Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Kasım 2018, 09:10   Mesaj No:1

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Sinirleri Zıplatan Miğdeyi Bulandiran Durumlara Bir #Post

Sinirleri Zıplatan Miğdeyi Bulandiran Durumlara Bir #Post

Sinirimi, midemi, zihnimi bozan ne varsa dökmeye geldim.
Terapi niyetine. )
Hepsini değil elbet.)

Bundan 10 yıl öncesine kadar, başörtülü, pardüseli bayanlara saygı duyulıyordu. Zorluk çıkaranlar, zulmedenlerde vardı elbet. Saygı duyanda çoktu..Başörtülü pardüseli bir bayan güven duygusu aşılıyordu. Örneğin; açık bir bayanı ( öğrenci çalışan, ev hanımı) farketmez, taciz eden, lağubali tavırlar sergileyen bir adam, sizi farkettiğinde hemen ordan uzaklaşıyor yada kendine çekidüzen veriyordu. Açık bayanların çarşıda pazarda dolmuşta güven duydukları bir yönümüz vardı..Saygıyı mü'min duruşumuzla, kimliğimizle, kişiliğimizle biz veriyorduk ..

"Abla, sen şöyle otur, kardeş sen kalk bacım böyle geçsin" deyip yolcuları pazıl parçaları gibi bir oraya bir buraya dağıtan şoför abiler vardı....Neden? Örtümüze saygı duyuyorlardı. Bacılarıydık ablalarıydık. Teyze demedikten sonra hiç sorun yoktu. )

Gelelim şimdiye; Tesettürümüzde sapma olmadı, dahada düzelttik hamdolsun. . Ama gelin görün ki; iki kişilik şoför yanına adamlarla neredeyse kucak kucağa sıkış tepiş binip oturan başörtülü özgür, kendine güvenen kadınlarımız da çoğaldı. . Kimseyi tepeden tepeden eleştirecek değilim. Lakin bu aymaz, umursamaz tutumları bizleri zor durumda bırakıyor...Şoförün yanındaki iki kişilik biri boş koltuğa oturmadım, bir sonraki dolmuşu beklerim dediğimde işittiğim hakareti ömrümce duymadıydım... 50 yaşındaki at hızsızı kılıklı simsar amcam önden binen kızcağıza röntgen çekti resmen (affınıza sığınarak ) ama vay efendim hepimiz kardeşmişiz. . Heh fetvayıda aldım ayak üstü...

Yanına bırakmadım, eskidendi bu sinmeler, eziklenmeler...Adamla hiç muhatap olmadım, durağa sonra Şoförler odasına şikayetimi bildirdim, geri dönüşü oldu sağolsunlar. Bir taraftan bunun üzüntüsğnü yaşarken, güzergah boyunca rahatça ön koltuğa kilolarıyla çantalarıyla adamların yanına yerleşmeye çalışan ablalarımı gördükçe, dudaklarımı ısırıyorum...Tiksiniyorum...

Sonra.... Efendim bu adamlar, bu rahat bacılar sanki örgütlenmişler hep beraber sosyal medyaya göçetmişler.. Artık örtüsünü moda kataloğu gibi görende orda, görevini ifa için, kalemini, bilgisini, becerisini, hizmetini yapanda orda. Sosyal medya kötüleywcek, tamamen klişe zararlarından dem vuracak değilim. Herkes kullanıyor. İşini yapanda..İşi olmayanda...

Lakin 50 yaşına varmış emekli amcaların özelden selam verip, hayırlı cumalar dileyip, muhabbet etme gayretleri yokmu? Beni hayattan soğutuyor. Medineweb eğitim hizmeti için bu alanı kullanıyoruz..Öğrencilere ulaşmak için yol balçık çamur, eşek dikenleriyle dolu. E ayağınızın o pis yapışkan çamura batmaması, sıyrıklar almamanız mümkünmü? Değil malesef..Hep o kart zampara amcalar ve kendince vakit geçirmye yer arayan dindar görünüm çizen dangozlar yüzünden hep bunlar...

İşte bunların içinde birileri varki; önce profil inceliyor, sonra izzet şeref deyip din dilini kullanIP, öğrenciyim; özet, üyelik, sen yardım et (dersini iyi çalışmış) başlıyor vaktiniz den çalmaya... Her konuda yardımcıyız ama e posta aç hayrına nedir yaaaa...

Ölçü, edep, adap, heryerde herkese lazım....Bu olmasa medineweb hizmetinin içinde yer almazdık... Vaktimiz kıymetli bizler için. Bu adamların düsturu yok tmmda..Zamanları niye bukadar çok..Hadi zamanınız var. Hödükler (affen), bi bakın bu bacı ne iş yapar, bu işlerde bezi olmadığını bi anlayın..Yok her buldukları yere olta atıyorlar...Kim tutarsa. Tesettür de, çarşafda, hocalıkda sanalda kıymetsiz. ..Gerçek hayatta kaybedilen saygınlık malesef sanal alemdede sürdürülmüyor...

Hiç kâle almadım bu tipleri zaten engelliyorsunuz da ama yalan yok gerçekle sanal birleşip ruh halimi perişan ettiler... Fetva veren At hırsızı kılıklı güya eğitimli adamlar dilinin edebi olmayan bayanlar hepsi Allah rızası için toplaşmışlar sanalada hayatada...

Terslediğinizde, cevap vermediğinizde hak hukuk, Allah rızasına başlıyor, sonrası kendi ayarlarına dönüyor..Siz siz olun her işe başlarken yaptığınız gibi sosyal medyaya girekende şeytanın şerrinden Allah'a sığının...

Şimdi deyin bana, sorunum SİNİRSEL mi? ZİHİNSEL mi? Ona göre tedavi uygulicam. .Zihnimi doyurdukça sinir kat sayım artıyor tahammül eşiğim düşüyor bunlara karşı...

"Müminin işine şaşılır. Onun her hali hayırdır. O bir nimete erer şükreder, hayra nail olur. Bir külfetle karşılaşır, sabreder, yine hayra erer.” buyuruyor Allah Rasulü.

Allah her işimizi her halimizi Hayır etsin... Şerlilerden uzak eylesin...
Dua ile....

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 78 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 65 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 46 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 69 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 66 01 Nisan 2024 03:25