Konu Başlıkları: İran Emperyalizmi
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Ekim 2013, 04:31   Mesaj No:4

MERVE DEMİR

Medineweb Emekdarı
Durumu:MERVE DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 5587
Üyelik T.: 05 Aralık 2008
Arkadaşları:14
Konular: 2038
Beğenildi:114
Beğendi:0
Takdirleri:270
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: İran Emperyalizmi

Yazımı daha kapsamlı bir hâle getirmek için ararken Fecr abi senin yorumunu yeni gördüm.Ve cevap yazmak için giriş yaptım.

İran aslında geçmişten beri emperyalistmiş de bizim gözlerimiz kör olduğu için "İslam devrimi" gibi bir boyayla boyandığı için görememişiz. Bunu yakın geçmişteki tarih okumalarında daha da müşahade etmek mümkün.. mesela hafız esedin katliamında humeyninin engel olmaması bilakis desteği, veya humeyni dönemi kürd katliamlarının tavan yaptığı dönemler halbuki bizim bunları görüp bir insanı öldüren insanlığı öldürmüştür dustürü gereği bu yapılanlara karşı tepkili olmamız gerekirdi.

İran amerika Irak'ı nasıl işgal ettiyse şuanda suriyeyi işgal etti.Artık esedin arkasında olduğunuda inkar etmiyor.
İran amerika Vietnamı nasıl işgal ettiyse şuanda lazkiyeyi, derayı, humusu, idlibi işgal etti. Yine hayır derseniz iranın bir numaralı avukatı nureddin şirin ve kenan çamurcunun söylemlerine bakabiliriz.

İran, Amerika gibi Orta Doğu'da haritaları değiştirmeye çalışıyor. Ve Türkiyenin söz sahibi olmasından büyük derecede rahatsız ve biliyor ki suriye diktatörlüğü yıkılırsa sıra İran teokratik diktatörlüğüne gelecek. Bunun için mezhepçiliğin verdiği bütün imkanları beynini kiraya vermiş satılık mezhepçi tabanına yaymaya çalışıyor. Bunun içinde yine aynı zihniyetin uzantısı olan halkalının meşhur türkiye caferileri lideri selahattin özgündüzün söylemlerine bakmak mümkün.

Yani hulasa iranın artık gözümde zerre değeri yok geçmişte onun gerek siyasi gerek fıkhi (şiayı kastediyorum)
görüşlerini savunduğum için Allahtan af diliyorum inşallah bu zalimlerin avukatlığını yaptığım için Allah affeder.

w iza qyle lehum la tufsidu fi-l ardi. qalu innema nahnu muslihun..