Konu Başlıkları: Hafızın Duâsı...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Ağustos 2008, 19:04   Mesaj No:1

Minam

Medineweb Usta Üyesi
Minam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Minam isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2893
Üyelik T.: 02 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 94
Beğenildi:22
Beğendi:16
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Hafızın Duâsı...

Hafızın Duâsı...

İçimizdeki vuslatın tecellisini gösterdiğin ânda, sana duvağındaki açılmamış en samimî dileklerimizi arz ediyor olacağız.
Harf harf, kelime kelime hâfızamızda bulunan "Kelâm-ı Kadîm"in hakkına sığınarak yalvarıyoruz. Bize kelâmını lutfettin, onun hâdimi olduk. Bu nûrunu elimizden alma Rabbim!..
Her yakarışımızın, her gözyaşımızın, her "âmin" nidâsının, soluğumuza can vermesini nasip et!
Öğrendiklerimizi yaşamamıza yardımcı ol! Sen yardım et ki, yaşadıklarımızın da idrâkinde olalım. Sükûtumuz tefekkür, konuşmamız zikir olsun! Kulların lisanımızdan huzur bulsun!
Hayatın bu iniş ve yokuşunda, sabır ve şükür yolculuğumuzda yüzümüzü kara çıkarma!
Yüreğimizdeki en kıymetli emânetine bizi lâyık eyle!.. Gözümüz, Kitabını okumakla nurlansın, gönlümüz onunla inşirâh bulsun!.. Bütün âzâlarımız onunla canlansın ve "yaşayan bir Kur'ân" olalım!..
Bizi sevdiğin kullarına yoldaş eyle!.. Esrarına sırdaş eyle!..
Âminlerle arz ediyoruz, sana olan sevdamızı.
Hesabını veremeyeceğimiz her adımı, her soluğu, her ânı bize "hafızlığımız hakkı için" yaşatma!
Bizi, sadece Senin karşında mahçup, boynu bükük eyle!.. Senden başkasına el açtırma!.. Biz âciziz, sen aziz eyle!.. Biz zayıfız, Sen güçlü eyle!..
Bütün hayatımızı, Kur'ân-ı Kerim'in izzetine yakışır bir vakar ve kullukla yaşamamızı nasib et!..
[B]Allâh'ım! Bizi, imansız, irfansız ve Kur'an'sız bırakma! Âmin...

Nefsimin putuna taptırma beni
Ejderha yılanına kaptırma beni
Bir temennim var bir de dileğim;
''HAFIZ''oldum Yarab!
''HAFIZ''öleyimm.. (Rabbim isteyen herkese Hafız olmayı nasip etsin inşALLAH...) amin

Konu Sahibi Minam 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Hutbe:İyiliği Emretmek ve Kötülükten Sakındırmak Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat nurşen35 1 2678 25 Mart 2014 18:25
Hutbe:Asr-ı Saadetten Kardeşlik Örnekleri Tebliğ-İrşad-Vaaz-Hutbe-Nasihat Minam 0 2001 24 Mart 2014 19:03
TAVUKLU YILDIZ ŞEHRİYE SALATASI /medineweb mutfağı Salatalar mehmet akif2 4 2276 24 Mart 2014 18:40
Niyetlerimiz Hâlis Olsun... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Beytül Ahzan 1 2272 12 Mart 2014 20:41
Diyanet İlmihali 1. Cilt soru cevap... DHBT-Hazırlık/Notlar/Özetler Mihrinaz 6 6972 10 Mart 2014 20:04