Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Ekim 2015, 22:28   Mesaj No:1

su damlası

Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 695
Beğenildi:8128
Beğendi:9305
Takdirleri:25516
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Bakalım organlarımız ne diyor/MEDİNEWEB

Bakalım organlarımız ne diyor/MEDİNEWEB

Artık dayanamıyorum dedi GÖZ Günde altı-yedi saat TV seyrediyor TV-den gelen radyasyon retina tabakamdaki koni hücrelerini mahvetti Ya kirpiklerim yıkanmadığından mikroplarla doldu arpacık hastalığına teslim oldum

KULAK lâfa girdi

-Ya ben? şehrin gürültüsü yetmiyormuş gibi 100 desibelin üzerindeki metalik gıcırtılarla titreşmekten genç yaşta ihtiyarladım Oysa zarım orta kulak kemikçiklerim ve korti organım 20-60 desibele ayarlı Direnecek gücüm kalmadı -

Kısık kısık öksürükler arasında AKCİĞERİN homurtusu duyuldu:

-Bir de bana sorun arkadaşlar halimi Sahibimiz günde iki paket sigara içiyor ıncecik nazik zarlarla yapılmış alveollerim soba borusu gibi simsiyah kurumlarla kaplandı Nefes alamıyorum boğulmak üzereyim..

BEYıN konuşmalara katıldı:

-Tefekkür için Yaratanı (cc) bulmak tanımak için Onun rahmetini şefkatini güzelliğini ve diğer isimlerini kâinatta harf harf söküp okumak için yaratılmıştım Sizler de bana bu konuda yardımcı olacaktınız Oysaki yalana düzenbazlığa kurnazlıklarla haram yollarda menfaat peşinde koşmaya harcandım Hakkımı istiyorum

En sonunda KALP manevî boyutuyla birlikte ağır ağır adımlarla yanlarına geldi:

-Hepiniz haklısınız Ama bir de beni dinleyin Ben manevî yönümle sonsuza kanatlanıp uçmak için yaratıldım Rabbimize aşık olmak için varım Bunun için kâinatı Yaratandan dolayı her şeyiyle sevebilecek kapasitedeyim Yaratan;a kul olma makamının başında ben gelirim Ben bir çekirdeğim Büyüyüp kocaman bir ağaç olabilirdim ki o ağacın kökü iman gövdesi sevgi meyvesi Yaratana kul olmaktır Bir de şu halime bakın Mala mülke cismanî zevklere harcandım Kula kul oldum Yalancı sevdaların peşinde perişan oldum Maddî boyutumda ise yanlış beslenme sigara ve tembellik yüzünden koroner damarlarım tıkandı artık yaşamak istemiyorum

Bu durum üzerine bütün organlar sahiplerini Rablerine (cc) şikâyete karar vermişti ki yollarını gözleri yaşlarla dolu ÜMıT kesiverdi

-Durun kardeşlerim Biraz daha sabredelim şikâyetimizi geleceği kesin olan Âhiret gününe saklayalım Belki bu süre içinde sahibimiz pişman olur kul olduğunu hatırlar Müslümanca yaşayıp tövbe eder

Evet bu hikâyenin sonu nasıl biter bilinmez ama bilinen bir şey varsa o da hepimizin verilen nimetlerden teker teker sorulacağı...
"Alıntı"

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."

Konu Sahibi su damlası 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Patates Mantısı Nasıl Yapılır? Salatalar su damlası 0 21 17 Mart 2024 18:01
Yalancı Tarhana Çorbası Çorbalar Kara Kartal 3 31 17 Mart 2024 17:56
Fırında Patates Püreli Soslu Köfte Tarifi Et Yemekleri su damlası 0 37 16 Mart 2024 15:39
Ceviz Kabuğu Suyunun Faydaları.. Sağlık / Beslenme su damlası 0 107 08 Kasım 2023 19:49
Hayat Kurtaran Pratik Bilgiler Pratik / Faydalı Bilgiler su damlası 0 80 14 Ekim 2023 13:42