Konu Başlıkları: BiR SORU
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Aralık 2018, 16:03   Mesaj No:9

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

ilk başta,gerek Abdulmelik abiye gerek fecr abiye katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.ayrıca müsait olduğunuzda katılımlarınızı bekliyorum.sadece sizden değil bütün herkestende bu konuya katılım yapmaları kendileri içinde faydalı olacaktır inşaAllah.

fecr abininde dediği gibi kişiden kişiye,topludan toplumada Allah tasavvuru değişektedir.

zaten benim bu konuyu soru cevaplı yapmamdaki asıl sebeb hem Allah rasulu ve selefin Allah ın isim sıfat tevhidi yönündeki inancının ne olduğunu hatırlatmak hemde bunu duyurmak,fecr abinin bahsettiği karışıklığıda bu şekilde insanların zihninden def etmektir...

ikinci sorum neydi,SORU 2.Allah vardır diyoruz,Allah ın var olması hakkında ne söyleyebilirsiniz.Allah nasıl vardır.

CEVAP.Allah cc varlığı,yani vacibul vucud tur.

ne demektir VACİBUL VUCUD,yani Allah cc hunun yokluğunu akıl kabul etmez.

deliller ise abdulmelik abinin verdiği akli deliller olarak,kainat ve kainatın yaratılışı vb durumlar.bu alem yokken var olmuştur.tabiki bunu var edeni yani yaratıcısını hiç bir akıl inkar edemez.