Konu Başlıkları: İşte Benim Hallerim
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18 Ekim 2019, 15:47   Mesaj No:6

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ozaman devam edelim...

Sogukkanlilıgı ile olaylara bakiş açisiyla babamın kızıyimdir. Sulu gözlü tarafiyla anasinin. İkisini bi arada götürebilmek çok zamanımı aldı. Zira hayat ne çok sogukkanliyi seviyor nede çok ağlak zirlak insanları.. Soğukkanlılık içinde hep merhameti barındırmak zorunda bilirim.

Herkes tarafından sevilebilirim herkesi eşit görür lakin içime aldıklarımı ayirirım.

Geçmişte herkese göre şekil almayı marifet sanırdım, bu sekilde gönül kırmam sanırdım. Bu yüzden kimlik bunalımı yaşamışımdır. Sonra kişiye göre sekil degil tavır alabilmeyi öğrendim.
İkisi aynı şey değil. Kişiye göre şekil.aldıkça münafiklasiyorsun evet evet aynen öyle...
Tavır takınmayı ogrendigimde etrafimi saran seven çoğunluk kayboldu..pufff...Bilsinlerki bu beni kötü biri yapmadı.Bilakis ayna olmayı becerdim...

"Herkes seviyor, herkes beğeniyor bende seveyim yada herkes sevsin, beğensin" putumu kırdım.

Okudukça, bilgiyi ögrendikçe haddimi, kendimi bilmeyi, üslubu daha bir nitelikli öğrendim.Tavirlarim anlamlı hale geldi..Dik başlılığım yerini dik durmaya bıraktı. Kararlılık eşiniz, cocuklariniz basta olmak uzere saygınlığı getiriyor..

Çok değişti diyenlerin gözünde kendimi aksini ikna etmeye uğraşmıyorum...

Bir yeri, merkezi,kitabı, siteyi, bir eseri vs. kişisi üzerinden degerlendirmiyorum. Bana ne katabilir gözüyle bakıyorum.Bağa girip üzüm yemeyi öğrendim. Bağcıyi dövmeyi bıraktım.

Yanilgılarim coktu azaldı şükür. Bunlarada takılmiyor,
hatalarimi,sıkıntılarımı, sorunlarimı büyütmüyorum. Çözüm odaklıyım..Biliyorum ki; once kendiminkileri sonra eşimin,çocuklarımın, anamin, babamın,bacımın,gardasimın, kaynanamin, gelinimin, görümcemin etrafimdaki herkesin sorunlarını ben çözmek zorundaydim.))Kendi sorunlarımı çözüp, aileme çözmeyi ögrettim. Diğerlerine baktım öneri çözüm begendiremiyorum dinledim, başım çokça ağrıdı sonra kendi hallerine biraktim...Kafam rahat.

Böyle yazınca sanki sütten çıkma ak kaşık gibi duruyor hallerim.))Kara çalan yerlerinide sayarim bi ara..

Bizi hatalarimizla, yanlışlarimizla, tevbelerimizle kabul eden; hatadan, yanlıştan münezzeh olan Allah; doğrudan, doğru yoldan, dosdogru yolun dosdoğru yolcularından ayırmasın

Wesselâm Weddua Welmuhabet

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~