Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.PEYGAMBERLER-ASHAB-I KİRAM-ALİMLER.::. > Peygamberler-Ashab-ı Kiram-Alimler > Ashab-Kiram(r.a)

Konu Kimliği: Konu Sahibi KuM TaNeSi,Açılış Tarihi:  23 Mart 2009 (11:38), Konuya Son Cevap : 17 Eylül 2009 (04:01). Konuya 62 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 17 Eylül 2009, 00:51   Mesaj No:31

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:asa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 9154
Üyelik T.: 12 Temmuz 2009
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart RE: Hind binti Utbe (r.a) Hayatı

Alıntı:
YAĞMUR SANCAK Üyemizden Alıntı
Alıntı:
asa Üyemizden Alıntı
Alıntı:
YAĞMUR SANCAK Üyemizden Alıntı
Allah biliyor ya Bir menzil kokusu almıştım !!!!!!! Sen Nakşi -23 değil misin !!!!!! Hani demin şu gelip de foruma içindeki pisliğini kusup giden !!!!

Allah Kuran'da sui zan ı haram kılmıştır...
İP'leri kontrol edersek rezil olursun bak !...
Neyse !!!!
Rezil olacak biri varsa oda sensin. Müslüman yalan söylemez. İma yoluyla ben olmadıgımı söyledım anlamıyormusun. Nedir bu kendine olan aşırı güvenin ki ipleri kontrol edersek rezil olursun bak diyebiliyorsun...

Buyur ipleri kontrol ettir. Neticesinde mahçup olacaksın...

Bu nasıl bir sui zandır, Allah muhafaza... iftirada kul hakkıdır.
Alt 17 Eylül 2009, 00:59   Mesaj No:32
Medineweb Emekdarı
Emekdar Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Emekdar Üye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16627
Üyelik T.: 11 Şubat 2012
Arkadaşları:2
Konular: 315
Beğenildi:48
Takdirleri:149
Takdir Et:

nakşi -23 ben değilim diyorsan eğer! Müslüman yalan söylemez hadi bakalım KURANA yemin edebilecekmisin et Amenna bizde kabul edelim eğer gerçekten Müminlik vasfı taşıyan biri Herşeyinde dürüst olandır.
Alt 17 Eylül 2009, 01:00   Mesaj No:33

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Mevlüt kardeşim. Senin bazı sahabelere zalim demenın nedeni:

Okumuş olduğun bazı kaynaklardandır. Sen bu kaynakları kesin doğru olarak kabul etmişsin. Senin doğru olarak kabul ettiğin değerlerin tam aksi şekilde yazılmış başka kaynaklarda var. O kaynaklara inananda var senin okudugum kaynaklara inananda var. Her iki zıt kaynak içinde kimse çıkıp yüzde yüz doğrudur diyemez.

Neticede 1400 sene önce olmuş olaylardır ve olaylar bizlere sadece kitaplar vasıtasıyla ulaşmıştır. Biz o olaylar orda cerayan ederken henuz ruh alemındeydık. O olaylara tanık olanlar; sonraki nesle aktardi; sonraki nesil bi sonraki nesle; arada kitap yazanlar oldu; kitaplar sonraki nesiller tarafından tahrip edilip içeriği değiştirildi.

Anlatmak istediğim 1400 sene önce gerçekleşmiş bu olayları yzde yüz şu şekilde olmuştur diye ne sen ispatlayabilirsin nede ben ispatlayabilirim. Değişmemiş olan tek kaynak Kuran dır. Ve kuran sui zanı yasak eder. Ama kötü niyetlide olsa biri hakkında yapılan hüsnü zan da hesap yoktur. Bu durumda ölüp gitmişler için zalim demek sizin imanınızı artırmayacağı gibi amelinize arttırmaz. Ama yanılıyorsanız bu size günah olarak yazılır.

Msn de tartışma olayına gelince; benzer tartışmaları sayısını unutacak kadar çok yaptım. Neticede herkes kendi doğrularından taviz vermeden ayrıldı.
Alt 17 Eylül 2009, 01:04   Mesaj No:34

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
MEVLÜT HÖNÜL Üyemizden Alıntı
nakşi -23 ben değilim diyorsan eğer! Müslüman yalan söylemez hadi bakalım KURANA yemin edebilecekmisin et Amenna bizde kabul edelim eğer gerçekten Müminlik vasfı taşıyan biri Herşeyinde dürüst olandır.
Bu kadar basit bi nedenden ötürü yemin etmem. Benim sözüm açık ve nettir. Fazla yemin etmek iyi değildir ve en son ne zaman yemin ettiğimide hatırlamam. Ölüm kalım gibi ciddi bir mesele olsa yemin ederim ancak. Allah üzerine yemin böle basit konular için ağza alınmayacak kadar değerlidir.

