Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19 Nisan 2015, 20:23   Mesaj No:55

Allahın kulu_

Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:
Standart Cevap: “Kutlu Doğum” Dindarlığına “Hizmet”e Hayır!

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Osman Ünlünün görüsü budur Hocam ,Kutlu dogumla mevlid kandilini birbirinden ayiranlardan..
MEVLİD GECESİ
Onun hürmetine yaratıldığımız Kainatın Efendisinin dünyaya teşrif ettiği gecedir. Müslümanların bu geceyi şükür ve ibadet ile ihya etmesinden daha doğal hiçbir şey olamaz.

Mevlid, doğum zamanı demektir. Mevlid gecesi, Rebiulevvel ayının 11. ve 12. günleri arasındaki gecedir.

Peygamber efendimiz, Pazartesi günü oruç tutardı. Sebebini sorduklarında, “Bugün dünyaya geldim. Şükür için oruç tutuyorum” buyurdu. (Müslim, Ebu Davud, İ. Ahmed, H. S. Vesikaları)

“Beni ana-baba, evlat ve herkesten daha çok sevmeyen, mümin olamaz.” [Buhari]

Başka bir hadis-i şerifte de: “Beni ana-baba, evlat ve herkesten daha çok sevmeyen imanın tadını tadamaz” buyurmaktadır.

Bu nedenle Peygamber Efendimizi anmak, ondan bahsetmek sevginin gerektirdiği bir ibadettir. Okunan Mevlidler de O’nu anmaktan başka bir şey değildir.

Ancak mevlid okunurken teganni yapılmayıp düz bir şekilde okunsa hem anlaşılır hemde bid’at şekline sokulmaktan kurtulmuş olunur.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.