Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Temmuz 2014, 22:03   Mesaj No:4

Erkam Taylan

Medineweb Üyesi
Erkam Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Erkam Taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44761
Üyelik T.: 09 Temmuz 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Van
Konular: 16
Beğenildi:26
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Gerçekler dünyasında yetim ve öksüz bir çocuk.....Yunus!!!! /Erkam Eroğlu

Okul stresi,hayat mücadelesi ve ayrıca üstüne okul çıkışında sonra ekmek kavgasıda eklenince günlerimiz yogun bi o kadar da sorunlu geciyordu,Yunus yorgunlugunu ve hastalıgını hiç belli etmezdi taki gece hastaneye götürene kadar,Nöbetci asistan doktor hiç dinlenmiyormusun dediğinde kendi içimde hayır diyordum Yunus da olması gerekenler gibi bir hayat yaşıyoruz diyordu ,Doktor bu gece müsadeye alacağını diyince korkmustum,yunus olur diyordu bizi aldılar bi odaya ve yunus abimize serum bagladılar,bana bakıyordu tebessüm ediyordu hadi uyu diyorda burda ,ne kadar uyku uyulursa bende yanı basında uyudum...

Bir ara yarı uykulu hemsire gördüm basında serumu cıkarıyordu,daha iyisin diyordu yunus abide daha iyiyim teşekkürler diyordu vakit sabah namazına yaklaşıyordu,hadi diyordu gidelim mi? gözü uykulu ne kaldı sabaha diyordum burda yatalım ,oda nerde yatak bulsan yatıyorsun diye şakalaşmaya başladı...

kalktık hastaneden dısarı cıktık ezana az bi vakit kalmıstı.namazımı kılıp öyle gidelim eve diyordu oysaki bana kalsaydı eve gider namazımı kılıp yatardım ama yunus abi işte camiye gitdik namazımı kılıp eve gitdik tan dogmustu,az bi vakit sonra okul yoluna düşecektik,sanki ben hic uyumamaıs o ise geceyi uykulu gecirmiş gibiydi...

kahvaltı yapıp cıktık okula dogru yürümeye basladık zaten Rabbimiz bize öyle bir tabanvay vermiştiki yakıtı hiç yoktu...

Kac dersimiz boştu bende okulun mescidine gidip uyuma planları yapıyordum,öylede yaptım taki biri basımda burdadamı yatıyon diyene kadar gözümü actığım gibi yunus başımda durmus arkadaslarla gülüyorlardı...

Abi dedim senden bana huzur yokmu ,hadi kalk bugün cuma eylem günümüz,birden evet dedim hadi gidelim...Eylem günümüz derken namazdan sonra cami havlusunda zalimlere lanet duası yapılırdı,başıda tabiki yunus abi cekerdi..

o Gün cuma namazından sonra yine havluda toplanmaya basladık 40 yada 60 arası kadarız bayan kardeşlerimizde epey bulunuyordu,zaten eylem de bacılarımız dünden hazırlar dı,Yunus abi duaya basladı ,Aminler yükseliyordu,Amerika afgansitanda katliam yapıyor bizlerde sadace dua ile zalime lanetler yapabiliyorduk ne garip elimizde bi geliyordu,ZATEN duamız olmasaydı ne ehemmiyetimiz olacaktı ki...

Protesto bitdikten sonra yavas yavas ayrılıyorduk cami havlusundan birden karşımızda siyasetci biri cıktı oda teafuken ordaydı muhsin Yazıcıoğlu yaklaştı merhaba dedi gencler ve tanıstık kalın ve gür sesi vardı,yanındada bıyıkları dudakları gecmiş kac kişi,yemege buyrun dedi ,emek diyince gözlerim fal taşı gibi acıldı ,yunus abi tesekkür etdi olmaz dedi gitmemiz lazım dedi yunus abinin gözlerine baktım ,bakışlarımla yunus abiyi dövmeye basladım,muhsin bey misafirim olmanızı isterim diyince yunus abi baska sefere dedi insallah Abi...

Muhsin bey insallah dedi ve ayrıldık ordan,selam verip ayrıldık yanında,döndüm yunus abiye neden dedim ,ekmeğimiz var dedi ,abi dedim sanki adam ekmeğimiz yok diyemi davet etdi,gün gelir nasip olursa yeriz ...yunus abinin siması sertleşince bende üstelemek istemedim ,birazda üsteleseydim sen buyur git ye diyeceğini biliyordum...

cuma günleri namazdan sonra genelde gitmezdim işyerine onunda dersleri olmazdı Sivasın tenha sokaklarında dolanır yolumuzu uzatır eve giderdik,Cuma sohbetleri oldugu için erken eve gider yunus abi aksam namazına kadar odaya gecer okumaya baslardı,benim haftada bitirdiğim eserleri o kacgüne sıgdırırdı...

Evden sohbete doğru cıkacaktık ki iki genc karşımıza cıktı selam verdi merhabe dedi yunus abi buyrun dedi gencler bizler Alperen ocaklarındanız müsait bi zamanda misafiriniz olmak istiyoruz dedi,yunus abi neden omasın herzaman bekleriz gün kararlaştırıldı ayrıldık yolumuza koyulduk,yunus abiye Alperen diyince kimdirler diye sordugumda öğlen namazda yemege davet eden muhsin beyin parti genc yapılanması dedi,,,

Şaşırmıstım neden misaifr olmak istiyorlar diyince ileriki zamanda görecez bakalım dertleri ney diye,sohbet evine varmadan biraz meyve alıp iceri girdik,içeri masallah genc kaynıyordu selamlaşıp tokalaştık,hocamız gelene kadar hasbihal eyledik,

Hocamız geldi sohbete başladı ,yunus abiye sürekli bakar acaba yunus ne soru soracak diye bizde ikisinin gözüne bakardık,cekinmez ve herseyi sorgulamadan beynine kazımazdı,yine müsade istedi yunus abi katılmadıgı konuları özür dileyerek dile getirdi,hocamız haklısın diyip onun fikrini beyan etmesini istiyordu o hocam siz buyrun bitirin derdi,ve söz hakkı yunusa gectiğinde nefeslerimiz bile yavaslıyordu sanki,Kabul etmiyordu atadan gelen dini...

Birgün derdik yunus abi derse gelmeyecek artık,konusmaz konustgundada Ayet ve hadisler ısıgında sözlerini desteklerdi...Ayetsiz hadissiz bir sözü ne savunur nede fikir beyan ederdi...

Sohbetden bir kardeşim kac defadır gelmiyordu Yunus abinin dikkatini cekmis sınıflısı olan arkadasına diyor ensar neden gelmiyor diyordu görüşüyomusunuz sorardı,hasta oldugunu duyunca neden haberimiz yok en azında gecmiş olsuna gideriz derdi,Hocamız olaya müdahil oldu hadi gidelim ziyaretine herkes birbirine baktı gec bir saat ve onlarca kişi ,,,

Okul arkadasımda nasıl olsa sabah görürüm diyordum eve gidip uyumak derdindeydim,Ama işte yunus abi durmaz ki hocam müsade ederseniz isteyen arkadaslar gelsin sonucta bu kadar kişi ile ziyarete gitmemiz rahatsızık verebilir dedi,İçimden dedim tmm yunus abi ile eve gidecez,yunus abi dedi biz geliyoruz benim içinde dedi ve biz 8 arkadas hocamızla beraber sıgıstık arabaya tabiki ben bagaja bindim,Düştük hasta ziyaretine.....

Devam edecek....