Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > .::MEDİNEWEB YAZARLAR ODASI.::. > Yazarlar > Bedia Özdemir Tokel

Konu Kimliği: Konu Sahibi Bedia Özdemir Tokel,Açılış Tarihi:  11 Ocak 2015 (19:09), Konuya Son Cevap : 12 Ocak 2015 (20:40). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 11 Ocak 2015, 19:09   Mesaj No:1
 Medineweb Yazarı
Bedia Özdemir Tokel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Bedia Özdemir Tokel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 25542
Üyelik T.: 04 Şubat 2013
Arkadaşları:8
Cinsiyet:
Mesaj: 72
Konular: 44
Beğenildi:39
Beğendi:3
Takdirleri:163
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Avrupa'nın İntiharı,Fransa Olayları /Bedia Özdemir Tokel

Avrupa'nın İntiharı,Fransa Olayları /Bedia Özdemir Tokel


Avrupa'nın İntiharı,Fransa Olayları /Bedia Özdemir Tokel

İstanbul'dan Viyana'ya döndüğümde çocuklarım heyecanla etraftaki camilere yapılan saldırıları anlattılar.Başörtülülere hakaretler , saldırılar ,caminin kapılarına yazılan yazılar,diğer caminin kapısına konan domuz parçaları vs....Telefonum da aynı şeyleri haber veren mesajlarla dolmuştu.

Avrupa'da İslamofobi , güçlü bir İslam düşmanlığına dönüşmüş durumda . Bunun sebepleri arasında , sağcı partilerin güçlendirilmek istenmesi , göçmen politikası başarısızlığı , hatta '' Güçlü Müslüman Lider'' Erdoğan'ın , İslam Dünyasında yükselişiyle de yakından alakalı olduğunu düşünüyorum.


Ayrıca Avrupalılar , kiliselere rağbetin azaldığını biliyorlar.Çünkü kapısına kilit vurulan ya da satışa çıkarılan kilise haberlerini de okumaktayız.Her yıl Müslüman nüfusu hem doğum hem hidayet sebebiyle artıyor. Böylece bir 30 , 40 yıl sonra Avrupalı Hristiyan nüfusun azalarak azınlıkta kalacakları endişelerini zaman zaman Avrupa basınında dile getiriyorlar.Müslüman sayısının artarak , Hristiyan Avrupalıların azınlıkta kalacağını gösteren araştırmalar , Avrupalıları dehşete düşürüyor.Yoksa sadece '' ( Hz. )Muhammed Peygambere saldıran karikatüriste kızdığı için dergiye saldırı oldu ,bütün Müslümanlar terörist ! '' safdilliğinde kim varsa önyargılar ormanında kalsın.Medya algı yönetiminden,politikasından kendini kurtaramayanlarla işimiz yok ,sözümüz düşünce sahibi olanlara ..


Fransa katliamı olmadan önce de ,yaklaşık 4 aydır Müslümanlar -işid bahane edilerek -Avusturya basınının hedef göstermesiyle zor durumdaydılar. 7 Ocak'ta Fransız Mizah dergisine yapılan saldırı ile de işlem tamamlandı. Artık Avrupa'da sonun başlangıcı diyebileceğimiz bir süreç başlamış oldu. Zaten var olan İslamofobi ,İslam düşmanlığı ,ırkçılık had safhaya gelecek.Çok iyi tezgahlanmış bir oyun var ortada .Avrupa'da yaşayan Müslümanların can güvenlikleri bundan sonra tehlike altında gibi görünüyor..


Zaten Haçlılar ve Siyonisler ile Müslümanlar arasında savaş hiç bitmedi. Müslümanlara kinleri de .....


