Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Bilgi Dağarcığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi HAS-TARİHÇİ,Açılış Tarihi:  20 Ağustos 2020 (17:37), Konuya Son Cevap : 20 Ağustos 2020 (17:37). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 20 Ağustos 2020, 17:37   Mesaj No:1
Medineweb Acemi Üyesi
HAS-TARİHÇİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:HAS-TARİHÇİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61848
Üyelik T.: 19 Ağustos 2020
Arkadaşları:0
Memleket:Niğde
Konular: 10
Beğenildi:3
Beğendi:15
Takdirleri:145
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Papazı Dövdürtmeyecektik - Nazlı Ilıcak

Papazı Dövdürtmeyecektik - Nazlı Ilıcak

BİR TÜRK, BİR KÜRT VE BİR ERMENİ

Aydın Doğan'a gelen yüksek vergi cezasını gazetelerde okuyunca, bir hikâye hatırladım.
Biri Ermeni, biri Kürt, diğeri Türk üç arkadaş yolda giderken susamış; o sırada gözlerine bir bağ ilişmiş. Salkım salkım üzümler... "Girelim bahçeye, sahibi varsa parasını verir afiyetle yeriz. Yoksa, bir iki salkım üzümden ne çıkar" diye düşünmüşler. Üzümleri tam yemeğe başlamışlar ki, bağın sahibi gelmiş. Ermeni'nin üzerinde papaz kıyafeti varmış. Onun, farklı bir dinden olduğu anlamış bağ sahibi; diğer ikisine sormuş: "Siz kimsiniz, nesiniz?" Biri Kürt, diğeri Türk olduğunu söyleyince, üçüyle bir arada başa çıkamayacağı için, basmış papaza dayağı. "Bunlar benim din kardeşim. Ya sana ne oluyor?" Papaz, "Parasını ödeyecektim" dese de, bağcının sopası sırtına inip duruyormuş. Kürt ve Türk, tepki vermeden bu dayağı seyretmiş. Papaz yere yıkılınca, bağcı bu defa Kürt adama dönmüş: "Sen benim din kardeşimsin ama, gene de kuyumuzu kazarsın. Arkadaşınla aynı ırktanız. Benim kanımdandır. Yesin malımı, helâli hoş olsun." Bu defa Kürt'ü dövmeye başlamış, Türk'ün sesi çıkmamış. Onu da hakladıktan sonra, bağcı, Türk'e yönelmiş: "Tamam anladık, Türksün, aynı kandanız, aynı dindeniz fakat, sahibi olmadan başkasının bağına girilir mi?" diye sormuş; bu defa ona vurmaya başlamış. Türk, bir yumrukla yere yuvarlanınca Kürt'e dönmüş ve "Biz" demiş "İlk başta, papazı dövdürmeyecektik."

Bu hikâyede, kim kimdir, ben değil siz tahmin edeceksiniz. Ama vicdanınıza uymayan bir nokta varsa karşılaştığınız olaylarda, dut yemiş bülbül gibi oturmanın da doğru olmadığını hatırlatmak isterim.

Konu Sahibi HAS-TARİHÇİ 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Gerçek Dost Kimdir Bilgi Dağarcığı HAS-TARİHÇİ 0 851 21 Ağustos 2020 10:11
Helal Olsun Arkadaş - Afet İnce Kırat Şiirler ve Şairler HAS-TARİHÇİ 0 920 20 Ağustos 2020 18:16
Papazı Dövdürtmeyecektik - Nazlı Ilıcak Bilgi Dağarcığı HAS-TARİHÇİ 0 493 20 Ağustos 2020 17:37
Osman Gazi'nin Rüyası Tarih HAS-TARİHÇİ 0 624 20 Ağustos 2020 17:33
Brastikli Aziz Ağa Tarih HAS-TARİHÇİ 2 907 20 Ağustos 2020 17:29

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)