Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03Haziran 2017, 17:59   Mesaj No:2

FECR

Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Alıntı:
kul coşkun Üyemizden Alıntı Mesajı göster
O, gaybı bilendir. Hiç kimseye gaybını bildirmez. Ancak seçtiği resûller başka. (Onlara bildirir.) Fakat O, Resûlün önünde ve arkasında gözetleyici (melek)ler yürütür ki resûllerin, Rablerinin vahiylerini tebliğ ettiklerini bilsin. Allah, onların her hâlini kuşatmış ve her şeyi inceden inceye sayıp dökmüştür. Cin Suresi 26-28 Ayetler

Arkadaşlar, çevremde nokta atışı ile geleceği bilen biri var yani bu kişi Allah’ın razı olduğu rasul ama bu kişi zina yaptırma, küfür etme, kalp kırma, tehdit ve sıkıntı verme gibi birçok işi yapmakta. Bu kişi, tehdit yoluyla dine hizmet edeceksin dese dediği yapılır mı?
Her kim ki gaybi bildiğini iddia ediyorsa o yalancıdır, sözüne de itibar edilmez,onun dediği de yapılmaz.Gaybın anahtarları Allah katındadır. Peygamberler bile gaybı bilemez. Ancak Allah'ın bildirdiği kadar bilirler. Geçmiş kavimlerin haberleri gaybtır. İşte bu gayb bilgilerinin bazıları Peygamberimize vahiy olarak indirilen Kur'an'da belirtilmiş/anlatılmıştır.Peygamberimizin a.s bile gaybı bilmediği ayetlerde açıkça belirtiliyor:
"De ki: Size Allah'ın hazineleri elimdedir, demiyorum; gaybı da bilmiyorum; size, ben meleğim de demiyorum, ben ancak bana vahyolunana uyuyorum." [En'am, 50]
"Rabbinden ona başka bir mucize indirilse ya!, derler. Onlara de ki: Gaybı bilmek Allah'a mahsustur; bekleyin, doğrusu ben de sizinle birlikte beklemekteyim." [Yunus, 20]

"De ki: Göklerde ve yerde gaybı Allah'tan başka bilen yoktur." [Neml, 65]

"Gaybın anahtarları O'nun katındadır, onları ancak O bilir." [En'am, 59] buyruldu.
"Ya Muhammed, Yusuf'un kıssası ile ilgili olarak) Sana böylece vahyettiklerimiz, gaybe ait haberlerdir. Onlar elbirliği edip düzen kurdukları zaman sen yanlarında değildin; sen ne kadar yürekten istersen iste, insanların çoğu inanmazlar." [Yusuf, 102-103]

"Bu Sana vahyettiğimiz gayb haberlerindendir. Meryem'e hangisi kefil olacak diye kalemlerini atarlarken sen yanlarında değildin, çekişirlerken de orada bulunmadın." [Âl-i İmran, 44]

"Allah size gaybı bildirmez; fakat rasüllerinden dilediğini seçip onlara gaybı bildirir. Onun için, Allah’a ve resullerine iman edin. Eğer iman edip sakınırsanız size çok büyük bir mükâfat vardır." [Âl-i İmran, 179]
adis-i şerifte de:

"Allah’tan başka hiç kimse gaybı bilemez." [Taberani] buyruldu.

Gene Halid el-Medeni ebu’l Husayn (r.a) tarafından rivayet edilen bir başka hadis-i şerifte de, Muavviz kızı Rübeyyi'nin şöyle dediği anlatılıyor:

''Ben gelin olduğum günün kuşluk vaktinde Rasulullah (s.a.v.) düğünüme gelmişti. O sırada bazı kızlar def çalarak, babalarımızdan Bedir savaşında şehit olanların hatıralarını anıyorlardı. Kızlardan birisi: "İçimizde bir Peygamber vardır ki, o, yarın ne olacağını bilir" dedi. Bunun üzerine Resulullah (s.a.v): İşte onu söylemeyiniz. Çünkü yarın ne olacağını Allah’tan başka kimse bilemez, buyurdu." [Buharî, Tirmizî, İbni Mace]

Bir kişi günümüzde RASUL olduğunu iddia ediyorsa YALANCIDIR
Bir kişi ALLAME-İ KÜBRA da olsa Allah'ın haramını helal, helalını haram kılamaz.
Kim ki gaybi bildiğini iddia ediyorsa ondan uzak durur, gaybı bildiğini iddia eden kişiler Allah adına yalan uyduran kişilerdir. Gaybı bildiğini iddia eden kişi küfre girer. Onun sözüne de itimat edilmez ameline de itibar edilmez. Böyle kişilerden uzak durunuz