Bu olaydan sonra bazıları savunma psikolojisi ile İslam'ın barış dini olduğunu anlatmaya çalışmışlar.Bazıları da Rasulullah Efendimizin Mekkeli Müşriklerle nasıl müşfikce sabırla mücadele ettiğini anlatmışlar . Suçluluk psikolojisi ile ''hepimiz Charlie'yiz'' diyen Müslümanlar da olmuş . ''Müslümanlık zaten orta çağdan kurtulamadı ki'' diyerek yazı döşenenler .Charlie'nin ölmeyi hak eden biri olduğunu ispata kalkışanlar ,''Bütün Müslümanlar Öldürülsün'' diye twitterde tag açanlar...Suçlular hemen bulunsun'' diyenler...''Ama'' demeden mutlaka kınanması gerektiğini yazıp çizen içimizdeki aklı evveller....Tüm bunlara bakınca ,bir yere doğru gidiyoruz ama ,Nereye ?!


Terör kınanmalı elbette ama aynı günlerde öldürülen Filistinlileri,soğuktan donarak ölen Suriyeli bebekleri ve daha Dünya tarihinde Müslümanlara yapılan katliamlarda neden böyle sesiniz çıkmadı bütün Dünyayı ayağa kaldırmadınız diye sormazlar mı ?! Onların ki can da bunların ki ne ?! Söyleyen ,söylemiş ''Dün ,Nijerya'da 2000, Irak'ta 83,Yemen'de 38,Suriye'de 26,Afganistan'da 16,Fransa'da 12 kişi öldürüldü.Fakat Dünya sadece Fransayı konuşuyor. ''


Bu hep böyle oldu ,bundan sonra da böyle olacak...Müslüman canının zerre değeri yok,haber değeri yok...
Bir mizah dergisinin basılarak 12 kişinin öldürülmesi nasıl vahim bir olay ise insanlar içeride ibadet ederken ,caminin kundaklanması da ya da ulaşım araçlarında hakarete uğraması da ,okul çocuklarının korkarak okula gidip gelmesi de aynı derece vahim bir olaydır.İki yüzlü Avrupa basını bunları haber yapmadığı sürece ,basın özgürlüğünden bahsetmesin.


Eğer doğru haber yapılsa ,bir haftada Sadece Avrupa'da saldırıya uğrayan Müslüman sayısı yüzlerce olmalı.Ama ne haber yapılır ne mahkemelerce ciddiye alınır .Üstelik siz de suçlu bulunuverirsiniz.Haçlı zihniyetinin hukuku budur.


Ben ise bu tiyatroyu kimin yazdığını merak ediyorum.

Fransa'da mizah dergisine saldırı Kimin eseri! Fransız istihbaratın bir oyunu mu ? Siyonist Yahudilerin bir öç alma politikasını mı ,yoksa tüm Dünya'ya lanse edildiği gibi Müslüman terörü mü? En zayıf ihtimal ,Müslümanlar ;bunu bulmak için hafiye olmaya gerek yok ortalığa yayılan saldırı videosunu izlemek yeterli.Hiç sabıkası olmayanların yapabileceği bir eylem değil.Silahları tutuşlarından,tereddütsüz hareketlerinden ,soğukkanlılıkla düşen ayakkabıyı almalarından ;bu kişilerin uzmanca eğitilmiş olduğu hemen göze çarpıyor.Bu profosyenel kişilerin ,hem de ikisinin arabada kimliklerini unutmaları ise tam komedi. Koachi kardeşler sadece seçilmiş kurbanlar bana göre ..


Yakın zamanda -Tam bir ay önce -Fransa Filistin'i tanımış ,İsrail ise sert tepki göstermişti. En kuvvetli ihtimal ise Siyonist İsrail..Olayı araştıran komiserin intiharı bu tezi güçlendiriyor.Çünkü bu olayların bir başlangıcı ...korkarım daha da devam edecek..İsrail bir taşla iki kuş vuruyor.Hem Fransa'nın cezasını keserek teker teker Filistin'i bağımsız ülke olarak tanıyan diğer Avrupa ülkelerinin cezasını kesmiş oluyor.Avrupa'ya gözdağı veriyor. Hem de Müslümanları hedef gösteriyor.


Fransız istihbaratının yaptığını sanmıyorum ,çünkü artık Fransa'da kaos hakim olacak ,bu kaosla başa çıkabilmek kolay değil.Fransa istihbaratının yapması için ya hükümetin büyük bir skandalı örtmeye ihtiyacı olması ,ya da büyük bir mali krizde olması lazım .


