Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.KADIN AİLE ÇOCUK.::. > Kadın-Aile-Çocuk > Çocuk Ve Gençlik Eğitimi

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  03 Şubat 2018 (19:07), Konuya Son Cevap : 24 Şubat 2021 (21:30). Konuya 11 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı49Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 04 Şubat 2018, 17:01   Mesaj No:11
Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1160
Beğendi:330
Takdirleri:7457
Takdir Et:

Vahy'in insanlar içinde en sevdiği profil "Alim" profilidir. Yine en nefret ettiği profil de "ilmi ile amil olmayan Alim "profilidir. Tamam dört dörtlük kusursuz insan yoktur. Alim'de olsa insandır hatadan beri olamaz. Lakin manen bir peygamber temsilcisi/varisi sayılan Alimlerin avam tabakasına göre farkı olması şarttır. Bunun çözümü olmazsa olmaz kriter "takva"...Yani içtenlik, sadakat, dürüstlük ve ihlas....

takvaya ihlasla tutunursak çözülemeyecek sorun kalmayacaktır. Aile, çocuklar, sevdiklerimiz ve çevremiz...hepsi bir bir düzelmeye doğru yol alacaktır...çünkü takvalı insanın profili tesir olarak binlerce kitaptan daha değerlidir ve kalıcıdır. Takvalı bir baba Veya Anne düşünün...o evde namaz kılmayanların direnişi olabilir mi? zoraki değil takvalılara hayranlık ve imrenme ile baka baka fabrika ayarlarına dönerler...

takva araba için benzin, ceset için ruh, iman için sigorta, Müslüman kalmak için kriterdir...İnne ekremekum indellahi etkakum yani tipiniz makamınız cinsiyetiniz ırkınız paranız değil takvanız ile şeref kazanırsınız...

bana göre en büyük sorunumuz TAKVA...
bir takvalı bir mahalleye numune olarak yeter.er geç çevresinin imrenmesine ve çevresine/ailesine/çocuklarına kuran tabiri ile "usvetul hasene" olması kaçınılmazdır..

Anne babalar için çözüm budur. Önce kendilerinden başlamaları gerekir.
Takva olmayınca gösteriş riyakarlık nifak samimiyetsizlik dahası münafıklık üretir...

Gelelim konuya;
Herkesin din dersi 5 iken: din derslerinin Yeşilay Kızılay orman haftası hayvan sevgisinden ibaret bir müfredattan ne bekliyorsunuz? HZ ALİ 'mi?

neredeyse herkes ilahiyat okuyorken: takva olmayınca namaz kılmayan ilahiyatçılar üstü Mekke altı Paris boyalı badanalı baş döndürücü kokular ile mankenler veya zibidiler üretilir. Millî öğütüm budur işte.

salavat, hatim zincirleri kurulup, zincirin ucu dünyayı belki de bilmem kaç bin kez dolanacak kadar uzunken: islamı bu zannedenlerin yanılgısı budur işte...mezarlıklarda veya mevlitlerde yarım başörtüleri, içerikten habersiz papağan hatim ziyafetleri, watsap salavat kampanyaları, kutlu doğum imeceleri......... BU MUDUR İSLAM?

bu kadar ahlaksız hırsız, zalim, nereden çıkıyor sahi.. Ne olursunuz, "bunlar olmasa daha artar bu arsızlık hırsızlık adaletsizlik zulüm" demeyin. Ne olur... : öksürük ilacı diye müshil versen böyle olur efendim.

Allah kimseye gücünün yetmeyeceği yükü yüklemez. Elimizden geleni yapalım görevimiz budur. Kâinatın efendisi Resulullah öz amcası abu talibe hidayet verememiştir....demekki görevimizden sorumluyuz neticeden değil...

HİDAYET ALLAH'TANDIR...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.
Alt 24 Şubat 2021, 21:30   Mesaj No:12
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4494
Beğendi:6074
Takdirleri:23787
Takdir Et:

Aslında herşey anne karnında başlıyormuş. Çocuk 3,6 yşına kadar ev içindeki davranışları gözlemliyor ve ahlakı ebeveynlerin dur yapma veya devam et komutuna dönüşüyor.
Aile içi şiddet varsa çocuk 3 yaşa kadar bunu gözlemliyor ve kendide öfkelendiğinde aile içi şiddete başvuruyor. Karşıdakinin durumu 3,6 yaşa kadar aldığı ahlak bilgisinin dur yapma yada devam et sinyaline bağlı. Durursa ne ala durmazsa hiç bi r zihinsel komut gelmiyor, beden ağrı kesici hormonları salgılıyor şiddeti uygulayan karşıdakine verdiği zararı anlamıyor bile sonuç ...
Bir yerde okumuşdum eklemek istedim
su damlası beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: