Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Mart 2015, 17:41   Mesaj No:2

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11774
Beğendi:8954
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Hayat Basit,Zorlaştırdığımız ise Basit Yaşamak

Eşyalarım hayatımı zorlaştırıyordu

Ayşe Yardımcı (psikolog): Değerler eğitimi hakkında bir kitap yazarken fark ettim sade yaşamı. Günümün en verimli saatlerini ne kadar da gereksiz şeylerle geçirdiğimi gördüm. O günden beri çocuklarıma, eşime, işime ve kendime daha çok vakit ayırmaya çalışıyorum. ‘Tüket, mutlu ol’ taktiği ne kadar da zorlaştırıyor hayatları. Bu da bizi asıl doğamızdan o kadar uzaklaştırıyor ki, aslında istediğimiz hayatı yaşamıyoruz. Hayatım sadeleştikçe ruhumun zenginleştiğini gördüm. Klasik süs eşyalarının, mobilyanın olduğu bir evim vardı. Sürekli düşüp kırılacak ya da tozlanacak kaygısıyla oturup kalkardım. Sadece beni mutlu etsin diye aldığım eşyalar baktım hayatımı zorlaştırıyor, her şeyi daha sade yaptım. Önceden temizlikçi gelirdi. Eşyayı azaltmak evimi tek başıma temizlememi sağladı. Temizlikçiye verdiğim parayı gezmeye ayırıyorum. Sade yaşam hayatımıza girdiğinden beri evdeki huzur arttı. Evde teknolojiye dair şeyler de var, ama teknolojinin bizi esir almasına izin vermiyoruz. Mümkün olduğu kadarıyla doğal beslenmeyi, vücudu, mideyi, kalbi çok yormamayı öğreniyoruz. Bu da manevi hayatımızı güçlendiriyor. Aslında insan içinde sadeleşemediği için kargaşa başlıyor ve hayat zorlaşıyor.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~