Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Bilgi Dağarcığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi İmanehLi,Açılış Tarihi:  08 Ekim 2012 (23:10), Konuya Son Cevap : 24 Mart 2017 (19:06). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 08 Ekim 2012, 23:10   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
İmanehLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:İmanehLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 19480
Üyelik T.: 23Haziran 2012
Arkadaşları:0
Konular: 4
Beğenildi:95
Beğendi:77
Takdirleri:498
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Halk-eden Yaradan Bir dir Tek dir

Halk-eden Yaradan Bir dir Tek dir

Halk-eden,Yaradan "Bir" dir, "Tek"dir..
Gaye Yaradan-a varmaktır, gaye ve hedef Tek de buluşmaktır. Gaye ve hedef Tek ise, ayrılığa düşmek nedendir? Gaye ve hedef Tek ise, ayrılığa düşmek gaflettir. Allah'a giden yol birdir. Rabb-e giden tek..

İkiliğe düşmek nedendir? İkilik, gaflet ve delalettir. Biz demek var iken, ben sen demek ikiliktir. Ayrılık yolda değil, senin düşüncelerindedir.Bir yaradan ve yaratılanı temsil eder, ikisi de Tek dir..

Ayrılık senin izanındadır..Yaradan da, yaradılan da O-nun kendisidir. Demedi mi peygamber Mirac-da, perdeler kalktı, sırlar ifşa oldu, baktım ki perde arkasında, nur ile bakar Muhammed..

Birlik sırrına kaç kişi erdi? İkilikte sır bulunmaz, iki kişinin bildiği de sır olmaz, sırlar O nu her şeyde görenindir, sırlar yolları bir edenindir.

Ben-lik varsa sırra mahzar olmak zor, benden, senden geçip varmalı bize, işte o zaman sırlar bir bir açıklanır size..

Din, ayrılık değil..birliğe uzanan yoldur. Din, Hakk dininin ışığıdır..ışığı bulmuşsa kişi, gayeye ulaştıran yol ne güzel aydınlanır..

Dinler bir olmalı, kaynağı tek..dinler araç olmalı, hedef ise Bir ..

Dinler ağacın dalları gibidir. Gaye ve hedef Tek ise, dallara bak hepsi gövdede birleşir. Dallar gövdenin sebebidir, gövde ise dalların..Hedef birlik ise, iyi bak, o zaman hepsi birliktedir. Dalı ayrı düşünürmüsün ağaçtan, ya da dalsız bir gövdeye ağaç mı dersin?

Ey insanoğlu neden abes düşünürsün? Sen dal isen gövde Tek dir..

Sen kul isen, gövde Bir dir.

Sonra bir bak geriden de, gör o sırrı..dalıyla, gövdesiyle..o ağaç ne güzeldir..

Düşün biraz düşün de Bi-llahi sırrına erenlerden ol..

Doğru izafidir, doğru değişir, doğru yarın yanlış olur, tek doğru BİR dir.

Yanlış izafidir, yanlış değişir, yanlış yarın doğru olur, tek yanlış İKİ-likdir.

Ben demeyi geç, sen demeyi geç, hatta biz demeyi de geç..sırra er de yalnızca
" O " de..

LÂ Mevcuda illallâh sırrına er de, O-dan başka bir şey yok..de..

Gör basiret gözüyle O-nu ikilik bulmadan&

Sonra sus..sus ve dinle..sana söylenen sözü..sus ve dinle sana verilen sırrı..anla ki..sana tüm yaratılanlar hep bir ağızdan söylesin..

LÂ MEVCUDA İLLALLAH !!!
su damlası beğendi.

Konu Sahibi İmanehLi 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Kapını Aç Şiirler ve Şairler İmanehLi 0 691 20 Ekim 2018 22:02
Yüreğin zayıf noktalarında mahkum oldum Şiirler ve Şairler su damlası 8 1339 25 Mart 2017 22:03
Halk-eden Yaradan Bir dir Tek dir Bilgi Dağarcığı İmanehLi 11 5345 08 Ekim 2012 23:10
sevdam ona o ise sevdamla Şiirler ve Şairler İmanehLi 8 1823 08 Ekim 2012 22:39

Alt 09 Ekim 2012, 07:52   Mesaj No:2
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Halk-eden Yaradan Bir dir Tek dir

Gaye Yaradan-a varmaktır, gaye ve hedef Tek de buluşmaktır. Gaye ve hedef Tek ise, ayrılığa düşmek nedendir? Gaye ve hedef Tek ise, ayrılığa düşmek gaflettir. Allah'a giden yol birdir. Rabb-e giden tekİMANEHLİNDEN ALINTI...

REDDİYYE...ALLAHTA BULUŞMAK YOKTUR,Allahta buluşma saçmalığını tasavvuf dininin müntesipleri ortaya atmış ve daha sonrada BİZDE HAK OLDUK,TEK OLDUK ALLAHTA,VE BİZDE ALLAH OLDUK DEMEK OLUR...
.................................................. ..............................................

Ayrılık senin izanındadır..Yaradan da, yaradılan da O-nun kendisidir. Demedi mi peygamber Mirac-da, perdeler kalktı, sırlar ifşa oldu, baktım ki perde arkasında, nur ile bakar Muhammed..İMANEHLİNDEN ALINTI..

METNE REDDİYE...Bakın burdada yaratılanıda ,yaradanıda aynı görüp,yani YARADAN ALLAH,YARATILAN HER ŞEYDE ALLAHTIR DENİYOR,

SONRADA PEYGAMBERİDE ALLAH GÖRÜYORSUNUZ BUDA İSLAMIN RED EDDİĞİ Bİ DURUMDUR..

Çünkü Allah yarattığı her şeyden münezzehtir...

Ayrıca paylaştığınız metinde DİNLER,diye bir izahta bulunmuşsunuz,islamda sadece tek din vardır oda İSLAM dır,diğer yollar sapıklıktır..tasavvuf ta böyledir,delilide sizin yukarda paylaştığınız metinin içeriğidir..

söylermisiniz kuranda nerde var,hangi ayette yaratılanında YARADAN OLDUĞU....
Alt 09 Ekim 2012, 11:45   Mesaj No:3
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Arkadaşları:3
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:
İmanehLi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Gaye Yaradan-a varmaktır, gaye ve hedef Tek de buluşmaktır. Gaye ve hedef Tek ise, ayrılığa düşmek nedendir? Gaye ve hedef Tek ise, ayrılığa düşmek gaflettir. Allah'a giden yol birdir. Rabb-e giden tek..

İkiliğe düşmek nedendir? İkilik, gaflet ve delalettir. Biz demek var iken, ben sen demek ikiliktir. Ayrılık yolda değil, senin düşüncelerindedir.Bir yaradan ve yaratılanı temsil eder, ikisi de Tek dir..

Ayrılık senin izanındadır..Yaradan da, yaradılan da O-nun kendisidir. Demedi mi peygamber Mirac-da, perdeler kalktı, sırlar ifşa oldu, baktım ki perde arkasında, nur ile bakar Muhammed..

Birlik sırrına kaç kişi erdi? İkilikte sır bulunmaz, iki kişinin bildiği de sır olmaz, sırlar O nu her şeyde görenindir, sırlar yolları bir edenindir.

Ben-lik varsa sırra mahzar olmak zor, benden, senden geçip varmalı bize, işte o zaman sırlar bir bir açıklanır size..

Din, ayrılık değil..birliğe uzanan yoldur. Din, Hakk dininin ışığıdır..ışığı bulmuşsa kişi, gayeye ulaştıran yol ne güzel aydınlanır..

Dinler bir olmalı, kaynağı tek..dinler araç olmalı, hedef ise Bir ..