Yine de olayın faillerinin kim olduğu hakkında bir şeyler söylemek için erken,çünkü bu iş 11 Eylülden daha karışık,11 Eylül olaylarının ilk dakikalarında Müslümanların yapmadığını Amerikalı Siyonistlerin yaptığını söyleyebiliyorduk.-Çünkü Müslümanların böyle bir güce sahip olmadığını biliyorduk.-Fakat Fransa olaylarında cevaplanması gereken sorular var.


Yıllardır Müslümanlara karşı yürütülen acımasız politikalar,algı yönetimi ,ikiyüzlü haberler,önyargılar sebebiyle Avrupa'da zaten Müslümanlara karşı olumsuz bir tavır mevcuttu.İŞİDİ bahane ederek Avusturya'da Müslümanlara karşı ciddi saldırılar başlamıştı.Fransa Katliamıyla işin dozu artacak ..Pegida Şubatta yürüyüş için Viyana'ya geliyor.(Katılımı merak ediyorum doğrusu.)Böylece Avrupa bindiği dalı kesmeye devam ediyor.Nüfusun yüzde 20'si göçmenlerden oluşan Avusturya , büyük tehlike ve çıkmazlara kapı açtığını göremiyor.Müslüman nefreti , sağduyulu bakışı engelliyor.


Zaten ortak para euroya geçişten sonra iyice bozulan Avrupa ekonomisi iyice bozulacak gibi görünüyor ,çünkü son yılda sadece Almanya'dan Türkiye'ye göç eden Türk kökenli akademisyen sayısı binleri buluyor.


Avrupa hangi sebeple olursa olsun bilerek veya bilmeyerek tırmanışa geçirdiği Müslüman düşmanlığı ve İslamofobi ile belki,bazı Müslüman göçmenin ülkesine dönmesine sebep olacak,ama bu zannettikleri gibi onların bir kamburdan kurtuluşu olmayacak,tam aksine mali krizler dolayısıyla çöküşlerini hızlandıracak ...Zaten Avrupa , Müslümanların Avrupayı terk etmeyeceklerini biliyorlar..Yapmak istedikleri,Müslümanları bastırmak,ötekileştirmek,ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapmak....Kilit noktalara ,önemli mevkilere Müslümanların gelmesini engellemek....(Tanıdık geldi değil mi ?!)

Burada önemle üzerinde durulması gereken noktalar şunlar ;

1-Bu olaylar karşısında Avrupa Müslümanların tutumları ve ne yapacakları ,nasıl bir strateji izleyecekleri...
Yurtdışı Türkler daire başkanlığı ne yapacak? Bence bu Bakanlığa çok görevler düşüyor.

2-Batının Özgürlük anlayışı

Ve Netice ...

Avrupa'da Din çöktü..

Aile Çöktü...

Kilise Çöktü...

Gençlik uyuşturucu komasında...

Mali kriz,işsizlik had safhada...

Bunlara ek olarak Avrupa , İslam düşmanlığı ile ,yavaş yavaş intihar ediyor..Bedia Özdemir Tokel,Wien
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi Bedia Özdemir Tokel 'in açmış olduğu son 5 Konu Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Concordance /El-Mu‘cemu’l-Müfehres li... Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 0 81 10 Ağustos 2020 01:23
İYİLİK ORDUSU / BEDİA ÖZDEMİR TOKEL Bedia Özdemir Tokel Mihrinaz 1 866 01 Ocak 2019 16:08
KALB-İ-i SELİM OLMADIKÇA Bedia Özdemir Tokel su damlası 2 926 10 Haziran 2018 18:36
İDDET BEKLEMEK Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 0 886 21 Aralık 2016 09:34
Evlilik Üzerine -1-/Gençlerin Evlilik Problemi Bedia Özdemir Tokel BuRCu__ 1 1978 01 Eylül 2015 08:29

Alt 11 Ocak 2015, 23:50   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Arkadaşları:4
Cinsiyet:Erkek
Memleket:MALAZGIRT
Yaş:44
Mesaj: 5.093
Konular: 295
Beğenildi:91
Beğendi:24
Takdirleri:61
Takdir Et:
Standart Cevap: Avrupa'nın İntiharı,Fransa Olayları /Bedia Özdemir Tokel

Hakkaniyet ile bakış. Çok güzel izah etmişsiniz Teşekkürler
__________________
Sakın başkasının kölesi olma; çünkü ALLAH seni hür yaratmıştır .