nakşi -23 olmadığımı beyan ettim. Hala inanmıyorsan sui zanda ısrar ederek harama girmeye devam eder, mübarek ramazanda günah işlenmiş olursun...
Alt 17 Eylül 2009, 01:05   Mesaj No:35
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Asa bey şimdi şunu belirteyim siz benden Şia olmasın dediniz bende Sünni ulemanın dayanakları ile size cevap verdim bir tanesinde dahi Şia kaynağı yok sizde kaynaklar olabilir lakin kaynakların doğruluğu herkesce aşina olanlar vardır bende size diyorumki gelin Sünni ulemadan sade ispatları ile bakalım kendi söylemimizi katmadan bu iş Hakikati ortaya çıkarır ben kimseye kolay kolay Katliam yapmadıkça zalim demem kesinlikle çok sağlam delillerim olur sonra derim bunada emin olun..
Alt 17 Eylül 2009, 01:07   Mesaj No:36
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
asa Üyemizden Alıntı
Alıntı:
Bu kadar basit bi nedenden ötürü yemin etmem. Benim sözüm açık ve nettir. Fazla yemin etmek iyi değildir ve en son ne zaman yemin ettiğimide hatırlamam. Ölüm kalım gibi ciddi bir mesele olsa yemin ederim ancak. Allah üzerine yemin böle basit konular için ağza alınmayacak kadar değerlidir.

nakşi -23 olmadığımı beyan ettim. Hala inanmıyorsan sui zanda ısrar ederek harama girmeye devam eder, mübarek ramazanda günah işlenmiş olursun...
Tamam eğer ben sui zanda bulunmuş isem Allah katında hesabını verecem eğer değilsede aynı şey senin için geçerlidir Yemin edip etmemen o kadar önemli değil için rahatsa sorun yoktur.
Alt 17 Eylül 2009, 01:14   Mesaj No:37

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Alıntı:
Asa bey şimdi şunu belirteyim siz benden Şia olmasın dediniz bende Sünni ulemanın dayanakları ile size cevap verdim bir tanesinde dahi Şia kaynağı yok sizde kaynaklar olabilir lakin kaynakların doğruluğu herkesce aşina olanlar vardır bende size diyorumki gelin Sünni ulemadan sade ispatları ile bakalım kendi söylemimizi katmadan bu iş Hakikati ortaya çıkarır ben kimseye kolay kolay Katliam yapmadıkça zalim demem kesinlikle çok sağlam delillerim olur sonra derim bunada emin olun..
kardeş bu konuya ilk yazdıgın yazı alıntısında.

Tarihi bazda bakalım MUAVİYE kimdir :Şam Valiliğinden alınacağını öğrenince Mervan ile işbirliği yaparak Hz Osman'ın Şahadetine sebep olmuştur ve İFTİRA ile İmam Ali'yi suçlamıştır

yukardaki cümleyle başlayan alıntında; ana yazısında ve sereceyi melune adlı yazının ana kaynağında

şu uydurma hadis yer almaktadır.

TİRMİZİ ; ''Muaviye KIYAMETTE Nardan (ateşten) Bir Tabuta Girecektir
Dolayısıyla yazdıgınız kaynak şaibe doludur. Hadis doğruı olsa gerek Resulullah(sav) gerekse sonraki halifeler Hz. Muaviye'nin önünü keser onu dışlarlardı
Alt 17 Eylül 2009, 01:18   Mesaj No:38
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
asa Üyemizden Alıntı
Alıntı:
kardeş bu konuya ilk yazdıgın yazı alıntısında.

Tarihi bazda bakalım MUAVİYE kimdir :Şam Valiliğinden alınacağını öğrenince Mervan ile işbirliği yaparak Hz Osman'ın Şahadetine sebep olmuştur ve İFTİRA ile İmam Ali'yi suçlamıştır

yukardaki cümleyle başlayan alıntında; ana yazısında ve sereceyi melune adlı yazının ana kaynağında

şu uydurma hadis yer almaktadır.

TİRMİZİ ; ''Muaviye KIYAMETTE Nardan (ateşten) Bir Tabuta Girecektir
Dolayısıyla yazdıgınız kaynak şaibe doludur. Hadis doğruı olsa gerek Resulullah(sav) gerekse sonraki halifeler Hz. Muaviye'nin önünü keser onu dışlarlardı
Bak asa bey ben o rivayeti biliyom ve güvenmediğim için vermedim lakin İnsanın yaptıkları kişiliğini ortaya koyar sende bende biliyoruzki Sıffinde 45 Bin insanın kanının dökülmesine Saltanat sebep olmuştur Yani heva ve hevese uyma bunun adı KURANA göre nedir size sorabilirmiyim.
Alt 17 Eylül 2009, 01:19   Mesaj No:39

asa

Medineweb Acemi Üyesi
Takdir Et:

Evet maalesef bu sui zan için ahirette Allah'a hesap vereceksin:(

O zaman Allah sana yanıldıgını ve kul hakkına girdiğini sölediğinde merak etme gelip hak talep edecek değilim. Bu konuda hakkım helaldır. Ama Allah'la olan hesabını vereceksin...

Hamdolsun içim rahat bi sıkıntı yok çok şükür...
Alt 17 Eylül 2009, 01:20   Mesaj No:40
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Konular: 245
Beğenildi:29
Takdirleri:146
Takdir Et:

EEE BÖYLE KIVIRIRLAR TABİ YEMİN KONUSUNDA HİÇ ŞAŞIRMADIM ZATEN HAYATI YALAN, GEÇMİŞİ YALAN, İSLAMI BİLE YALAN BİRİSİNDEN NE BEKLİYORDUM Kİ BEN )

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)