Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Alimler(Rh)

Konu Kimliği: Konu Sahibi Dur_Hele,Açılış Tarihi:  08 Şubat 2015 (19:55), Konuya Son Cevap : 12 Şubat 2015 (22:37). Konuya 32 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Şubat 2015, 18:29   Mesaj No:11
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: hz.mahmut ustaosmanoğlu efendiyi ziyaret

1. Bu telefon kaydı gerçekse, ortada bir suç var demektir. Yasal olmayan bir dinleme olayı ile kendinizi ihbar etmişsiniz. Telefon dinlemek suçtur.

2. Eğer bu telefon dinleme olayı gerçek değilse, ortada bir iftira var demektir. İftiranın dedikodudan daha büyük bir günah olduğunu bir Müslümana hatırlatmaya gerek var mı bilmiyorum.

3. Bir diğer hatırlatma... Bu telefon görüşmesi eğer gerçek değilse, iftira atılan şahısların mahkemeye gitme hakları her zaman saklıdır. Ayrıca ahirette Mahkemei Kübrada hesabının sorulacağını bir Müslümana hatırlatırım.

4. Yalan yanlış bir habere doğruymuş gibi yorum yapan Müslüman kardeşlerime de bunu hiç yakıştıramadım. Yakışmadı.
Alt 11 Şubat 2015, 18:36   Mesaj No:12
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Editör notu:

Böyle uygunsuz bir konunun Medineweb gibi saygın ve seçkin bir sitede yer almasını doğru bulmadığımdan konu kapatılmıştır.

Böyle yazılar yazmak isteyenler için konuya uygun pek çok site vardır.

Medineweb.net dedikodu ve mahalle ağızlarına uygun bir site değildir.

Lütfen paylaşımlarınız seviyeli ve size yakışır şekilde olsun.

Göstereceğiniz itina için şimdiden teşekkür ederim.
Alt 11 Şubat 2015, 20:48   Mesaj No:13
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1171
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:

Ali Hocam,
serzenişlerinize ve haklı uyarılarınıza katılmakla birlikte, kimseyi aklama paklama saklama derdinde de olmamalıyız. bize konuyu kapatmak yerine bütün sanal alemine yayılan bu haberin aksini kanıtlamak düşer.
Bu insanın yüzlerce şaklabanlıkları internette dolaşıp durmaktadır. kendisine zararı bizi ilgilendirmiyor.ama maalesef kitleleri zehirli bilgilerle islam dinine en az işid kadar zarar vermektedir.
bakın cübbeliyi internete araştırın isterseniz. Dün hayatını Allahsız(ateist demek istemiyorum Allahı hesaba katmadan bir yaşantıyı kastediyorum) 90 kusur yıl yaşayarak geçiren kuranın kabul etmeyeceği bir yaşayışı ile 90 yıl boyunca tv ekranlarında/pavyonlarda cirit atan bir kadına yayınladığı taziye mesajına bi bakın.
Fecr ve Bilinmez hocalarımızın yayınladığı videodan iyi delil mi olur.ne demek kaynak sormayın?
Yapma hocam etme hocam. asr süresinin bir mesajı da HAKKI HAYKIRMAK değil midir?
burada kim olursa olsun hakaret aşağılamaya izin vermeyiz forumumuzun 19.maddesi.ama kurallarımıza aykırı olmayan hiç bir paylaşıma da müdahale etme lüksümüz olmamalı.
kardeşlik hukuku içinde hakkınızı helal etmenizi istirham ederek konuyu açmalıyım.
Saygılar..

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 11 Şubat 2015, 20:55   Mesaj No:14
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
1. Bu telefon kaydı gerçekse, ortada bir suç var demektir. Yasal olmayan bir dinleme olayı ile kendinizi ihbar etmişsiniz. Telefon dinlemek suçtur.

2. Eğer bu telefon dinleme olayı gerçek değilse, ortada bir iftira var demektir. İftiranın dedikodudan daha büyük bir günah olduğunu bir Müslümana hatırlatmaya gerek var mı bilmiyorum.

3. Bir diğer hatırlatma... Bu telefon görüşmesi eğer gerçek değilse, iftira atılan şahısların mahkemeye gitme hakları her zaman saklıdır. Ayrıca ahirette Mahkemei Kübrada hesabının sorulacağını bir Müslümana hatırlatırım.

4. Yalan yanlış bir habere doğruymuş gibi yorum yapan Müslüman kardeşlerime de bunu hiç yakıştıramadım. Yakışmadı.

Sayın Ali70,burda telefon dinlemeyi nerden çıkardınız,cep telefonlarının çoğunda artık konuşmaları KAYIT ALTINA almak gibi bir özellikte var ve KAYIT ALINABİLİNİYOR,yani telefonun kendi özelliğidir .

Yalan yanlış olduğunu siz nerden biliyor ve bu kadar kesin bir kararla bizleri karalıyorsunuz ?
Alt 12 Şubat 2015, 01:16   Mesaj No:15
Medineweb Sadık Üyesi
muallime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:muallime isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14876
Üyelik T.: 01 Aralık 2011
Arkadaşları:13
Konular: 134
Beğenildi:137
Beğendi:67
Takdirleri:484
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu insanın yüzlerce şaklabanlıkları internette dolaşıp durmaktadır. kendisine zararı bizi ilgilendirmiyor.ama maalesef kitleleri zehirli bilgilerle islam dinine en az işid kadar zarar vermektedir.
bakın cübbeliyi internete araştırın isterseniz. Dün hayatını Allahsız(ateist demek istemiyorum Allahı hesaba katmadan bir yaşantıyı kastediyorum) 90 kusur yıl yaşayarak geçiren kuranın kabul etmeyeceği bir yaşayışı ile 90 yıl boyunca tv ekranlarında/pavyonlarda cirit atan bir kadına yayınladığı taziye mesajına bi bakın.
Cübbeli Ahmet Hocayı neredeyse 10 yıldır takip ediyordum, (ünlü olmadan önce de ),hakkındaki eleştirileri de görüyorum..Eleştirilerin bir kısmında haklılık payı da var. Yıllarca belli bir kesime hitap ettikten sonra ,birden hitap ettiği kesim değişince orta bir yol tutturamadığını düşünüyorum. (Yersiz taziyesi de ondan ... )

Cübbeli Türkiyenin sayılı alimlerdendir.Her ne kadar konuşmalarında büyük çamlar devirse de böyledir.Hatta Ehli Sünnet Hocalarının ,''onun çevirdiği çamların cevabını vermeye çalışmaktan kendi işimize bakamaz olduk'' dediklerini de biliyorum.

Hataları çok ama ,Muhsin Hocam ,İŞİD kadar tehlikeli sözünüze şaştım kaldım. İnternette araştırmaya gelince ,her hoca için reddiyeler hatta aşağılamalar var.Nurettin Yıldıza neler yapıldı biliyorsunuz.

Herkes istediği Hoca için iyi ve kötü şeyler bulabilir ve bunlara inanabilir.Bu sitenin çok muteber gördüğü hocaların da hakkında videolar var.

(Dinde parçalandılar. Her grup, kendi yollarını doğru sanıp sevinmektedir.) [Müminun 53]

Bu birinci mesele ....

İkinci mesele de ;aslında bu konu yönetim odasında konuşulsa daha iyi olacaktı.Daha önce de başka editörler için aynısı olmuştu.Sorumluluk veriyorsunuz ,yetki vermiyorsunuz. Eğitimde en kötü şeydir bu ,...Medineweb'e de aynısı olmuştu.Hem ali kardeşin hem medineweb'in aldıkları kararlar doğru değildi tamam ama yönetim odasında konuşun kendileri kaldırsınlar .Ya size sorsunlar ,ya da onların karar ve uygulamalarını kaldırmayın.

Ali Kardeş şimdi bir şiirle karşılık verirse olmaz yani

Alt 12 Şubat 2015, 07:59   Mesaj No:16
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Evet busite cubbeliden nefret ediyor bunu anliuorum burasi islamoglu ve ali seriati taraflari var bunun farkindayim
19. Madde burada islevi yitirmis
Yasaklar sadece 2 hoca icin gecerli olmus hayirli olsun
Peki vodeoda cubbeli ne demis hadisleri red etmeyin siz bu kismi gormeyi red edip isinize gelen yeri almissiniz
Ne buyuk kul hakki
Mualime dogru demis her hocanin kasedi var bu onu isid yapmaz
Bu sitenin seckin hocalarina sesleniyorum paylasimlarinizdan renginginizi anliyorum bnce dikkatli konusun sozleriniz ok misali delip geciyor
Bir baska konuda dur helenin ksrdesin actigi polemik
Videoda hakaret var ozele saldirma var neden gormuyorsunuz
Efendi hz alimdir
Ona bunak denmis fakat haklisiniz kuran ile yasayan biri aklini kaybetmis olmali
Empati yapin biraz
Yanindaki insanlar hocayi korumus
Bagis olayini duyuncada yardim ettigi insanlar olabilir onuda birakin bu adamlar calismiyorsa gecimleri nedir
Suleymancilar mesala surekli bagis geliyo ben ismail aga cematinde bagis gormedim
Isid seviyesi fazla bence muhsin hocam kimseyi kirmak istemiyorsunuz sanirim

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 12 Şubat 2015, 08:41   Mesaj No:17
Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:

