Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Ekim 2017, 17:01   Mesaj No:357

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1172
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Alimoğlu gene sapla samanı karıştırmışsın.senin tabirinle erkek hazretleri uydurması kısmen doğrudur.geçmişte erkek egemen fıkıh üzerinde yazışmıştık.orda dediklerini masaya yatırmıştık.neyse....

feminizm gözü ile yaklaşırsak orata egolar ben kazanayımlar rakipler sözkonusu olur.bu mantıkla erkekle kadını eş olmaktan çıkarıp rakip haline getirirsiniz.
İslam dini kadının fiziksel olsun psikolojik olsun kendisini namahrem risklerden koruyacak ortam sağlamak koşuluyla, Veeeee kadının bünyesine uygun her mesleği icra edebilir etmelidir de.
hz aişe örneğini vermişsin.hz Aişenin cemelde komutan olmasını kendisi dahil hiç bir alim onaylamış değildir.bu pişmanlığı (keşke yapmasaydım gitmeseydim) ömrünün sonuna kadar yaşamıştır.kaldı ki müminlerin annesi olan hz aişe için ordaki tüm askerler onun öz evladı mesabesinde iken erkekler ortamında bulunması bile yasaklamışken...hz aişenin komutan olmasını delil olarak getirmen şaşırtıcı....hz aişe komutan olması islami delil değil bilakis islamın red ettiği kendisinin de ilim otoritelerininde kabul etmediği bir durum iken...

diğer taraftan kadının sosyal alanda fiziksel ruhsal ve iffet olarak yıpranmadığı bir ortam varsa ? istanbul anadolu yakasından metroya veya başka araçlara binen korumasız bir kadın avrupa yakasına kadar saydığım risklerden FİZİKSEL RUHSAL VE NAMAHREM DIŞ BAKIŞLARDAN hiç birisine maruz kalmadan varabilir mi ?
eşine kızına gelinine bu manzara için engel olan erkek uyduruk hazretmi oluyor?
yahut lise ve üniversitelerde 18-25 gençlerin ortasında eğitim veren bir öğretmen? veya zaruret olmadığı halde bayan dr imkanı olduğu halde erkeğin kadın doğum doktoru olması? veya bu örnekleri çoğaltabiliriz.....
biz müslümanlar islam onaylı mı düşünmeliyiz yoksa islamı islamsız çağa uydurmaya mı ?
edebyat parçalamayı bırakalım. İSLAMA UYGUN MU ?kem küm ile olmuyor ayetleri dizdirtme bana.....

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.