Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09 Temmuz 2014, 20:58   Mesaj No:1

Erkam Taylan

Medineweb Üyesi
Erkam Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Erkam Taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44761
Üyelik T.: 09 Temmuz 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Van
Konular: 16
Beğenildi:26
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Gerçekler dünyasında yetim ve öksüz bir çocuk.....Yunus!!!! /Erkam Taylan

Gerçekler dünyasında yetim ve öksüz bir çocuk.....Yunus!!!! /Erkam Taylan

Gerçekler dünyasında yetim ve öksüz bir çocuk.....Yunus!!!! Yazı Dizisi

Yunus sessiz ve kırılgandı,okuldan gelir,köşesine cekilir pencere dibinde ya ders calısır yada hayellere dalardı,ilk tanısmamız cok garip bir teafukar içinde olmustu,Sivas cok soguk bilirsiniz,havası kadar insanlarıda soguktu baska ilden geldiğimiz için kolayca çözebildik,gencçtik bizi ne etgilerdi soğugu dedik yurttan 4 arkadas bir ev tutup ayrıldık,taşı sıksak suyunu cıkarırıdık ya !!!evet cıkarırdıkta nedense cıkaramadık ,çünküz çıkarmamaız için tatlı bir dil olması lazım idi.

Yunus en büyüklerimizdi,ardından ben ufuk ile kubilay geliyordu,Yunus yasına göre çile cekmiş sanki bütün dünyanın yükleri onun sırtındaydı,Hem yetim hemde öksüzdü,amcası büyütdü ama büyütmek denmez di !!! çünkü yenge hanımın cocukları yoktu yunus ta onun gözüne batıyordu,Amcasından bahsetdiğinde Allah razı olsun derdi ama gözleride yere düşerdi,zor tutardı kendini ,Ne garip değilmi yetim ve öksüz büyümek sahi siz nasıl büyüdünüz...

Birgün ahmet kayadan bi eser dinliyordu biz işte üc kisiydik ,gitdim yunusa takıldım merak etme biz dört kişiyiz ,güldü tebessüm etdi ve 10 yıl sonra olacakların analizini diyordu,öyle degil dedi bana İnsanın yoklugundaki tavır ile varlığındaki tavır bir değil derdi, ve gün geldi ufuk ve kubilay dayanamadı kuru ekmege soguk suyla abdest almaya,belkide haklıydılar ama yurt onlar için daha uygundu ama yunus abi diyordu ben aklımı onlara kiraya vereceğime bedenimi köle diye çalıştırırım diyordu yurtun sahiplerine...

ve Ben ile yunus kaldık birbasımıza ikimizde aynı durumdaydık belki annem yoktu ama babam vardı ve sürekli gel diyen babam vardı Ya yunusun kimsesi yoktu,bazen derdi git ailen var işleriniz var burda bu sefaleti neden cekiyorsun,takılırdım sende gelirsen giderim ,tebessüm eder hadi ders zamanı der sıvışırdı,O benim dostumtu....

lise den beraberliğimiz başladı üniversite bitimine kadar aynı oda aynı tabaklar aynı bardak ve aynı kardeşliğimiz hep sürdü...Çok duygusaldı bazen takılır iyikide bayan değilsin derdim ,yüz hatları değişirdi çünkü co merhametliydi köpek düştü diye göz yası döken biriydi,Artık siz varın evimizin halini ev evlikten cıkmıs küçük hayvanet bahcesine dönüşmüştü,bina sakinleride hayvanat bahcesini gezmeye gelen
misafirlerdi...

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Devam Edecek...

Konu Sahibi Erkam Taylan 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Amerikan,İsrail Dostu Suud.../Erkam Taylan Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 2 1827 26 Eylül 2015 09:27
Kerbela Heryerin Dert ve Bela../Erkam Taylan Makale ve Köşe Yazıları Erkam Taylan 0 1299 17 Temmuz 2015 00:03
Lisan-ı Hüzün!!/Erkam Taylan Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 7 2639 16 Temmuz 2015 23:51
Huseyince Sewda../Erkam Taylan Makale ve Köşe Yazıları bilinmez 6 2832 25 Ekim 2014 18:37
Geceden Düşen Yürek Söylemler.../Erkam Taylan Makale ve Köşe Yazıları İslaminesil 30 12494 21 Temmuz 2014 00:14