Konu Başlıkları: SÃD
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ekim 2020, 18:26   Mesaj No:1

ÂlâLeyl

Medineweb Üyesi
Durumu:ÂlâLeyl isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 58435
Üyelik T.: 07 Kasım 2017
Arkadaşları:2
Konular: 14
Beğenildi:214
Beğendi:260
Takdirleri:3408
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart SÃD

SÃD

İzzet ve ayrılik içindekileri okudum. Dediler ki "Zikr aramızdan ona mı indirildi," İzzet sahibi değildi onlar, sadece izzet içindeydiler buna rağmen izzete kıyamayışlarını okudum.

Sonra iki kardeşin Hz. Davud'un huzurunda davalaşmasini okudum. Bir koyunu paylasamayan iki kardeşi, bir koyuna kıyamayan bir koyundan vazgeçemeyen iki kardeşi okudum.

Sonra Hz. Süleyman'ı okudum. Ona sunulan atlara kıymaya hazır Süleyman'ı. Kıydı mı kıymadı mı Allah bilir amma o cümlesinden Allah emrederse dünyanın şah damarını kesmeye hazır olduğunu okudum.

Sonra Hz. Eyüb'ü okudum. İzzet içinde değildi. Ve zikir icin değil koyunlarından, değil atlarından, ailesinden vazgeçmişti!

Sonra İbrahim'i, İshak'ı Yakub'u an dedi Rabbim. İzzete kıymak mı? Koyuna kıymak mı? Ata kıymak mı? Eyüb gibi ailesine kıyılmak mı? Evladına kendi eliyle kıymaya hazır İbrahim'i andım. Yusuf'undan sonra bir de Bünyamin'i yollayan Yakub'u andım.

Sonra İsmail'i, Elyesa'yı, Zülkifl'i an dedi Rabbim. Koyuna kıyamayan kardeşleri hatırladım. Ölmeye hazır İsmail'i andım.

Sonra bütün meleklerden vazgeçercesine Adem babamızın önünde secde ettiren Allah'ı okudum.

O'dur Vahidul Kahhar, ve yine O'dur Azizul Gaffar!

Ne güzel Rab. Ne güzel Allah!

Konu Sahibi ÂlâLeyl 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
SEÇİM 2023 Gündem/ Manşetler Kara Kartal 1 148 13 Mayıs 2023 19:47
Arafatlar Serbest Kürsü ÂlâLeyl 12 1598 16 Ağustos 2021 02:57
Davet Serbest Kürsü ÂlâLeyl 0 299 31 Temmuz 2021 17:57
Hicr Suresi Ortak Çalışmamız Tefsir Çalışmaları Mihrinaz 23 3742 09 Mayıs 2021 21:56
HİCR - Genel/Davet Tefsir Çalışmaları ÂlâLeyl 4 484 08 Mayıs 2021 05:57