Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06 Aralık 2014, 21:25   Mesaj No:8

Erkam Taylan

Medineweb Üyesi
Erkam Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Erkam Taylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 44761
Üyelik T.: 09 Temmuz 2014
Arkadaşları:0
Memleket:Van
Konular: 16
Beğenildi:26
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Gerçekler dünyasında yetim ve öksüz bir çocuk.....Yunus!!!! /Erkam Eroğlu

(6) Düşünceli bakışlarla,iftarımızı ürkek bir şekilde actık,güzel bir iftar hazırlanmıştı,ne garip Aile iftarımızı özlediğimizi anımsadım,genelde hep yunus abinin yemekleri dısında elbetdeki böyle bir sofra lezzetli geliyordu epey.Sofra basında hasbihal ediyorduk ama gözüm ikidebir büyük boy kurt resmine takılıyordu,ama açlıgımı giderme dısında fazla baska bişide düşünemiyordum.
Sofra toplandı,namaz kılacaktık ev sahibi yunusa seslenerek buyrun dedi namaz kıldır diye ,yunus abi tebessümle ev sahabinin kıldırması daha güzel olur dedi,lakin yazıcıoglu kamaat getirince yunus abi imamlıga gecmek zorunda kaldı. Namazdan sonra salona gectik,güzel bir iftardan sonra elbetdeki cay iyi giderdi,yudumlarken caylarımızı güzel muhabbetlede oluyordu,yabancı herhalde biz ikimiz tek olmalıydık ki gözler üzerimizdeydi,yunus abi sukunetini elden bırakmazdı hicbir zaman dinler analiz eder sorulara olması gereken olgunla cevap verirdi,ikidebir saatine bakıyordu anladım ki kalkma vakti gelmiş diye cünkü evimizde teravih icin gencler gelirdi ,yunus abi mütavazi sekilde davet sahabine tesekkürlerini sundu ve müsade istedi,burda kılarız karşılığını alınca yunus abi gitme neden dile getirdi ve hos karşılandı ve baska bir güne buluşmak temennisiyle vedalaştık dısarı cıktık eler yakındı birbirine yunus abi hızlı adımlar gidiyordu abi acilen nedir dediğimde kapıdan kalan olmasın namaza gelenlerden hadi hızlan diyordu bana ...
Eve yaklaştıgımızda genclerde gelmeye basladılar iceri girdik sobamızı yaktık herkesin gemesini bekleyip durduk ve namaza durduk namazımı eda etdikten sonra cay ikramımız olurdu,kücük birde sohbet yapılırdı o günde hersey normal gidiyordu ansızın kapı calındı kapıya baktıgımda sert bakışları ile bir amca buyrun dedim oglumu cagır dedi Oglunuz kim dedim salih dedi ,sert ve kızgın gibidi salihe isaret ederek buyur dedi abi kapıya baksana dedim nasıl babasını gördü 17 lik fidan gibi salih 5 yasında suc yapmıs gibi basını öne egdi,babası hadi gidiyoz dyince tamam dedi cıktılar.yunus abinin haberi yoktu derse devam ediyordu ders bitdiğinde bana seslendi salih nerde dedi,söyledimki babası cagırdı onla gitdiler ,yunus abi neden babasını iceri almadıgımı sordugunda cok sert biriydi ve kızgındı laf eder dedim...Yunus abi yanlış yaptıgımı dedi umarım salihe kızmaz dedi ve neden bana haber vermedin dedi...

Hayat ne garip değil mi?hangi baba oglunun namaz kılmasını oruc tutmasını istemez?

Gencler sıra sıra vedalaşıp evinin yolunu tutuyordu,yunus abi kapıya kadar eşlik eder direk eve gidiyoruz demi der takılır yolcu ederdi..
herkes gitdikten sonra yunus abi uzandı bugün neden içim buruk diyordu bende diyordum aklın salihtemi kaldı,yunus abide aklımda elbetdeki ama baska bir sıkıntı var beni hüsrana sevkeden hayırlısı dedi hadi buraları topluyup yatalım az dedi ben mutfaga gectim bulaşıkları yıkamaya tam bitmek üzeri iken kapımız tekmelendi,kapıya kosana kadar Edepden ,namustan ve sereften yoksun postallı görevliler girdi,O dönemde hersey onlardan sorulurdu ayrı bir devletdiler,İnsanlara Tebliğ yapanları,genclere Allahı hatırlatanları misafir ediyor fişliyor ve işgence ediyorlardı ve terörist damgası vuruyorlardı,yatırdıklarında bizi yere yunus abi sert bir duruşla ne hakla bizi götürüyorusunuz diyordu ilk defa yunus abiyi kızgın ve sert görmüştüm..
Ellerimize kelepçe taktılar ve arabaya bindirdip misafir olacagımız mekana götürdüler,bizi birbirimizden ayırdılar,ayrı hücrelere aldılar,yunus abi Arapca Allah bize yeter o negüzel vekil ve dostur diyordu..
Karanlık ve soguk odada iki saat bekletdiler sonra içeri iki kişi girdi tekme tokatlarla baska odaya alıp sorguladılar,SUÇUMUZ genclere kuran dersi vermekti lakin bize imzalamak istedikleri laiklige karsı irticayı faliyetlerdi Evet kuran dersi vermek o zaman bu ülkede irticayı faliyetdi bizlerde Teröristdik...

Yunus abi ile bunun provasını önceden yapmıstık dersimize calısmıstık...her sorgulama dan önce güzelce severlerdi bizi sahura kadar seviyorlardı,Ramazandı Zalimler ne anlar ramazanda sahursuz oruc tutuyorduk iftarımızda agzımızdaki kan ile acıyorduk...
Bu üçgün devam etdi son gün işgence odasına biri girdi hadi dedi sen git namaza yetiş ben devam ederim diyordu,Tüylerim diken diken oluyordu,dayak seansına yeni gelende oda müslüman bak ne güzel namazını kılıyor siz gencler neden rahat durmuyorsunuz diyordu ama bundan öte bize bişi yapamazlardı ellerinde hicbirsey yoktu ve üçgünden fazla tutamazlardı öylede oldu nöbetci mahkeme cıkardılar ve bizi bıraktılar,Üc gün sonra yunus abi ile görüştük sarıldık birbirimize Allaha hamd getirerek dısarı cıktık,yürüyemiyorduk o bana sarılıyordu ben ona ....

devam edecek...