Dinler ağacın dalları gibidir. Gaye ve hedef Tek ise, dallara bak hepsi gövdede birleşir. Dallar gövdenin sebebidir, gövde ise dalların..Hedef birlik ise, iyi bak, o zaman hepsi birliktedir. Dalı ayrı düşünürmüsün ağaçtan, ya da dalsız bir gövdeye ağaç mı dersin?

Ey insanoğlu neden abes düşünürsün? Sen dal isen gövde Tek dir..

Sen kul isen, gövde Bir dir.

Sonra bir bak geriden de, gör o sırrı..dalıyla, gövdesiyle..o ağaç ne güzeldir..

Düşün biraz düşün de Bi-llahi sırrına erenlerden ol..

Doğru izafidir, doğru değişir, doğru yarın yanlış olur, tek doğru BİR dir.

Yanlış izafidir, yanlış değişir, yanlış yarın doğru olur, tek yanlış İKİ-likdir.

Ben demeyi geç, sen demeyi geç, hatta biz demeyi de geç..sırra er de yalnızca
" O " de..

LÂ Mevcuda illallâh sırrına er de, O-dan başka bir şey yok..de..

Gör basiret gözüyle O-nu ikilik bulmadan&

Sonra sus..sus ve dinle..sana söylenen sözü..sus ve dinle sana verilen sırrı..anla ki..sana tüm yaratılanlar hep bir ağızdan söylesin..

LÂ MEVCUDA İLLALLAH !!!

Vâd etsem de sana ben,gâipten bir haberi,
‘’Lâ mevcude illallâh’’bunu kimler duyacak?
Her kim varsa deviren can denilen minberi;
Savrulsa da kâinat yıkılmayandır ancak.

Bir sürgündür bu hayat,bir sınavdır bu cezâ,

Davran artık ey insan,hasmından evvel davran.
Günâh kadar ağırdır,şeytân kadar ha kezâ,
Son şeklini tüketir aç kalınca kadavran..

Gören o ki sırları; ne renk kalır ne de bet,

Bir perdeyse bu şekil,varlıktaki son benim.
Günde kaç kez yıkılır? zaman,köhne bir heybet,
‘’Lâ mevcude illallâh’’ki Ben senin kâbenim…

Şair Ahrazi
Alt 09 Ekim 2012, 12:48   Mesaj No:4
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Vâd etsem de sana ben,gâipten bir haberi,
‘’Lâ mevcude illallâh’’bunu kimler duyacak?
Her kim varsa deviren can denilen minberi;
Savrulsa da kâinat yıkılmayandır ancak.

Bir sürgündür bu hayat,bir sınavdır bu cezâ,
Davran artık ey insan,hasmından evvel davran.
Günâh kadar ağırdır,şeytân kadar ha kezâ,
Son şeklini tüketir aç kalınca kadavran..

Gören o ki sırları; ne renk kalır ne de bet,
Bir perdeyse bu şekil,varlıktaki son benim.
Günde kaç kez yıkılır? zaman,köhne bir heybet,
‘’Lâ mevcude illallâh’’ki Ben senin kâbenim…

Şair Ahrazi

gaybtan yalnız ALLAH HABER VERİR....
Alt 09 Ekim 2012, 20:09   Mesaj No:5
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Zülküfüm iki gözüm neden kendini yoruyon tasavvuf zırvaları ile boşver uğraşma Onların inancı onlara bizimki ise bize uzatmaya gerek yok hakikatı nuri muhammediye diye uydurma kudsileri şu an istesem çürüteceğim deliller mevcut ama değmez uğraşmaya Kur'ana yönel şirkten uzak dur Hakk ile Batılı ayırd eden Ölçü Kur'an dışı inançlarla uğraşma Allah resulüne hitaben şu ayeti hatırla uzak dur...

Ve şayet seni yalanlıyorlarsa (bil ki) aynı şekilde, senden önce hakikatin tüm kanıtlarını, ilahi hikmet yüklü kitapları ve aydınlık saçan vahyi getiren (diğer) peygamberler de yalanlanmış bulunuyorlar.(Ali İmran 184)

-İmam Ali- (a.s)
Alt 10 Ekim 2012, 08:20   Mesaj No:6
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Zülküfüm iki gözüm neden kendini yoruyon tasavvuf zırvaları ile boşver uğraşma Onların inancı onlara bizimki ise bize uzatmaya gerek yok hakikatı nuri muhammediye diye uydurma kudsileri şu an istesem çürüteceğim deliller mevcut ama değmez uğraşmaya Kur'ana yönel şirkten uzak dur Hakk ile Batılı ayırd eden Ölçü Kur'an dışı inançlarla uğraşma Allah resulüne hitaben şu ayeti hatırla uzak dur...

Ve şayet seni yalanlıyorlarsa (bil ki) aynı şekilde, senden önce hakikatin tüm kanıtlarını, ilahi hikmet yüklü kitapları ve aydınlık saçan vahyi getiren (diğer) peygamberler de yalanlanmış bulunuyorlar.(Ali İmran 184)

abi bunları bi boş bırakmaya gelmiyor,zehirlerini böyle enjekte etmeye çalışıyorlar.bunların yolunu ifşa etmeye devam inşaallah...
Alt 10 Ekim 2012, 09:35   Mesaj No:7
Medineweb Sadık Üyesi
Esadullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Esadullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 15316
Üyelik T.: 18 Aralık 2011
Memleket:Kayıp bir Kentten
Konular: 143
Beğenildi:280
Beğendi:94
Takdirleri:3260
Takdir Et:

Alıntı:

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
abi bunları bi boş bırakmaya gelmiyor,zehirlerini böyle enjekte etmeye çalışıyorlar.bunların yolunu ifşa etmeye devam inşaallah...
Bu kadar mütevazi müslümanlar olmanız bizi hayrete düşürmedi açıkcası, bu hitaplar tam size göre nasılsa meyden sizin değilmi, Kuran sizin, Allah sizin, Vahiy sizin, bir tek siz anlarsınız doğruyu diğerleri Kafirdir, Şirk ehlidir, Münafıktır ...Bir sizi yarattı Allah herşeyi bilen ve anlayan , maşallah size ..Hakiki müslümanlar...maşallah
Alt 10 Ekim 2012, 12:12   Mesaj No:8
Medineweb Emekdarı
Yitiksevda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Yitiksevda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 2
Üyelik T.: 10 Nisan 2008
Memleket:MALAZGIRT
Konular: 295
Beğenildi:124
Beğendi:24
Takdirleri:153
Takdir Et:

Esedullah kardeş Tasavvuf dininin sapkınlıkları ile uğraşmak istemediğim için Zülküf kardeşimede uğraşmaması için telkinde bulundum kimse ile uğraşmak istemiyorum kim nasıl inanıyor ve neye itaat ediyorsa onun kuludur gayriside yoktur Tartışmalardan uzak duruyorum Saygılar...

Sanal hayat ile gerçek hayat arasındaki farkı anlamak isteyenler öncelikle gerçek hayatta varolan sorunlar ile ilgilenmeli toplumun dertleri ile dertlenmeli ...

-İmam Ali- (a.s)
Alt 10 Ekim 2012, 13:29   Mesaj No:9
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
Esadullah Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bu kadar mütevazi müslümanlar olmanız bizi hayrete düşürmedi açıkcası, bu hitaplar tam size göre nasılsa meyden sizin değilmi, Kuran sizin, Allah sizin, Vahiy sizin, bir tek siz anlarsınız doğruyu diğerleri Kafirdir, Şirk ehlidir, Münafıktır ...Bir sizi yarattı Allah herşeyi bilen ve anlayan , maşallah size ..Hakiki müslümanlar...maşallah
huyumuz kurusun esadullah bey,böyleyiz işte ne yapalım..bizim mütevaziliğimiz şeyhinizin dediği gibi köle olmak kadarda olamaz..Bu kadar işte...
Alt 10 Ekim 2012, 13:35   Mesaj No:10
Durumu:fetihcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20289
Üyelik T.: 15 Eylül 2012
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

Alıntı:

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)