Burada Cübbeli'ye hakaret falan yok. Cübbeli'nin "Kaynak sormayın" sözünü kabul etmeyenler için "İşte kendi görüntü ve sesinden kaynak" diye bir video yüklendi. Montaj ya da uydurma diyenler bunun delilini ortaya koymaları gerekmez mi? Ya da taraftarları "Hoca bu konuda yanılmıştır, hata etmiştir vs" demeleri gerekmez miydi?
Gerçek İslam Alimleri her zaman için şu sözü söylemişlerdir.(İmamı Azam -İmam Malik gibi vs):
"Rasulullah a.s hariç herkesin sözü kabul ve red edilebilir"

"Kendi İmamını taklid yüzünden sahabe kavlini terk eden kimseye tevbe teklif edilir"

" Ben bir beşerim hata da ederim, isabet ederim. Rey ve içtihadlarımı inceleyin. Kur'an ve Sünnete uyan her sözümü alın, onlara uymayan bütün sözlerimi terk edin"

Bugün ise insanlar kendi cemaatinin aliminin her sözünü hüccet kabul ediyor, yanlışları bile tevil etmeye yöneliyor. İşte eski alimler ile yeni alimler arasındaki fark
Mihrinaz beğendi.
Alt 12 Şubat 2015, 08:46   Mesaj No:18
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

işid taraftarı değilim,çünkü işidin kendi itikadini tamamıyla açıkladığı bir manifestosu tam anlamıyla yok.Böyle bir manifestosu olmadığı için bulunduğu dar ın hükmünü alır.

işid ile cübbeli ahmetin benzeştirilmeside ,ilme bir delile dayadırılmamış,Abdulmelik abi bunu zaten ilmi olarakta ele almayıp biranlık bir değerelendirmeyle yapmış,Allah u alem.

Yalnız işid ,cübbeli ahmet kadar bu isanların başına bela olmamıştır.Çünkü cübbeli ahmet insanları bir şirk bataklığına sokup,dolayısıylada ŞİRK KESİNLİKLE AF OLUNMAYACAĞINA GÖRE, onların AHİRETTE EBEDİ KAYBETMESİNE SEBEB OLUR. Cübbeli ahmet şirk dolu korkunç bilgileri vererek,bu bilgilerce saptırıcı iken,İşid sadece öldürdüğü insanların dünyasından etmektedir.

İşidin yaptığı uygulamalarında herhangi birtanesinin ŞİRK VEYA KÜFÜR olduğunu islami delille ortaya koyacak birisi varsa buyursun koysun.İslam adına yaptığı öldürmelerde eğer islami perspektifte değilsede ADAM ÖLDÜRMEK BÜYÜK GÜAHLARDANDIR,KÜFÜR VE ŞİRK DEĞİLDİR.Aksini delillendirin,bende bir çok uygulamasına karşıyım...

Cübbeli ahmetin ise defalarca ortaya koyduk şirk ve küfürlerini..

Ayrıca bu tezgaha dönüşmüş dergahların insanlardan SÖVÜŞLEDİĞİ PARALARIDA öyle masumane kılıflara büründürerek,ya bunlarda bunlarla geçimlerini yapsınlar demekle olmaz ve heleki bu şekilde insanları sövüşlemek hiçte ahlaki ve yinede heleki islami ahlaka ve edebe sığmaz.

Çünkü Rasulullah ı örnek almışım,peygamber torunuyum diyenler,ilk başta şu ayetin gereğini yapmalı değiller mi ? Rasulullah anlattığı dinin karşılığında BEN SİZDEN BİR ÜCRET İSTEMİYORUM diyordu kuranın ayetiyle;

Bu tezgaha dönüşmüş dergahlarda ise anlatılan her anlatımdan sonra adres olarak ŞU KİTABIM,ŞU KASETİMDE TAMAMINI bulursunuz ordan bakın denilerek kitap ve kasetlerinin satışını adres gösteriyorlar..

Diğer taraftan,sövüşlenen paraları,kendileri istemiyor.Deyip yine bunları paylama zaafiyetine düşenlere şunu demek istiyorum.Dini duygularının sövüşlenen bilinçsiz halk bu paraları onlara DEPDEBE SÜRÜP,SARAYLARDA,KATLARDA YATLARDA,EN LÜKS HAYATI YAŞAYIP EN MODELLİ ARABALARA BİNMELERİ VE YAŞAMALARI İÇİN VERMİYOR.

Halk o sövüşlendiği paraları,gariban,ihtiyaç sahiplerine ulaşması için veriyor. Halk o paraları onlara,beytül malden ona maaş bağlanma teklifi götürülen,ömer ve ebubekr ra anın tavrında olduklarını ZAN ediyor.Halk onlara bir ikinci cübbe yapımı için hediye olarak gelen KUMAŞI DAHİ ALLAH KORKUSU VE HAYŞİYETİ İLE GİYMEKTEN KORKAN ÖMER ra anlar olduklarını ZAN ediyorlar...

Ayrıca ABDULMELİK ABİNİN,konunun kilitlenme kararını tekrar gözden geçirip adilce bi tavır sergileyip konuyu açtığı için teşekkürü bir borç bilir.Bu sitede hadis inkarcılarınada geçit vermeyeceği gibi,her batıl ve şirke götürecek sözü Rasulullah a yamayıp,kendine taht kurmak isteyen belamlarada geçit vermeyecek kadar yüreklidir.

Bununla birlikte,son olarakta kişilerin olaylara yaklaşımı kendi bilgi birikimi ve deneyimleri sonucunda oluşan bir mukayese ile olur.ALİ 70 kendi başına aldığı karar,ona verilen yetkileri istediği gibi yani kendi hoşuna gittiği gibi alarak ve böyle olduğu için doğru değildir.Yoksa kendi fikir ve düşüncesinede açık olan BU KONUDA KENDİSİDE KENDİSİNE VE İLMİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE YAZMIŞTIR.yalnız başkasının ahlakilikten ayrılmadan yapacağı fikrine KİLİT VURMAK HİÇBİR EDEBE VE İNSANLIĞADA SIĞMAZ BUDA BİLİNE...
Alt 12 Şubat 2015, 09:33   Mesaj No:19
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ali Hocam,
serzenişlerinize ve haklı uyarılarınıza katılmakla birlikte, kimseyi aklama paklama saklama derdinde de olmamalıyız. bize konuyu kapatmak yerine bütün sanal alemine yayılan bu haberin aksini kanıtlamak düşer.
Fecr ve Bilinmez hocalarımızın yayınladığı videodan iyi delil mi olur.ne demek kaynak sormayın?
Yapma hocam etme hocam. asr süresinin bir mesajı da HAKKI HAYKIRMAK değil midir?
burada kim olursa olsun hakaret aşağılamaya izin vermeyiz forumumuzun 19.maddesi.ama kurallarımıza aykırı olmayan hiç bir paylaşıma da müdahale etme lüksümüz olmamalı.
kardeşlik hukuku içinde hakkınızı helal etmenizi istirham ederek konuyu açmalıyım.
Saygılar..
Sevgili Abdülmelik kardeşim, varsa hakkım helal olsun. Benim konuyu kapatırken ki niyetim; böyle konuları siteye uygun görmediğimdendi. Yoksa birilerini aklamak paklamak değil... Fecr ve Bilinmez hocalarımızın yayınladığı video konuyla alakalı değil diye düşündüm. Çünkü konu ''bir telefon dinleme kaydı.'' Cübbeliyle alakalı değil...

Ben bu konuyu iki şekilde suç teşkil ediyor diye kapatmıştım.
Birincisi: Diyelim ki doğru: Telefon dinleme olayını suç diye biliyorum.
İkincisi: Diyelim ki doğru değil: Bu da suç...

Yoksa kimin ne ettiğinden bana ne? Kim ne yaparsa yapsın. Kim haklı kim haksız onunla da ilgilenmiyorum. Ben sadece siteye uygun görmemiştim. Ama siz uygun görüp açmışsınız. Aynı düşünmemiş olabiliriz. Olabilir. Saygı duyarım. Biz kardeşiz.
Alt 12 Şubat 2015, 09:46   Mesaj No:20
Medineweb Sadık Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Sayın Ali70,burda telefon dinlemeyi nerden çıkardınız,cep telefonlarının çoğunda artık konuşmaları KAYIT ALTINA almak gibi bir özellikte var ve KAYIT ALINABİLİNİYOR,yani telefonun kendi özelliğidir .

Yalan yanlış olduğunu siz nerden biliyor ve bu kadar kesin bir kararla bizleri karalıyorsunuz ?
Tamam Zülküf tamam. İstediğin gibi yazabilirsin. Daha laf edersem...

Yalınız bir soru sorayım: O telefon konuşmasını kopyalayıp, sonra da (beni hiç ilgilendirmez) malum şahısların yerine Zülküf yazsam...
Sonra da sen bana yalan yanlış yazma desen...
Ben de yalan yanlış olduğunu nerden biliyorsun desem... Ne ya-par-sın?

Ne istersen onu yap,
İstediğini yapmakta özgürsün.
Ama yarın bir gün yaptıklarınla yüzleşirsen,
Nereye gideceğini bilmem ama sakın benim yanıma gelme...

Konuyu Toplam 2 Kişi okuyor. (0 Üye ve 2 Misafir)