-İmam Ali- (a.s)
Alıntı ile Cevapla
Alt 12 Ocak 2015, 20:40   Mesaj No:3
Medineweb Özel Üyesi
ali70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Cinsiyet:
Memleket:karaman
Mesaj: 812
Konular: 38
Beğenildi:219
Beğendi:564
Takdirleri:399
Takdir Et:
Standart Cevap: Avrupa'nın İntiharı,Fransa Olayları /Bedia Özdemir Tokel

Eğri oturalım doğru konuşalım: Peygamber efendimize(sav) hakaret içerikli karikatürler yayınlayan bir pisliğin ölümüne hiç üzülmedim. Müslüman coğrafyasında binlerce masum can hayata veda ederken, kimse Hıristiyan teröründen bahsetmiyor. İsrail, Filistin'i kan gölüne çevirirken, kimse Yahudi teröründen bahsetmiyor. Fransa'da bir avuç pislik, tüm dini değerleri hiçe sayarak hakaret etmeyi özgürlük sayıyor ve kışkırtma neticesinde canından olunca İslami terör oluyor öyle mi? Yemezler.

Yalnız; tarihte görüldüğü gibi, her olayın bir sebebi, bir de sonuçları vardır. Bu olayın sonuçlarından kim nemalanacak ona bakmak lazım. Bütün dünya liderleri törene katılırken, ABD'nin orada olmamasının sebeplerini düşünüyorum. Bulamadım. Ama yakında kokusu çıkar. Avrupa'da İslam düşmanlığı artacak, bunda şüphe yok. Zaten bir düşmanlık vardı, şimdi sadece adını koyacaklar. Bundan en çok kim yararlanacak? Bence İsrail.

Avrupa'da dediğiniz gibi kiliseler çöküyor, satışa çıkarılıyor. İslam ise hızla yükselişte. Avrupalılar göçmenlerden çok Müslümanlığa geçen kendi vatandaşlarından korkuyor. Çünkü göçmenleri yurt dışına atmak çok kolay. Ya kendi vatandaşların. Bir kere İslamiyetin kokusunu ve tadını alan Avrupalılar hızla İslamı seçmeye başladıklarında ne olacak? Bence bundan korkuyorlar.

Bu olayın altında bir çapanoğlu var. Muhtemelen de Yahudi parmağı... Tıpkı ABD'deki ikiz kulelerde olduğu gibi. Çünkü saldırının olduğu gün, ikiz kulelerde çalışan hiç bir Yahudi o gün işe gitmemiş. Bu kadar mı tesadüf olur. Ya şimdi? Fransa, Filistin devletini tanıma aşamasındayken, böyle bir olayın patlak vermesi gerçekten manidar.
__________________
Hay'dan gelir, Hu'ya gideriz.
Alıntı ile Cevapla
Cevapla


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Benzer Konular
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Forum Ana Kategori Başlıkları

Cevaplar Son Mesajlar
MÜRŞİDİN LÜZUMU/Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 3 15 Nisan 2019 23:19
Cemaat ve Devlet/Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 19 05 Şubat 2014 20:06
Tasavvuf Ve Tarikat-3-/Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 9 20 Ocak 2014 07:55
Tasavvuf Ve Tarikat-2-/Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 0 17 Ocak 2014 03:47
Yaz Kur'an Kursları /Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel Bedia Özdemir Tokel 8 14 Haziran 2013 00:47

Yeni Sayfa 1

www.medineweb.net Ana Sayfa

Tefekküre Davet Köşesi

Medineweb Sosyal Medya Guruplarımıza Katılın

facebookacebook   twitter Twitter   InstagramInstagram

Medineweb alemdarhost.com sunucularında barındırılmaktadır.


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286