Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02 Aralık 2009, 21:41   Mesaj No:4

HALUK GÜMÜŞTABAK

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:HALUK GÜMÜŞTABAK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 10862
Üyelik T.: 01 Ekim 2009
Arkadaşları:1
Konular: 86
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Re: Içimize giren bazı itkatların kaynağı yorum sizlerin...

Bu soruyu bana sorduysanız elbette Allah ın resulü rabbin istemediği bir şeyi istemesi yada yapması mümkün değildir. İşte burada dikkatli olmamız gereken konu. Bizlere bir rivayete göre diye gelen ve bu sözler peygamberimizin sözüdür dedikleri sözlerin acaba hangileri gerçekten peygamberimizin sözüdür? Bizlerin dikkatli olması gerektiği konuda burada. Çünkü aynı konularda mezheplerde farklı ama hepside peygamberimizin hadisidir diyorlar. Bu durumda hakem yani danışılacak kaynak ne olmalıdır? Eğer kaynak Kuran diyorsak sorun zaten çözülecek demektir. Yok hayır herşey kuranda yazmaz onun hükmünü kuranda bulamayız bunu kuran dışından peygamberimiz hükmetmiştir diye inanıyorsak işte ozaman bunun garantisini kim verecek yada hangi mezhebin sözlerine inanacağız gibi karışık bir durum çıkıyor ortaya. Bende diyorumki kurana uyan her söz peygamberimizin sözüdür onu alalım baş tacı yapalım. Uymayan sözler ise peygamberimizin adı kullanılan ve onu alet eden sözlerdir kabul etmeyelim diyorum. Daha doğrusu ben öyle yapıyorum başkasınada elbette karışamam herkez kendisinden sorumludur. Selametle