Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Şubat 2009, 13:44   Mesaj No:4

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cvp: İLAHİYATÇI / KADIN İLE ERKEĞİ AYNI ŞARTLARDA ÇALIŞTIRMAK ADALET MİDİR ?

Aslında toplumda kadının üstlendiği misyon erkeklere göre daha fazla....

kadın en başta bir anne, bir eş, bir ev hanımı, bir öğretmendir.Bunlar başlı başına bir meslek, bir uğraştır zaten..

İslamın toplumu yetiştirme, eğitme, ve ailedeki bir çok sorumluluklar yüklediği kadının fıtratı gereği başka işlerde çalışması ona ağır gelebilir.çok hanım tanıyorum, çalışıyor veya çalışmak zorunda hem ev hem iş hem çocukları hem eşi, hayatta bin parça olmuş.yani yükü ona ağır gelmeye başlamış.

Ne yazık ki modern dünya şartlarına göre ihtiyaçların , lüxlerin daha fazla artması sebebiyle kadınlar iş hayatında daha aktif olmaya başladılar.Zaruriyete bir şey demiyorum, eşi sakat mesela merdiven siliyor hanım, buna ne diyebiliriz?

Ama sırf keyfi veya kendini ispatlamak amacıyla yola çıkmış insanlar en büyük zulmü kendilerine yaparlar.

Bu görüşlerimin yanında kadınların, kadın doğum uzmanı, hemşirelik gibi sağlık alanlarındaki mesleklerde ;ana okulu öğretmeni, herhangi bir branşöğretmeni, din öğretmeni gibi eğitim alanındaki mesleklerde yer almaları gerektiğine de inanıyorum.

saygılar..