Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Eylül 2016, 21:58   Mesaj No:5

Hayyrat

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Hayyrat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 54858
Üyelik T.: 04Haziran 2016
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:11
Beğendi:7
Takdirleri:10
Takdir Et:

Duaya amin diyerek başlıyorum. Bir cemaatte Allah rızası ve kardeşlik ön planda değil de maddiyat ön plandaysa o benim nazarımda cemaat sayılmaz ve onlara cemaat denemez. Ben süleymancı, nurcu, ocu bucu diye isim vermeyeceğim. Bir müslümanı dışlayan birileri cemaat de olsa doğru yapmış olmaz. Demek istediğim müslüman birlik olmalı, kardeş olmalı, böyle olunca da zaten cemaat olgusunu sağlamış oluyoruz. Allah'ın ve peygamberimizin de bizden istediği bu. Müslümanların birliğini ve kardeşliğini sağlamada kilit rol oynayan cemaatçilik maalesef birilerinin aramıza nifak sokmak için seçtiği araç olmuş, bunu alenen gördük hep birlikte. Ama sapla samanı karıştırmamak gerek. Müslüman uyanık olmak zorunda.

Allah rızasını esas alan, siyasi ve maddi hiçbir hedef ve gayesi olmayan, hatta bu yöndeki girişimleri şiddetle reddeden, bunlardan titizlikle uzak duran, kendi aralarında yalnızca Allah rızası doğrultusunda bir araya gelen cemaatlerin olduğunu bildiğim içindir ki "tüm cemaat vb. yapılanmalarda üç aşağı beş yukarı fetö ile aynı zihniyetin hakim olduğu" yönündeki tespit beni rahatsız etti ve bu rahatsızlığımı dile getirdim sadece. Hakkınızı helal ediniz.