Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Şubat 2015, 21:43   Mesaj No:4

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1163
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:
Standart Cevap: Özgecan Hadisesine İslami Çözümler

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Peygamberi bir eğitim şart. Yalnız böyle bir eğitim gerçekleşse dahi, ''kanı bozuk'' diye tabir edilen insanlar mutlaka çıkacaktır. İşte bunlar için de Kur'an şeriatı mutlaka devreye girmeli. Kısasa kısas...

Hocam ne demek istediğinizi anlıyorum."kanı bozuk" tabiri sık kullanılan bir tabir.ama kime neye göre kanı bozuk.ne oldu da kanı bozuldu. kastedilen asalet ise kime neye göre asalet? kanı sağlam olmak ne demek bunu nasıl ölçeriz karar veririz? tüm bu soruların cevabı hidayet olabilir mi?

Mesela ashabı kiram dediğimiz güzide insanların hepsi kanı bozuk idi bu tabire göre. Yani hepsi şirk ortamında büyümüş içki kumar zina ve dahası cahiliye devrinin en koyu asrının çocukları. Hepsi müşrik çocukları...
Ne oldu da kızını diri diri mezara gömen ömer ibn hatab HZ. ÖMER OLDU ?
ne oldu da kazancını eşkıyalıkla temin eden ebu zer MESİHUL İSLAM OLDU ?

bunların sayısı saymakla bitmiyor. Hidayete gelindiğinde Allah'lı bir yüreği kabullendiklerinde en vahşi toplumun adı asrı saadet olabiliyor değil mi?
Ki Resulullah sav buyuruyor ki her çocuk islam fıtratı üzere doğar. Bu fıtratı değiştiren toplumdur ailedir...
ebu zeri adam eden İslam özge canın canisini neden etmesin ki?
verdik mi almadı?
onu sorgulamaya çalışalım. Bu toplumun eğitimcisi olarak öğretmen imam müftü vaiz anne baba olarak şu soruyu soralım kendimize.
yani soru şu : bu çocukları yetiştiren doğuran büyüten eğiten biz ve çocuklar bizim bizim ve biz nerde hata yaptık?

yapmamız gerekipde yapmadığımız yada yapmamamız gerekip de yaptığımız ne gibi sorunlarımız var üzerine uyuduk?

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.