Konu Başlıkları: Kurban Bayramı vaaz
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04 Aralık 2008, 23:36   Mesaj No:4

Arın

Medineweb Üyesi
Durumu:Arın isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2647
Üyelik T.: 15 Temmuz 2008
Arkadaşları:0
Konular: 54
Beğenildi:7
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: Kurban Bayramı vaaz

Abdülmelik abicim, bu konuda haklısın.. Uslup konusunda.. Alper agabey, sizden ricam.. Doğruları söyleyelim, ama uslubumuz yumuşak olsun ki, kaş yapayım derken, göz çıkmasın...bazı arkadaşlarımız , imamlarımız, dostlarımız alınmasınlar....

Aslında alper agabey yine kanayan bir yaraya parmak basmış... Haklıdır da üsteklik.. Dediklerinin tamamına katılıyorum, uslubu es geçeceğim

Şunu sormak istiyorum.. TC. de.. Yaklaşık olarak kaç tane imam var abdülmelik ağabey..85,000 mi?...
Bu imamların yaklaşık kaç tanesinin öncelikle kendi evi İLİM yuvası ?...
Bu imamların kaç tanesi görevinin sadece namaz kıldırıp , üç beş hadisi şerif okuyup, namazınız hayrolsun diye dagılmak oldugunu sanıyr ?.. Kaç tanesi İMAMLIGI para kazanılan bir kurum olmaktan çıkartıp, İNSAN kazanılan bir kurum olmaya götürmeye uğruna and içmştir ?...

Biliyormusunuz.. Resullah sav. zamanında.. İslamın ilk yıllarında.. SADECE 40 KİŞİYDİLER...
Tebbet ya ebu lehebin! sloganları atan sadece 40 kişi...
BU 40 Kişi..Meydanlara dökülüp.. Israrla şunu söylediler : KAHROLSUN EBU LEHEBİN İKTİDARI!..
İslam bu 40 kişinin bagrından kopup gelen bir feryad... bir çıglıktı.. Ebu leheb iktidarına!..
Ve bir gün geldi... Hicret sonrası Bedir'de 300 sahabi ile KÜFRE karşı çıktı RESULLAH...
Dikkat edin..
Sadece 300 kişi....
Bundan tam 7 yıl sonra ise, veda haccı sırasında.. Tammm 10.000 'i aşkın müslümana hitab ediyordu allah resulü.. Onbini aşkın.. İslamla içkin olmuş..

Saygıdeger islamoğlu ablam( r.alyh) bir gün msn. de imamlar toplantı yaparken.. eşinden izin alıp toplantıya girip bir-iki cümle sarfetmişti.. Siz iddia ettiğiniz kadar adam olsaydınız , adam gibi yaşasaydınız... islam bu hale gelir miydi.. demişti.. Bu yukarıda yazdıklarıma atfen.. Orada ne kadar imam varsa toplantıda.. donup kalmıştı.. Lal olmuşlardı her birisi...

Alper agabeyimizin anlatmaya çalıştıgı.. İçinde sinesinde dünyasında taşıdıgı budur .. Kanayan yarası budur ağabey.. Belki.. Uslubu serttir ama.. doğruların yanındadır.. Kendisinin derdinin, ne camileri kapattırmak, ne de;
'istesende istemesende devlet bu,kanun bu,nizam budur..devlet sloğanla kurulmaz,edeple,adapla,ilimle,irfanla,eğitimle olur..devlet kurmuş nizmanını kanununu ve işliyor..
duruşunda oldugunu zannetmiyorum alper agabeyin..

Aksine sevgideger abim, evet devlet sloganla kurulur diyorum.. Tebbet ya ebu lehebin diye sokaklara dökülmekle kurulur diyorum.. Her birimiz, eşimizden çocugumuzdan, midemizden, bizler için imtihan vesilesi.. kılınanlardan.. vazgeçmedikçe.. (belki hapislerde sürüneceğiz, belki işkencelere maruz kalacagız...ama hakikatı haykıracagız.. ) bunu yapmadıkça, devletin kılıcı, demoklesin kılıcı gibi kafamızda sallanmaya devam edecektir.... Etmeye mahkumdur... Ki bu mahkumiyeti bizler kendi elimizle onaylıyoruz... kendi elimizle veriyoruz.. KENDİMİZİ KENDİ HATALARIMIZA MAHKUM EDİYORUZ....

Şimdi soruyorum size.. Bırakın 80.000 imamı, SADECE 40 tane YİĞİT var mı? SAHABE KADAR DİM DİK ??? ...

not: Lütfen imam arkadaşlarımız alınmasınlar.. amacım ne alper agabeyi savunmak, ne de yangına körük.. amacım sadece bu soganı anımsatmaktı sizlere.. belki kendimiz dahil.. Hepimiz ders alırız diye..Tebbet Ya Ebu Lehebin.... sloganları atabilecek kadar ''ER'' miyiz kendimize dönüp bakalım diyedir....

Syglr...