Konu Başlıkları: Hanımımı Sevemedim
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Eylül 2014, 18:51   Mesaj No:7

Beytül Ahzan

Medineweb Sadık Üyesi
Beytül Ahzan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Beytül Ahzan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44651
Üyelik T.: 03 Temmuz 2014
Arkadaşları:13
Memleket:istanbul
Konular: 96
Beğenildi:41
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Standart Cevap: Hanımımı Sevemedim

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hanımımı Sevemedim

Selamün Aleyküm Hocam,ben yaklaşık 3 yıllık evli bir kişiyim.Evlendiğim kişiyi annem seçti,kendi yatalak olduğundan benim istediğim sevdiğim kızı değilde kendine bakacak olan kızı seçti,ben de buna ses çıkarmadım,malum bu devirde değil anaya kocaya bile hizmet etmiyor kadınlar..Hanımım aslında fena değil anamı idare ediyor ama ben onun fiziğini dert ediyorum,bir türlü sevemedim,içim ısınmadı,zaman zaman anama da kinleniyorum,kendisi için beni yaktı diyorum ,bir yaşında bir kızımız var,ben ne yapacağımı şaşırmış durumdayım,hocam ne yapayım bana bir yol gösterin...
kardeşimize 4 başlık ile bi kaç kelam acizane ..

1-kardeşimizin evlendiği kişiyi annesi seçmiş ama kendisi buna ses etmemiş yani itiraz hakkı varmış ama kabullenmiş ..
Rabbim annesinin hatırı uğruna yaptığı bu evlilikden onu kazançlı çıkarsın ..

2-güzellik görecelidir ..
öyle güzellikler vardır ki nice çirkinliği örtmez ..öyle güzellikler de varki nice kusur olarak gördüklerimizi örter geçer ..
ve peygamberimiz (s.a.)'in defaatle "sen ahlakı güzel olanı seç. dindar olanı seç" ikazı zaten herşeye yeterlidir kanımca güzellik konusunda ..

3-kendisinin de söylediği gibi bu zamanda, eşinin hizmetini ederken dahi of 'layıp azarlarken eş'ler, siz hem anneniz hemde kendiniz hizmetinden memnunsunuz ..ve o annenize hiçbir mecburiyeti yok iken bakıyor, hizmetini görüyor ..

4-3 yıllık bi evlilik durumunda yenimi farkettiniz eşininizi dış görünüş olarak beğenmediniğizi ki üstelik bir kız çocuğunuz var iken eşinizden şimdi bu durumda "ben ne yapacağımı şaşırmış durumdayım,hocam ne yapayım bana bir yol gösterin" diyerek çıkış yolu arıyorsunuz ..

son olarak şunu söylemeden geçmek istemem ..
firavun gibi kendini (haşa) ilah olarak gören birine Hz.Asiye annemiz sabr göstererek katlanarak cennetlik dört hanımdan biri olma şerefine olmuş oldu ..
sizde sabr ve çokça dua ile vefanızın gereğini yapın ..
eşinizin dış güzelliğinde kusur bulmak yerine, diğer güzel hasletlerini devamlı göz önünde bulundurun ..
ALLAH'a gönlünüzü eşinize karşı sıcaklık vermesi için çokça dua edin ..
inanıyorum ki Rabbim sizi boş çevirmeyecektir ..

çünkü boşanmak ALLAH'ın en hoşlanmadığı helal'den biridir ..