Konu Başlıkları: Huseyince Sewda../Erkam Taylan
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 12 Aralık 2018, 23:05   Mesaj No:7

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Ben yezid ile hüseyin olayında ihtiyatlı daranan ve kurani tavırla bakarım.

onlar benden önce yaşamış bir ümmettir onların hesabı onlara,benim hesabım bana sorulacak.Allah ın elimi uzak tuttuğu o kandan bende dilimi uzak tutarım.

islamda hilafet denen bir islami kurum vardır ve buna biat esastır.Bu esasın ne olduğunuda rasulullah sav boyutunu açıklamıştır.Rasulullah ın bu beyanı her tevhid ehli müslümanı bağlar.
halifenin nasıl azl edileceği yine islami kurallarla olur.hüseyin ra burda zulme uğramıştır.Yalnız kendi dönemindeki müslümanlarca ikaz edilmesine rağmen kimseyi dinlememiştir.

şeytan ise bu vahim olayı kullanmış.bu olayın gerçeğinin üstünü kendi dostlarıyla örtmeye çalışmışsada ki kendini islama nispet eden halkların çoğunu bu tuzağına düşürmüştür ve bu olay hem söndürülmeyen bir fitneye hemde hüseyin ra yukardaki methiyelerle ilahlaştırılmış ve bu methiyeleri düzen yığınları bir şirk-küfür bataklığına sürüklemiştir,sürüklemeye devamda etmektedir.Bunada güya hüseyini sevda,hüseyinin zalimler karşısındaki tavrı gibi sloganik söylemlerle söylenilip benisetmiş,kimlikleştirmiştir şeytan...

not.ben kimseyi Allah a karşı savunmam.yezidin hiç bir islam alimi tarafından müslüman olmadığı söylenmemişken,bir müslüman hakkında bu günki kafirlere bakıp yezidin torunu diye yezidi kafirlere benzetip kafir görenler bunu ya kuran sünnet ve ehli sünnetten delil getirmelidirler yada bu fitneye taraf olmayıp susmaları kendileri için daha hayırlı olacaktır