Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Şubat 2015, 18:57   Mesaj No:3

ali70

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Peygamberi bir eğitim şart. Yalnız böyle bir eğitim gerçekleşse dahi, ''kanı bozuk'' diye tabir edilen insanlar mutlaka çıkacaktır. İşte bunlar için de Kur'an şeriatı mutlaka devreye girmeli. Kısasa kısas...

Bir adam çıkıp bir diğerine, ''bana bak kafamı bozma, şimdi seni öldürür, sonra da iyi halden elimi kolumu sallaya sallaya gezerim.'' diyorsa, adaletin çivisi çıkmış demektir. Böyle bir toplumda yaşamak, namuslu vatandaşlar için çok zordur ve acı vericidir. Toplum vicdanı yaralanmış demektir.

Vicdanı olan bir vatandaşın vicdanı, onun elini kolunu bağlar ve kötülük yapmasına engel olur. Ya vicdanı olmayanlar. Hiç mi vicdanın sızlamaz diyoruz ya... Gerçekten sızlamıyor... İşte böyleleri için adalet tecelli etmediği müddetçe, suç oranı hiç bir zaman azalmayacaktır. Adalet sistemi ve polis, vicdanı olmayanlar içindir. Vicdanı olanlar için ne polise, ne de adalete iş düşmez. Çünkü vicdanlı kişinin vicdanı, o kişinin en büyük gardiyanıdır. Elini kolunu bağlar.

Kur'an kıssalarına ve tarihe baktığımızda, adaletin yok olduğu toplumların akıbetinin, yıkılmaya mahkum olmak olduğunu görüyoruz. Kim bilir belki de mazlumların ahını aldıklarından ilahi öfkeye hedef oldular. Akıbetimiz onlarla aynı olmadan düzeliriz inşallah...