Konu Başlıkları: Evde Hafızlık
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Ocak 2014, 16:03   Mesaj No:6

ali70

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Evde Hafızlık Yapmak İstiyorum

Alıntı:
azranur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
tarikatle ilgili yazılarınızı takip ediyorum,kadınların çarçaf giymesiyle ilgili araştırma yapmaya çalışıyorum,bu konuda bi bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz?
Çarşaf konusunda pek bir bilgim yok, ama düşüncelerimi soruyorsanız paylaşabilirim.

Allahu Teala buyurmuş: Gizli bir hazine idim bilinmek istedim, ademi yarattım. (Adem:Yokluk- Demek ki yokluk aynasıyız biz)
Görünen her güzellik, O'nun esmalarının yansıması. Her kötülük de(aslında Allahu Teala kötülük yaratmaz, sadece biz görelik ilkesine göre öyleymiş gibi görürüz), güzelliklerin görünebilmesi için(her şey zıddıyla bilinir) zuhura çıkar...

Neyse ben tasavvufa fazla girmeyim, sizin sorunuz tesettürdü...

Kadınlarınız size Allahın emanetidir buyurmuş sevgili peygamberimiz... Şöyle söyleyim, güzelin emaneti de güzel olur, özel olur... Bazen bayanlara kızdığımız oluyor, gülünde bazen dikenleri elimize batar... Neyse dağıtmayım konuyu,
Güzel olan her şey ilgi çeker... (Cinlerin altın tutkusu da bundandır belki bilmiyorum...)
Bazen bu ilgi güzeli rahatsız edecek boyutlara gelir.
Rahatsız olmamak için güzelin gizlenmesi lazımdır. Yani altını ya gizli bir yerde saklarsın, ya da bankada özel korumaların olduğu yerde.
Kem bakışlardan gizlenmek için ise, yaratılış bakımından Allahın emanetinin örtünmesi gerekir... Çünkü onlar da gizli birer hazinedirler. Hiç bir akıllı insan, hazinesini ortalık yerde sallaya sallaya gezdirmez...
Çarşaf, örtünerek gizlenmenin bir yoludur... Ama günümüzde çok fazla dikkat çekiyor. Dikkat çekmeden de gizlenilebilir diye düşünüyorum...
Gerçi bu bir tercih meselesidir, çarşaf giyenleri asla eleştirmiyorum, hatta desteklerim de... Ama günümüz insanları artık islama saldırıyı çarşaf üzerinden yapıyorlar...
Hz. Ali efendimiz, Çocuklarınızı kendi zamanınıza göre değil kendilerinin zamanlarına göre yetiştirin. Çünkü onlar sizin zamanınızın çocukları olsalar da kendi zamanlarının büyükleri ve sahipleridirler.
buyurmuş.
Bizim zamanımıza göre sade ve dikkat çekmeden de örtünülebilir, diye düşünüyorum...

Çok dağıldım, toparlayamayacağım... Demek istediğimi anlatabildim mi bilmiyorum...

Saygılar