Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Anket'ler-Röportaj'lar

Konu Kimliği: Konu Sahibi mekkelim,Açılış Tarihi:  21 Ekim 2010 (21:55), Konuya Son Cevap : 18 Eylül 2021 (18:09). Konuya 12 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı24Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 21 Ekim 2010, 21:55   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:mekkelim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 3021
Üyelik T.: 14 Ağustos 2008
Arkadaşları:0
Konular: 18
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart forumdaki insanlara ne kadar güveniyorsunuz?

forumdaki insanlara ne kadar güveniyorsunuz?

ya da güveniyor musunuz ?
güvenmeli miyiz ?

Konu Sahibi mekkelim 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Said Nursi'den hepimize mektup! Risale_i Nur (Said Nursi) talibetün 3 2261 16 Kasım 2010 23:09
Kadın Çalışırsa... İslamda Kadın ve Erkek Medine-web 1 2401 05 Kasım 2010 23:27
Avam Anlamaz,Alimler Okusun Alimler(Rh) mekkelim 1 2008 05 Kasım 2010 23:22
Müslümanın En çok Unuttuğu şey Nedir? Anket'ler-Röportaj'lar Mihrinaz 15 7052 29 Ekim 2010 22:40
islamda kadın dövmek var mıdır? Makale ve Köşe Yazıları talibetün 1 2608 26 Ekim 2010 22:07

Alt 22 Ekim 2010, 11:18   Mesaj No:2
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:MescidiAksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2830
Üyelik T.: 29 Temmuz 2008
Arkadaşları:3
Konular: 55
Beğenildi:0
Takdir Et:

burası bi sanal ortam sonuçta kime güvenip güvenmeyeceği insanın üyelere yorumlarına bakarak bence kendisi karar verebilir ki zaten medinewebdeki bi çok üye msn,facebook gibi sitelrde veya yüzyüze görüşmeler yapıyo ki bunlarda bu siteden başlamış birbirlerine olan güven ve saygıdan devam edip gelen bi durumdur.
Alt 22 Ekim 2010, 11:23   Mesaj No:3
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1162
Beğendi:331
Takdirleri:7539
Takdir Et:

istisnalar kaideyı bozmaz.
sitemizin uyeleri genelde maneviyat ehlidir.çoğuyla telefonda reelde görüşmüşlüğümüz vardır.hepsini Allah için seviyorum.
Mihrinaz beğendi.
Alt 22 Ekim 2010, 11:34   Mesaj No:4
Medineweb Paylaşımcı Üyesi
Durumu:MescidiAksa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2830
Üyelik T.: 29 Temmuz 2008
Konular: 55
Takdir Et:

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
istisnalar kaideyı bozmaz.
sitemizin uyeleri genelde maneviyat ehlidir.çoğuyla telefonda reelde görüşmüşlüğümüz vardır.hepsini Allah için seviyorum.
ALLAH için bizde seni seviyoruz abi
Alt 22 Ekim 2010, 22:00   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Güven Müminin vasfındandır eğer bu güveni veremiyor isek Müslümanlığımızı sorgulamamız gerektiği kanısındayım Yapmadığın yapamayacağını söylemekten Allah'a sığınarak İnsanlara bakmak lazım..

Muhsin abi ,Fecr Abi ,KARAKÖSEl ,Ecrin ,Ali, Zeynebim ,Yağmur, Ferdi, Bedii Hamit abim ve daha bir çok kardeşim ve abilerim ile görüşmüşlüğüm tanışıklığım vardır.Bu değerli insanları bu forum sayesinde tanımama vesile olanlardan Allah razı olsun buraya katılan herkes Kardeşimiz abimiz ablamızdır Ümmetin bir ferdi olarak hizmet etmek doğruları anlamak ve anlatmak için varolmalıyız...
Mihrinaz beğendi.

-İmam Ali- (a.s)
Alt 23 Ekim 2010, 00:32   Mesaj No:6
Medineweb Üyesi
Karbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Karbeyaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 206
Üyelik T.: 20 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Memleket:RİZE
Konular: 3
Takdir Et:

bu foruma üyeLiğim Ecrin(merve) arkadaşım sayesinde oLdu.. reeLde görüştüğüm hatta haftanın 2 yada 3 günü mutLaka görüşdüğüm bi dostum hatta dosttan öte kardeşimdir kendisi..
bundan önce sanaL aLemde takıLdığım sitemiz vardı ve orda 4 senem geçti.. bi çok dostLarım ,kardeşLerim oLdu.. eLbetteki istisnaLar vardı araLarında.. önemLi oLan sanaL aLem yada reeL aLem değiL bence..
en yakınında oLan insan biLe gün geLio bekLenmedik bi hamLe yapabiLio sana ..
son oLarak forum aLeminde iyi dostLukLara inşaLLah =)
Alt 01 Aralık 2010, 23:10   Mesaj No:7

NUR

Medineweb Emekdarı
Durumu:NUR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 127
Üyelik T.: 10 Eylül 2007
Arkadaşları:4
Konular: 527
Beğenildi:30
Takdir Et:

Medineweb te tanıdığım yani gördüğüm 3- 4 kişi var gördüğüm kadarıyla da güvenilir, samimi kişiliklerdi.Ama genel olarak forumlarda tanıdığım insanlara hiç güvenemem. Reel de bile insanları tam olarak tanıyamıyoruz ki , sanala kaldıysa... yine de hüsn- ü zan yapalım medineweb için
Alt 01 Şubat 2019, 09:05   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esma_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Forumu gezinirken 2010 dan kalma bu konuya rastladım ve güncellememiz gerektiğini düşündüm kişilerin yaptıkları yorumlardan ve açdıkları konulardan az çok iç dünyaları anlaşılır yinemi anlayamadınız sosyal medya duvarlarına bakın çözersiniz genellikle bu böyledir. Zaman içinde kendinize yakın gördüğünüz şahsiyetlerle daha sık haberleşmeye başlarsınız, vee bir bakmışsınız geçen hafta @Mihrinaz @erol71 ile olduğu gibi toplanıvermişiz .Demem oki hmn olacak işler değil zamana yaymak lazım güven, dostluk, arkadaşlık zaman içinde meyvesini veriyor. Gayet güzel anlaşırken aniden gelişen bir olay o kişiden uzak durman sinyalini verir onun için uhuletle ve suhuletle yaklaşmak lazım ))
Mihrinaz, erol 71 ve nurşen35 beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 01 Şubat 2019, 10:34   Mesaj No:9
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:

Forumdaki İnsanlara Ne kadar Güveniyorsunuz?
Hmm bakalım ne kadar gğveniyorum)

Medineweb sosyal hayatın devamı. Dışarda tanıştığınız insanları ne kadar ve hangi kriterlerle hayatınıza alıyorsanız, görüşüp görğşmeme, güvenip dostluğa çevirmeye nasıl karar veriyorsanız aynısı burası içinde geçerli.. Güven telkin eden birisiyle önce tanışmalıyım. Artık arada mesafeler olsada telefon, watsap, yakınsanız dış mekan buluşmaları bu işi görüyor...Burdan kurduğumuz kardeşlik bağını gerek telefon görüşmeleriyle gerek yüzyüze görğşmelerle devam ettirdiğim çok kardeşim var..
Hocamın yukarda belirttiği gibi forum insanları gerçekten maneviyat ehli üyeler... Benim Doğu coğrafyasından görüştüğüm samimiyet kurduğum hiç Kürt kardeşim olmamıştı bu zamana kadar... Tel numaraları değşşse "abla yeni numaram bak bu kaydet" diyen kardeşlerim her biri..Güvenmekten ziyade güvenilmesi başka bir duygulandırır beni))) Ailemide bunlara şahit tutarım... Eşim, çocuklarım...Hatta babama çok ilginç geliyor.."Burası nasıl bir yer ki, Coğrafyanın her yeriyle görüşüyorsun böyle" der bana ...
Benden beter; davet et hocalarını arkadaşlarını köyümüze gelsinler, misafir edelim derler.))

Bu güvenin bir getirisi olarak tel rehberim ve görüştüklerim bir hayli kalabalık Ama en enteresanı Esma ablayla kurduğum bağ gelir bana...

Esma abla görevini layıkıyla yapan, saygın nazarımda dominant, höt dedimi oturtan, kuralcı, net, zerre esnemesi olmayan biriydi
"Aman aman yolum her ne sebepten olursa olsun keşismesin, bana nasılsın diye bile sormasın derdim.))) O derece yaaaniiii
Sonra kader ağlarını ördü buyurun aynı davada omuz omuza görev yapacaksınız dedi..Haydaaa bende delilik var, bakmayın yumuşak görğndüğüme, sertlik var sivrilik var, bana tepeden tepeden iş öğretirse he ağam demem yakarım medineweb gemilerini...O kadar değil elbette ama o kadar işte... BaktıM birbirimizden aşağı kalır tarafımız yok, tersleyeceksede, kucaklayacaksada candan ve samimi...aynı ben))) Biz omuz omuza sosyal medyada Allah için Medinewebin hadimi olduk..Endişelerimin yerini güven duygusu aldı..İş tarif etmedi..Beraber öğrene öğrene gidelim dedi...Tecrübelerini sorduğum kadarıyla hep aktardı.. Sınırlarımızı, seviyemizi gördük tarttık ve güvendik...Yaaaa işte böyle
Kimi içime zor alırsam daha sağlam kardeşlik ağlarıyla örüyorum..

Mehmet akifle ailecek görüşmek nasiboldu.Erol 71 çekingen davranarak görüşüp fena bağrına bastı bacısınımakbergülü ha keza...Bedia Tokel, Eymen Talha... Şehri Nuhtan, Elazığ'dan şahane kardeşlerim oldu...Su damlası nurşen...Bide bana medinewebi niye seviyorsun diyorlar...Bütün sevdiklerim burda daha ne olsun Gelde Sevme

Kardeşlik duygusunun hakim olduğu medineweb de görüştüğüm kardeşlerime her türlü güvenirim...Medinewebliyim deyin vizeniz kıyamete kadar geçerli bende ailemde

Allah güven duygularımızı zedeleyecek hal ve davranışlardan uzak eylesin..Cennet kardeşi eylesin herbirimizi....Etrafınızda güzel insanlar biriktirmenin en güzel örneğidir bu aile....

Selam olsun birbirini Allah için seven, gönlü kardeşlikten, birlik beraberlik, sağduyudan geçen herkese

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 01 Şubat 2019, 14:25   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:

mihrinaz benim de duygularımı çok güzel ifade etmiş

bura gelmemdeki amaç aöf ilahiyata yardımcı özetlerden faydalanmaktı emeğini esirgemeyen arkadaşlarla bir araya gelip eksik özetleri yaptık soru -cevap dosyaları oluşturduk kodlamalar yaptık

bunu bize faydalı oldu siz de faydalanın diye allah rızası için paylaştık

songül ablanın (erol71) dediği gibi bizler burda karşılıksız yaptığımız çalışmalarla burda kaldık

kendilerini tanıyıp veya izlenimle doğruluğundan emin olduğum kişileri tenzih ederim ama benim asıl değinmek istediğim

burada islam dinini en mükemmel şekilde yaşıyor diye gösterip kimsenin yaşadığı dini beğenmeyen kişiler

bura tamam dini site ama herkes kendisi neyse o şekilde davranmalı ne eksik ne fazla olduğu gibi olmalarını istiyorum

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: