Konu Başlıkları: BiR SORU
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Aralık 2018, 16:57   Mesaj No:11

Allahın kulu_

Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

çocukluğum yüce ALLAH C.C hakkında ANNEME SORULAR SORARDIM.Anne ALLAH büyük mü evet derdi.sen doğmadan öncede vardı değil mi evet ya babam annem kısaca tüm insanlar doğmadan öncede vardı demişti ben çok hayret etmiştim.
yani Allah çok yaşlıydı bana göre şimdi de merak ettiğim konu ALLAH Nerede Neden göremiyoruz olmuştu.
Annem bana Allahın arşta olduğu arşında gökyüzzünde olduğunuda öğrenmiştim.
merakım giderek artmıştı tabi ki Allah gökyüzüne nasıl çıkmıştı?evin önünde ki elektrik direğine baktım.
içimden acaba dedim.annem Allah her şeyden büyük hiç bir şeye muhtaç değil demişti yani direk olayını artık elemiştim.
birde melek ve şeytan cennet cehennem bunlar hakkında arkadaşlarla iştişare ediyorduk herkes bildiğini anlatıyordu
iyi insanların cennete gittiğini annem anlattı kötü insanlarında cehenneme gittiğini vs
Allah'ı anlatmak için çevremize bakmak yeterlidir.
bize sayısız nimetler veren anne babamizi kardeşlerimizi okulumuzu bahçemizi şirin hayvanlari arkadaş yoldaş yardımcı eden bize yememiz için çeşit çeşit nimetler yollayan güneşi yıldızları bize rehber olması için yaratandır
kısacası Allahı bilmiyoruz kimse görmedi fakat yarattıklarına bakarak onun nasıl cömert olduğunu merhametli olduğunu anlayabiliriz.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.