Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk ve Aile Sağlığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi İmamHüseyin,Açılış Tarihi:  12 Nisan 2009 (00:48), Konuya Son Cevap : 24 Nisan 2009 (00:24). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 12 Nisan 2009, 00:48   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Durumu:İmamHüseyin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 7571
Üyelik T.: 20 Mart 2009
Arkadaşları:0
Konular: 242
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Çocuklara Hicri Yılbaşı

Çocuklara Hicri Yılbaşı

Küçükler yine her günkü masallarını anlatılarak yatırıldıÇocuklar yatınca,Kevser hanım,bir çantadan ,bitmek üzere iki tane çocuk elbisesi çıkarttı
-Dilaracığım bana yardım eder misin?Kızlara sürpriz olsun diye,onlardan gizli dikiyorum daYarına yetişmesi lazım
Dilara merakla yarın önemli bir gün mü var ?diye sorduGenç kız sandı ki çocuklardan birinin yaş günü var…
-Evet dediYarın Hicri yılbaşıBütün dünya Müslümanlarının kabul ettiği takvimi ilk günüPeygamberimizin(sav) Mekke’den Medine’ye hicretinin kutlandığı gün
İki genç kadın hem küçüklerin elbiselerini tamamladılar ,hem de Peygamberimizin(sav) hicretinin yeniden andılar

* * *
Sabah bu mutlu yuvada hummalı bir hazırlık yapıldıKevser hanım küçük kızların arkadaşlarına hediyeler hazırladıKendi elleriyle güzel pastalar yaptıKahvaltıdan sonra kızlarına banyo yaptırdı,sonra gizlice diktiği elbiseleri çıkarttı

Çocukların sevincine diyecek yoktuFırfırlarla süslü uzun elbiseleri, onları daha bir güzelleştirmişti Dilara da bavuldan hiç kullanmadığı iki güzel eşarp çıkarttı,kendi elleriyle bağladıÇok tatlı iki küçük İslam hanım efendisi olmuşlardı

Genç anne kızlarını dizine oturttu
-Bakın yavrularım,bugün ne olduğunu biliyor musunuz?
Düşündüler fakat bulamadılar
-Nedir anneciğim? Diye sordular
-Hani siz yılbaşını kutlamak istemiştiniz de,”O bizim bayramımız değil ,Hem o gün Allah’ın sevmediği çok zararlı şeyler yapılıyor, Müslüman’ın yapmaması gereken şeyler” demiştim

Melike atıldı
-Evet anneciğim ,o gün güzelim çam ağaçları kesiliyor,içki içiliyor ve Allah’ın yasak ettiği şekilde eğleniliyordu

Kevser hanım yine sabırla ve sevgiyle açıkladı:
-Sonra anneler günü kutlanmıştı da, siz bana hediye almak istemiştiniz;ben kabul etmemiştimBen yılın üçyüz altmış beş günü annenizimSiz her gün beni memnun ediyorsunuzBen yılda bir defacık hatırlanmak istemem demiştim
Melike:
-Anneciğim o gün sınıfımızda annesi olmayan çocuk vardıBiz anneler günü üzerine şiirler söylemiştikArkadaşlar annelerine aldıkları hediyeyi anlatınca o çocuk öyle ağlamıştı ki Öğretmenimiz zor susturmuştu
Kevser hanım :
-Ya yandaki komşumuz Selam hanım ,o gün evden dışarı çıkmamış,bana ağlayarak telefon etmiştiHiç unutmam,şöyle demişti:
-Kevser hanım, bu anneler günü benim anne olamamı, sanki bir tokat gibi yüzüme vuruyoro gün kahroluyorum,demişti
İşte yavrularım,batının bu zararlı bayramlarını size kutlatmamıştımŞimdi onun yerine ,birçok bayramımızdan biri olan HİCRET’i kutlayacağızMahalledeki arkadaşlarınızı da çağırınOnlara da küçük hediyeler aldımPastalardan yersinizBen size Kur’an ziyafeti çekerim Dilara ablanız güzel bir hikaye anlatır;siz de o ruhlara serinlik veren ilahilerinizden okursunuz
O gün çocukların unutamayacağı, tekrar gelmesini özlemle bekleyecekleri gün olmuştuDilara düşündüİslam’da daha bunun gibi beş gece –iki bayram vardıEğer bu günler ,müslümanca ,çocuklarla kutlanırsa ,o küçük dimağlar bu güzel dini sevmezler miydi?
Ne yazık ki zamanın Müslümanları,kendi öz gecelerini birer mevlütle geçirdikleri, hatta bazen unuttukları halde, Hıristiyan batının önemli günleri,onları geçercesine kutlanmaya başlanmıştıHem de bütün yurtta,televizyonun desteğiyle…
Peygamberin şu hadisi unutulmuştu heralde:
-Batıldan bir adet benimsenmedikçe ,İslam’ın güzel bir adeti kaybolur…Batıl benimsendikçe,Türkiye’de İslam’ın şubeleri bir bir kopacak mıydı ?

Dilara bunları düşününce tüyleri ürperdi
-Ablacığım ,biz bu dine sahip çıkmaksak,Allah bu dini bizim elimizden alır mı?
Bu masumca ve ihlaslı soruya ,Kevser hanım cevap verdi:
-Tabii ,mazaAllah bizler sahip çıkmazsak ,Allahu Teala bizden alır,sahip çıkan bir millete bahşedersen hiç şöyle bir ayet veya hadis duydun mu?(ben duymadım,yok da!)İslam ilelebet Türklere verilmiştir,diye
Ne yazık ki şimdi Müslüman Türkler ,Müslümanlığı hor görür oldularAdımızdan ve nüfus cüzdanımızdan gayri neyimiz kaldı?Ama bir gün Fransa Müslüman bir ülke olursa şaşama!Gazetede okudum ,en az günde yüz kişi Müslüman oluyormuşhem de öyle bizim yarım yamalak Müslümanlar gibi değilTam yaşıyorlarmış İslam’ı
-Ablacığım ben de okumuştum bir dergide30 sene sonra Amerika’nın en büyük dininin İslam olacağı tahmin ediliyormuş
-Ben sahip çıkacağım dinime,dünyada bir tek ben kalsam da ,sevgili Peygamberime(sav)indiği temizliyle yaşamaya çalışacağım İslamı…
Genç kız bu sözleri söylerken,Kevser abla bu imanlı kızın yüzündeki cehde hayran kaldı
-Üzülme DilaraSenin gibi gençler böyle düşünürse inşaAlah bu güzel dini bizden esirgemz

Konu Sahibi İmamHüseyin 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
MUHAMMED MUSTAFÂ'SIN Şiirler ve Şairler AŞK'ÜL İSLAM 1 2198 09 Mayıs 2009 13:06
Rahmetli İmam Humeyni’den bir şiir Şiirler ve Şairler İmamHüseyin 0 2605 09 Mayıs 2009 13:04
MÜSLÜMAN COĞRAFYASINA AĞIT Şiirler ve Şairler namzet davadar 1 1971 09 Mayıs 2009 13:03
MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR Şiirler ve Şairler Yitiksevda 3 2468 09 Mayıs 2009 13:01
MÜSLÜMANLIK NEREDE! Şiirler ve Şairler Mahru 3 2197 28 Nisan 2009 22:39

Alt 24 Nisan 2009, 00:24   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
Arasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Arasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 4597
Üyelik T.: 27 Ekim 2008
Arkadaşları:4
Konular: 255
Beğenildi:114
Beğendi:26
Takdirleri:953
Takdir Et:
Standart RE: Çocuklara Hicri Yılbaşı

Allah razı olsun ....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)