Konu Başlıkları: Almanlar Bile Düşünüyor...
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Mayıs 2014, 05:09   Mesaj No:1

Fatıma-i Zehra

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Fatıma-i Zehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36712
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:18
Konular: 67
Beğenildi:27
Beğendi:1
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Almanlar Bile Düşünüyor...

Almanlar Bile Düşünüyor...

Karma eğitim hem erkek hem de kız öğrenciye zararlı

Doç. Dr. İlse Brehmer, 1991 yılında Schule im Patriarchat-Schulung fürs Patriarchat (Pederşahi Okul- Eğitim Pederşahilik için) isimli kitabını yayınlamıştır.Karma eğitimin kızlara bir şey kazandırmadığını ortaya koyan Doç. Dr. İlse Brehmer'in tespitleri şunlardır:

1) Karma eğitim kızların uysallığını istismar ediyor.
2) Kızların yeteneklerini geliştirmesine engel oluyor.
3) Karma eğitim kızların fiili ve sözlü cinsel tacize uğramasına yol açıyor.
4) Kız okulları kızların özellikle matematik ve fen bilimlerinde daha iyi yetişmesini sağlıyor.
5) Kız okullarından mezun olan kızlar hayatta daha başarılı.

Araştırma neticelerine bakarak Doç. Brehmer, Bayern eğitimden sorumlu Kültür Bakanlığına şu tavsiyelerde bulunuyor ki karma eğitimin verimliliği araştırmalarını Doç. İlse Brehmer, Bayer Kültür Bakanlığı’nın isteği üzerine yapıyor:

1) Geleneksel kız-erkek okulları geliştirilmeli ki Almanya’da Kilise okulları ayrı eğitim verir.
2) Yeni kız okulları açılmalı.
3) Karma okullarda erkeklerin saldırganlığı ve sınıflara hükmetmesine karşı inisiyatif geliştirilmeli.
4) Öğretmenler, idareciler ve aileler karma eğitimin zararları konusunda bilgilendirilmeli.
5) Karma eğitimde kızların aşağılanması önlenmeli.

Kız okulları açılmalı çünkü:
1) Bu okullarda kızlar kişisel yeteneklerini, sınırlama olmadan geliştirebilirler.
2) İlgi alanlarında kendilerini ilerletebilirler.
3) Erkeklerin seksüel baskılarından kurtulurlar.
4) Toplum hayatını, bilimi, geçmiş ve geleceği kadınlarla birlikte öğrenebilirler.
5) Bilinçli ve kaliteli eğitim alabilirler.

alıntıdır

Konu Sahibi Fatıma-i Zehra 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
O daha çocuk... Çocuk ve Aile Sağlığı su damlası 2 1827 09Haziran 2015 22:35
Nureddin Yıldız'ın Kaleminden: Mücahide Kadın İslamda Kadın ve Erkek Mihrinaz 16 10047 29 Ocak 2015 10:04
Kek mi Tesettür mü ? Tesettür Konuları Mihrinaz 2 2179 14 Ocak 2015 21:28
Ahireti Yaratmak Allah İçin Çok Kolaydır ! Ölüm-Ahiret-Sırat-Mizan-Kader Fatıma-i Zehra 0 2043 10 Ocak 2015 22:43
Gel, bugün sana anladığın dilden konuşmaya... Serbest Kürsü su damlası 2 1701 24 Ağustos 2014 00:05