Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk ve Aile Sağlığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi İmamHüseyin,Açılış Tarihi:  12 Nisan 2009 (01:36), Konuya Son Cevap : 12 Nisan 2009 (01:36). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Nisan 2009, 01:36   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Durumu:İmamHüseyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7571
Üyelik T.: 20 Mart 2009
Arkadaşları:0
Konular: 242
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Çocuğunuza Söylemeniz Gereken 10 Şey

Çocuğunuza Söylemeniz Gereken 10 Şey

Ne olursa olsun seni seviÿorum Çocuklarınızın onları koşulsuz sevdiğinizi bilmelerini sağlayın Onları sevmeniz için her zaman iyi, başarılı ya da akıllı olmaları gerekmediğini vurgulayın Onların başarı ve başarısızlıklarını sevin

Sana saygı duyuyorum Çocuklar da saygıyı hak ederler! Çocuklarınıza saygı gösterdiğinizde, onlara başka insanların değer ve sınırlarına saygı duymayı da öğretirsiniz

Kararını destekliyorum
Onlara zarar verecek birşey olmadığı sürece kararlarını destekleyin Hayal ve hedefleri ebeveynleri tarafından desteklenmediği için ömür boyu gücenme ve pişmanlık duygularıyla yaşayan pek çok yetişkin vardır

Seni dinliyorum
Hüküm vermeden ve eleştirmeden dinleyin Kendinizi referans göstermeden dinleyin Yalnızca dinlemek niyetiyle dinleyin Söylediklerini anlamanız, birşeye bağlamanız ya da beğenmeniz gerekmez Yalnızca dinleyin

Günüme renk katıyorsun! Çocuğunuzun, yaşamınıza ne kadar çok neşe kattığını bilmesini sağlayın Onlara bir lütuf olduklarını gösterin

Benim çocuğum olduğun için çok şanslıyım
Onlara, hayran olduğunuz eşsiz niteliklerden bahsedin Beceri ve yeteneklerini sizinle paylaşmalarını teşvik edin

Biraz daha anlatsana
Zararsız sorular sorun Konuşmalarından keyif aldığınızı hissettirin Dikkatinizi verdiğinizi göstermek için, tonlama ve vücut dilinden yararlanın Söylediklerine karşı ilgili olun; ama sözlerini kesmeyin

Anlamak istiyorum
Çocuğunuzun içinde bulunduğu durumu anlamadıysanız, bunu ona söyleyin Sizinle paylaşmasını isteyin; ama zorlamayın Kendi isteğiyle size gelmesini sağlayın

Teşekkür ederim
Onların sorumluluğunda bile olsa minik şeylerden dolayı minnet duyduğunuzu gösterin Siz sormadan birşey yaptıklarında teşekkür edin

Sana yardım edeyimÇocuğunuzun yardıma ihtiyacı varsa, yanında olun Sevgi ve ruhunuzla orada bulunun

Konu Sahibi İmamHüseyin 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
MUHAMMED MUSTAFÂ'SIN Şiirler ve Şairler AŞK'ÜL İSLAM 1 2189 09 Mayıs 2009 14:06
Rahmetli İmam Humeyni’den bir şiir Şiirler ve Şairler İmamHüseyin 0 2591 09 Mayıs 2009 14:04
MÜSLÜMAN COĞRAFYASINA AĞIT Şiirler ve Şairler namzet davadar 1 1950 09 Mayıs 2009 14:03
MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR Şiirler ve Şairler Yitiksevda 3 2459 09 Mayıs 2009 14:01
MÜSLÜMANLIK NEREDE! Şiirler ve Şairler Mahru 3 2184 28 Nisan 2009 23:39

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: