Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Ashab-Kiram(r.a)

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  23 Mart 2009 (12:38), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2009 (05:01). Konuya 62 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Eylül 2009, 00:46   Mesaj No:21
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Beğendi:0
Takdirleri:149
Takdir Et:
Standart RE: Hind binti Utbe (r.a) Hayatı

Muaviye ve İCRAATLARI Kuran’a Sünnete uygunsa bir şey demiyorum artık:

Muaviye dönemimin icraartlarından başlayalım Sünni Ulemaya göre Çünkü Bazı Arkadaşlar yaptıkları Tarikat Şirklerini görmedikleri gibi Şia ya da İsrailden daha Aşşağıca bakanlara yönelik bu Yazıyı yazıyorum Kendisinde böyle bir hastalık olmayanlar Kardeşlerimdir:

Muaviye döneminde İdarenin başka bir uygulaması Tuleka dediğimiz kesimden olmadan önce Ebu Süfyanın sümeyye ile Zina sonucu doğan Ziyad bin ebih (El askeri hasan b Abdullah b.sehl kitabul evail Beyrut) Siyasi entrikalar ile Muaviyenin nesline ilhakıdır.

Şimdi Peygamber efendimizin bu konu ile ilgili hadisi: Çocuk kimin yatağında doğduysa ona aittir.Hadisine aykırıdır:Zira İslam hukukuna göre Nesil ancak nesepte şüpheye yer vermeyecek şekilde Nikah akdi vasıtasıyla eşlerin birleşmesinden meydana gelendir.
(Aşur Mathir İslam hukuku felsefesi İstanbul)

Emevi iktidarı belli bir kabile iktidarı olup kabileci bir karaktere sahiptir. Saltanatla yönetilen iktidarın siyasetinde esas belirleyici ise ÖRFİ hukuktu.
(Buhari ahkam -Malik bin nebi-İbnul esir kamil vs)

Şimdi Muaviyenin kendi adına uydurduğu Hadisleri ele alalım:
1:Muaviye Resulullah ile cennete gidecekti
(Zehebi Nübela 3 cilt 131 sayfa)
2:Hz peygamber muaviyenin başkasının hidayetine vesile olması için Allahtan niyazda bulunmuştur.(Tirmizi Menakıb 147 İbnul esir Caiul usul min Ehadisir Resul 1 cilt 12.bölüm)
3:Muaviye vahyi yazacak emin kişilerden biri olduğu için Cebrail gelip Vahyi ona teslim etmesini istemiş Ayetel kürsiyi yazıp harekelemesi için Muaviyeye Kalem hediye etmiştir.
(Zehebi Nübela 3.cilt 129 sayfa)
4:Resulullah Muaviyeye ‘’İdareci olursan halka iyi davran’’ Demiş! Ve onun ilerde Saltanatını kuracağına işaret etmişşşş(İbn esir el bidaye 8 cilt 120 sayfa)

Muaviye ile ilgili bu rivayetlerin içerikleri senedleri ve vurüd zamanları nitelik olarak sahih hadislere uygunluk teşkil etmemektedir.Bu rivayetler hadislerin henüz tedvin edilmediği ve siyasi mücadelelerin sürmekte olduğu dönemim ürünleridir.
(Cabiri siyasal akıl 592-593 Ahmed emin Fecrul İslam 313-315 )

Muaviye medinede yaptığı konuşamada onlara rağmen iktidara geldiğini
(İbni Abdirabbih 4 cilt 82)
ve Medinelilerin osmanın katilleri olduğunu belirtmiştir.
(İbnul esir kamil 3 cilt 229)
Haccac ise şehir sakinlerini bölücü ve fitne ehli olarak niteledikten sonra oda Medinelileri hz osmanın katilleri olarak suçlayıp Cabir b.Abdullah Enes b Malik ve Sehl b.said gibi şehrin alim ve ileri gelenlerinin ellerini kurşunla mühürletmiştir.
(İbunl esir Kamil 5.cilt 26 sayfa Atvan el firak 62)
Alt 17 Eylül 2009, 00:50   Mesaj No:22
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Sıra geldi Müminlerin Annesi Hz Aişenin Kardeşinin Katledilmesine:

Hz alinin mısır valisi olan Muhammed b ebu bekirin emevi ordusu tarafından hunharca katledilip ölü bir eşeğin karnında yakılması olayı bizzat Muaviye tarafından emredilmiştir.
(İbn kesir İbn hazm El cürcani )
Alt 17 Eylül 2009, 00:52   Mesaj No:23
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Asa kendimi fazla yormaya gerek hissetmiyorum çünkü yapılan binlerce ZULMÜ görmemek bana göre O zulümleri alkışlamaktır.Sen Sünni ulemadan istedin istediğin kadar dayanakları ile ZALİM olduğuna delil getirebilirim yalnız Senin şartlanmış olan yapın buna müsaid değil seninle hiç zaman kaybetmeyi uygun bulmuyorum sen beni iyi tanırsın bende seni!!Uzatmaya gerek yok.Mustafa islamoğlu demişsin sen ona Delil getirsen bende Senin Menziline delil getiririm sonuç ne olacak sen kendi fikri yapında kalacan bende kendi fikri yapımda bana zararı olacak şey bu tür boş konular ile zaman kaybı olacaktır Sana Mübarek olsun MUAVİYEN İBNİ ZİYADIN AMR BİN ASIN vs ZALİMLERİN:
Alt 17 Eylül 2009, 00:58   Mesaj No:24

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:asa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9154
Üyelik T.: 12 Temmuz 2009
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: çıbanbaşı Hind binti Utbe Hayatı

Alıntı:
Kürt_Mücahide Üyemizden Alıntı
Alıntı:
asa Üyemizden Alıntı

Hz. Hind binti Utbe ve Hz. Muaviye ye zalim islam düşmanı diyerek hakaret edenlerinde forum kurallarınca gereğinin yapılmasını beklemekteyim.

Buyrun adalete...
abi ya hind zorla müslüman oldu .geçmişine takılmıyorum ame geleceğide pek parlak değil dir ki(!)
ehli beytin kökünü kazıyan hind ve nesli değilmidir?!
kusura bamayın Allah sonsuz merhamet sahibidir.O rab dır.o rahimdir.
ben kulum.ben hind ve zürriyetini affetmiyorum.saygı duymuyorum.bıktım şu ehli sünnetin toleransından.
kerbela zülmünü işleyen zalimlerdir.kerbelaya zemin hazırlayanlar zalimlerdir.sarhoş yezittti halife olarak kılıç zoruyla seçtirteni affetmiyorum.
afetmiyorum
affetmiyorum
affetmiyorum!
zalime zalim denmiyecekse ve bunun için engeliyeceksek buyurun durmayın.
değil ban,canımı alsanız kimse bana o zalimlere hazret detirtemez.hazret demek zorunda kalırsam hz.zalim derim (!)
Bazı şeyler yazdığımızda ucunun nerelere gittiğinide bilmemiz gerekir. Zulme zemın hazırlama meselesı mesela...
İnsanlar kasten zulme zemın hazırlamıssa amenna zalımdirler..

Ama Hz. Hind binti Utbe nın zulme zemın hazırlaması ne demektır.. Mesela Hz. Ömer Hz. Muaviye yi suriye valiliğine atamıştır. Buna göre haşa Hz. Ömer de zalimdir.

Ayrıca müslüman olduktan sonraki yaşantısında; müslümanlığa tezat oluşturan davranışlarda bulunduguna dair kaynaklar çok çok az ve uydurma ihtimali yüksek kaynaklardır...

Hem siz kim oluyorsunuz ki Affeden Allah...
Alt 17 Eylül 2009, 01:05   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Konular: 245
Beğenildi:29
Takdirleri:146
Takdir Et:

Allah biliyor ya Bir menzil kokusu almıştım !!!!!!! Sen Nakşi -23 değil misin !!!!!! Hani demin şu gelip de foruma içindeki pisliğini kusup giden !!!!
Alt 17 Eylül 2009, 01:09   Mesaj No:26

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
MEVLÜT HÖNÜL Üyemizden Alıntı
Asa kendimi fazla yormaya gerek hissetmiyorum çünkü yapılan binlerce ZULMÜ görmemek bana göre O zulümleri alkışlamaktır.Sen Sünni ulemadan istedin istediğin kadar dayanakları ile ZALİM olduğuna delil getirebilirim yalnız Senin şartlanmış olan yapın buna müsaid değil seninle hiç zaman kaybetmeyi uygun bulmuyorum sen beni iyi tanırsın bende seni!!Uzatmaya gerek yok.Mustafa islamoğlu demişsin sen ona Delil getirsen bende Senin Menziline delil getiririm sonuç ne olacak sen kendi fikri yapında kalacan bende kendi fikri yapımda bana zararı olacak şey bu tür boş konular ile zaman kaybı olacaktır Sana Mübarek olsun MUAVİYEN İBNİ ZİYADIN AMR BİN ASIN vs ZALİMLERİN:
şartlanmış yapı demişken empati yapabilmeni temenni ediyorum. Ayrıca karşısındaki insanı şartlanmış yapıda görmekde; şartlanmış yapının özelliklerindendir..

Diyorsun ki sen delil getirsen bende getiririm ve neticede bu boş konuşmaların bana zararı olacak.

O halde boş konuşmaya son vermek durumundasın. Burası genele açık bir forumdur. Sana göre zalim olanlar başkalarına göre alim olabilir. İllaki öfkemi nefretimi kusacağım diyorsan bunun yerı genel forum değil birebir özel konuşmalardır.

Mümin olmanın özelliklerinden biriside başkaları için değerli olan insanlara alalen hakaret etmemektir...

Bunun en güzel örneklerinden biriside ;

Peygamberimiz (s.a.v) eshabına İkrime(EBU CEHİLİN OĞLU) sizin yanınıza mümin ve muhacir olarak geliyor. Sakın onun babasına kötü söz söylemeyin. Çünkü ölüye kötü söz söylemek diriyi rahatsız eder. Ölüye bir şey erişmez. buyurdu.

Evet Allah resulu bir kafir için bunu demişse sizin müslüman olan birine; ona değer verenlerin karşısında hakaret etmeniz islamla ne kadar bağdaşıyor...
Alt 17 Eylül 2009, 01:10   Mesaj No:27

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
YAĞMUR SANCAK Üyemizden Alıntı
Allah biliyor ya Bir menzil kokusu almıştım !!!!!!! Sen Nakşi -23 değil misin !!!!!! Hani demin şu gelip de foruma içindeki pisliğini kusup giden !!!!

Allah Kuran'da sui zan ı haram kılmıştır...
Alt 17 Eylül 2009, 01:13   Mesaj No:28
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Asa bak güzel demişsin forum yeri değil eğer o kadar iddialı savunuyorsan gel seninle msn de konuşalım neticeye varana kadar varmısın ?Bide sen dün demiştinki Alevi söylemleri Bana alevide sünnide şiide Mutezilede Vahhabi kardeştir Doğrusunu alır eğrisini rededrim hiçbirini Putlaştırmam dokunulmaz görmem .
Alt 17 Eylül 2009, 01:25   Mesaj No:29
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Konular: 245
Beğenildi:29
Takdirleri:146
Takdir Et:

Alıntı:
asa Üyemizden Alıntı
Alıntı:
YAĞMUR SANCAK Üyemizden Alıntı

Allah Kuran'da sui zan ı haram kılmıştır...
İP'leri kontrol edersek rezil olursun bak !...
Neyse !!!!
Alt 17 Eylül 2009, 01:46   Mesaj No:30
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

şartlanmış yapı demişken empati yapabilmeni temenni ediyorum. Ayrıca karşısındaki insanı şartlanmış yapıda görmekde; şartlanmış yapının özelliklerindendir..

Şartlanmadan şartlanmaya fark var bunu belirteyim Bir hakkı görmek var İki Hakkı gördüğü halde ayak diremek var.Bu ikisinin arasında kalmakta ap ayrı bir boyut.

Diyorsun ki sen delil getirsen bende getiririm ve neticede bu boş konuşmaların bana zararı olacak.

O halde boş konuşmaya son vermek durumundasın. Burası genele açık bir forumdur. Sana göre zalim olanlar başkalarına göre alim olabilir. İllaki öfkemi nefretimi kusacağım diyorsan bunun yerı genel forum değil birebir özel konuşmalardır.

Özele demişsin ben varım sade seninle konuşacağız ve vardığımız neticeyi kimin haklı kimin haksız olduğunu yayınlamaya söz veriyormusun

Mümin olmanın özelliklerinden biriside başkaları için değerli olan insanlara alalen hakaret etmemektir...

Eğer Zalim olan birine Zalimdir denilmeyecekse o zaman bizler kime hizmet ediyoruz:Belamların bir özelliğide Hakkı saklamaktır.Bu duruma düşmekten ALLAH' a sığınırım.

Bunun en güzel örneklerinden biriside ;

Peygamberimiz (s.a.v) eshabına İkrime(EBU CEHİLİN OĞLU) sizin yanınıza mümin ve muhacir olarak geliyor. Sakın onun babasına kötü söz söylemeyin. Çünkü ölüye kötü söz söylemek diriyi rahatsız eder. Ölüye bir şey erişmez. buyurdu.

Evet Allah resulu bir kafir için bunu demişse sizin müslüman olan birine; ona değer verenlerin karşısında hakaret etmeniz islamla ne kadar bağdaşıyor...

O zaman ALLAH resulünün münafıklar hakkında bildirdiği özellikleri bizler nasıl anlayacağız .islam dinine fiitne sokup Menfaatlerini gözetenleri nasıl bileceğiz.Şu noktada sana bir hatırlatma Şia da İmamları günahsız görme mevzuu var şimdi bende kalkıp onlar gibi Evet masumdurlar desem Kendim ile çelişirim Çünkü Kuranın ruhuna ters bir söylem İşte kim olursa olsun eğrisinide doğrusunuda Haykırabilmek İMANDANDIR bunu görmek lazım Asa bey:

Konuyu Toplam 5 Kişi okuyor. (0 Üye ve 5 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: