • Bu dünyada yetenekli birçok kişi, küçük bir cesaret sahibi olmadıkları için silinip gitmişlerdir. Sydned Smith
  • Tüm gerçekler üç aşamada oluşur. Önce alay edilir. Sonra şiddetle karşı çıkılır. Son olarak da “zaten belli olan bir şey” denir ve kabul edilir. Artur Schopenhauer