Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Ağustos 2014, 16:42   Mesaj No:13

nurşen35

Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4415
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Muhammed'in (sav).. Hatice'si (ra)..

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Tesadüf müdür bilmem ama öğretmenlik hayatım boyunca Hatice isimli öğrencilerim olmuştur. Hepsi de örnek gösterilebilecek öğrencilerimdi. Bir tanesi bile üfff yeter ama diyemediğim çocuklardı. Belli ki isimlerine çekmişlerdi.
Hatice annemiz...
Onun gibisi bir kere yaratılmıştır. Hz. Ayşe annemizin bile tek kıskandığı annemizdir. Onu övmek bile kaleme yorgunluk verir, takatini keser.
Onun ismini alanları bile Rabbimizin koruyacağına inanıyorum. Kendi öğrencilerimden ve çevremde tandıklarımdan biliyorum. Hepsi özel insanlar...

Hocam söylediklerinize katılıyorum. Benimde yeğenimin adı HATİCE Hira bu ismi ona ben verdim . İnşallah bu ismi taşıyanlar Hz. Hatice'nin ahlakıyla ahlaklansınlar..
Hz. Hatice'nin bende ki sevgisi çok büyük. Bu duygularımı dile getiremiyorum bile..
Her zaman diliyorum ki , bu sevgi sayesinde Rabbim bizlere güzel ahlak ve büyük iman nasip etsin.. O güzel insanların yaşantıları gibi yaşantı nasip etsin..
RABBİM ONU SEVENLERE HZ. HATİCE'Yİ GÖRMEYİ NASİP ETSİN...
Cennetül Baki'deki mezarı yalnız kalmış , ayak ucunda da ben olayım istiyorum. Gönül çok şey istiyor. Biliyorum ki, ancak hak edenler kavuşucak...