Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Ocak 2014, 16:37   Mesaj No:2

NİSAREYYAN

Medineweb Sadık Üyesi
NİSAREYYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:NİSAREYYAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22593
Üyelik T.: 07 Aralık 2012
Arkadaşları:26
Konular: 29
Beğenildi:15
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: lütfen okuyun! hafızlıgı bırakmayı düşünüyorum yardım !

Alıntı:
meskun Üyemizden Alıntı Mesajı göster
arkadaslar detayli bir şekilde anlatacağım ben bundan 20 yil önce hafizlik kursuna gittim zor güç 4 dönüs tamamladiktan sonra kactim kurstan sebebi acik konusacam bazen yatagimi ıslatıyordum bu yüzden öbür hafızlik yapan 3 arkadasim dalga geciyorlardi piskolojim iyice bozulmustu o arkadaslarada kızıyorum sonucta 9 yasinda cocuğuz sonra imamhatibe basladim icimdeki hafizlik aşkı artarak devam etti ama bi turlu cesaret edip baslayamadim bundan 5 ay önce işten çiktim zaten düzenli bi iş deyildi 3gün caliş 3gün yat. ve hafizliga basladim dinleyecek birini bulamadim caminin hocasina gittim biraz gönülsüz olunca bende cep telefonuyla kayit edip kendim dinliyorum ilk baslarda çok güzeldi günde1 sayfa ezberliyordum ilk dönüşü tamamlayinca başa döndüğumde has sayfayi unutmustum. bende 15 cuz uzeriden dönüş yaptım. şuan 15 cüzün 7 sayfasini ezberledim 8. dönüşe gecemedim çünki yetistiremiyorum haslama yapiyim dedim bi türlü sağlamlaşmiyor hep birbirine kariştırıyorum sanki tekrar ettikce zayifliyor sayfalar baştanmi zayif yaptim sayfalari diyorum acaba. yoksa günlük bir sayfa ağırmı geldi yarım sayfa ezberleyip dahamı saglam yapmaliydim.şimdi ben bu sayfaları nasıl kurtaracam. yeni basliyormus gibi baştanmı başlasam cevredekiler soruyor daha bitmedimi diye iyice bunaldim kendime 2 yıl müsade almıştım eşimlede 2 yil olarak konusmustuk bitirip tekrar iyi kötü bi iş bulup calismam lazim. yoksa işe girip yarim sayfami yapsam bugun kuranin basina oturmadim bilmiyorum lütfen yardim edin
Kardeşim öncelikle sakin olmalısınız sanırım çok streslisiniz
Hocalarımız ve hafız kardeşlerimiz size yardımcı olacaktır
Rabbim çalışmanızı asla zayi etmez emeklerinizin karşılığnı alırsınız inanın ve vaz geçmeyin
Ben ve eminim biçok kardeşimiz sizin gibi hafızlığa niyet etmiş kardeşlerimize gıbta ile bakıyoruz
Rabbim bizleri de hafızlıkla şereflendirsin inşallah
Sizin için dua edicem inş.
Allah a emanet olun