Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08 Kasım 2017, 22:52   Mesaj No:9

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Sükutu-Ezber Üyemizden Alıntı Mesajı göster
güzel sözler altına fiyakalı,şekilli kendi resmini koyuyor hiç samimi gelmiyor,,
evde her ortamını eşini çoluk çocuğunun her halini paylaşıyor mahremlik olay tarih oluyor,sosyal medyanın hayatımıza girmediği alan neredeyse kalmadı gibi,,

sanki sosyal medyayı bekliyordu bizim millet bu kadar gereksizce paylaşımlar,ister özel hayatla ilgili olsun ister mahremiyet olsun,,
ne kadar meraklıymışız meğer ki içimizi ,dışımızı özelimizi paylaşmaya,sonra sosyal medya suçlu günah keçisi oluyor kişi önce kendinden başlada tepkisini verse,,
sosyal medyayı gereğince kullanabilsek o kadar sorun olmayacak,,
sayılarını çoğaltmak o kadar çok ki say say bitmez
Şahit olduğum bir olayı paylaşayım sizlerle..Özel hayatlarıyla ilgili herşeyi paylaşmaya ne kadar meraklı olduklarından bahsednce aklıma geldi...

Oğlumu kurs çıkışı beklediğim bir vakitti...Geniş ve ferah yolun karşısında Valilik binası var.. Yol kenarı boyunca etrafında çiçekler çalılar var..Bir aile kadrajıma girdi Küçük bir kız çocuğu ve elinde topu olan 7 yaşlarında bir oğlan çocuğuyla başladılar fotoğraf çekinmeye..Artık onlardayım..

Bir iki çekindiler Oğlan sıkıldı başladı topuyla oynamaya..Ama baba çiçeklerin çalıların arasında bir ordan bir burdan foto çekiniyor..Bir fasıla verip bir yerlere gönderiyorlar eşiyle..Kimler beğenmiş, ne yorum yapmışlar mimiklerinden rahatlıkla anlaşılıyor.

Foto çekmeden önce tartaklayarak zorla oğlanıda yanına alıyor..Sonra en sırıtık ve mutlu halleriyle mutlu ve gezmedeyiz mesajını eş dost herkese vermek iiçin bi gayret poz yakalama derdi..Ama yok oğlan kaçıyor her seferinde..Umurunda da değil hani..

Oğlan topuyla oynamak istedikçe baba hepten çıldırdı...Çocuğun umursamazlığından ve isteksizliğinden , bir türlü istediği mutlu aile fotosunu yakalayamıyordu..Eh o olmadan da olmazdı, hepimiz musmutluyuz ve gezmelerdeyiz mesajı eksik kalıyordu...Çocuk söz dinlemedi..Bilmem böyle kaç poz çekindiler..sırıtalım..oturalım..sarılalım..Sen şöyle dur sende buraya bak...Ben darlandım))

Hep savunduğum bir gerçek gözlerimin önünde gerçekleşiyordu( Eşe dosta mutluyum mesajını fotoğraflarla veren mutsuz aileler)Acaba yanılacakmıyım diye yolun diğer tarafında olsamda artık yakın çekim onlarlayım.. Farkımda bile değiller o derece konsantre çekim yapıyolar.

Sonrası; Adam yetti artık deyip çocuğun suratına tokatı bir indirdi ama benim yanağım acıdı..Gözlüğü savruldu çocuğun..topu düştü..Bitmedi...Valilik binasına sıkıştırdı, tartakladı ve bissürü tehdit.. ''Anası sen ne yapıyorsun,bir hamle yap,çocuğu al babanın elinden diye bekliyorum yok gelmiyor beklediğim hamle.. Ana da ayrı bir psikoloji tahlil konusu hiç girmeyeyim.''Aman adam bir bahaneyle sarılıp foto çekinmiş benimle,oğlanı bayıltsa umurum değil..Yalanda olsa şurada iki huzur yakaladım diyordu adeta''..Neyse dedimya o ayrı bir konu

Çocukla mücadelesi,haksızlığını bastırmak için adeta; yediğin önünde yemediğin ardında..Ne istedin yapmadım..Hain nankör evlat şekline döndü...Topunu patlattı..Mesafe açılıyor ama ben tam yakın çekimdeyim...Adam kimse var yok demiyor bağıra bağıra söylüyor bütün bunları.Çocuğa şaplatmayı da ihmal etmiyor...

Sonrası mı,10 dakika arayla girip bakılacak, kim ne kadar beğenecek sanallığına kurban edilmiş, bir gün..Bir çocukluk hatırası...Kocaman bir hayat özeti...

Olsun ama facebooktakiler mutlu olduklarını bliyorlar.. Ogün gezdiklerini biliyorlar..Yorumlara maşallah.... Allah nazardan saklasın..Mutluluğunuz daim olsun..Canımmm ne kadar yakışıyorsunuz..mesajları geldi ya..Görev tamam...

Siz siz olun başınız önünüzde yürüyün...Etrafınızla ilgilenmeyin...Hiç iyi şeyler olmuyor etrafınızda Önce sosyolojik tahlil yapıyorsunuz..Sonra dert edinip çıkıyorsunuz içinize aldığınız bir sürü insanı... Allah acısın hepimize...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~