Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Şubat 2018, 12:44   Mesaj No:6

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11842
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Adamın biri, parasını bir yere saklamış fakat sakladığı yeri bir türlü hatırlayamaz. Kime sorduysa çaresini bulamaz. Nihayet,

- Benim derdime bulsa bulsa o çare bulabilir, diye İmam-ı Azam'a gider.

İmam-ı Azam Rahmetullahi aleyh, adama:

- Senin sorun fıkıhla alakalı değil ama, ben yine de sana bir yol göstereyim, diye şunu tavsiye eder.

- Sen git sabaha kadar namaz kıl. Ümit ediyorum ki Allah sana paranı koyduğun yeri hatırlatır.

Adam tavsiyeye uydu. Başladı namaz kılmaya.

Daha gece yarısı olmadan paranın yerini hatırladı. Namazı bıraktı, gitti parasını koyduğu yerden aldı.

Sabah olunca doğru İmam Hazretleri'nin yanına giderek teşekkür etti ve:

- Allah senden razı olsun. Daha gece yarısında paranın yerini hatırladım gittim aldım, dedi.

İmam-ı Azam Hazretleri:

- Keşke sabaha kadar ibadete devam etseydin. Demek ki şeytan senin sabaha kadar namaz kılmana tahammül edemedi.

///////////////////////////////////

Nouman Ali Khan, namazda konsantrasyonla ilgili bir sohbetinde şuna değiniyor; "Başka dinlerden insanlar saatlerce isa heykelinin karşısında oturabiliyor, bir tapınakta uzun süre meditasyon yoga yapabiliyorlar hatta ne güzel konsantre olmuşlar diyebiliyor,
müslümanlar neden böyle olamıyoruz diye düşünmeden edemiyoruz.

Şeytan bu insanların şirklerine odaklanmalarını istiyor ve bu yüzden onları bırakıyor.Şeytan sizin Allaha odaklanmanızı istemiyor ve sürekli kafanızı karıştırıyor.....
Vesselam.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~